Bundesliga w Viaplay do 2029 roku.

Szwedzka Grupa NENT i Bundesliga zawarły historyczną umowę na pokazywanie meczów piłki nożnej Bundesligi w dziewięciu państwach od sezonu 2021/22 do 2029 roku , czyli aż na osiem sezonów. Długoterminowa umowa obejmuje Polskę , region skandynawski i kraje bałtyckie. Usługa strumieniowa (przez Internet) Viaplay pokaże ponad 300 meczów Bundesligi na żywo w każdym sezonie. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Nordic Entertainment Group (NENT Group) – wiodąca firma zajmująca się transmisją strumieniową w regionie skandynawskim oraz Bundesliga International, spółka zależna DFL Deutsche Fußball Liga, przedłużyły współpracę w zakresie praw medialnych do 2029 r. w dziewięciu państwach europejskich w ramach historycznej umowy. Fani piłki nożnej w Polsce , Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwie i na Litwie będą mogli co tydzień oglądać światowe supergwiazdy w 1.Bundeslidze i 2.Bundeslidze w serwisie streamingowym Viaplay Grupy NENT, wraz z programami studyjnymi i komentarzem w lokalnym języku.


Grupa NENT pokaże ponad 300 meczów 1.Bundesligi i 2.Bundesligi na żywo w każdym sezonie. Umowa obejmuje również wyłączne prawa do niemieckiego Superpucharu i baraży o utrzymanie w 1.Bundeslidze.
Umowa jest najdłuższą umową dotyczącą praw medialnych, jaką kiedykolwiek zawarła Grupa NENT i Bundesliga International, co podkreśla silne relacje między tymi dwiema organizacjami. W okresie obowiązywania umowy Bundesliga stanie się kamieniem węgielnym oferty transmisji sportowych Grupy NENT, a obie strony będą dążyć do dalszego poszerzania bazy fanów Bundesligi na rynkach transmisji Grupy NENT.
Ponad 60 piłkarzy z dziewięciu rynków Grupy NENT znajduje się obecnie w dwóch czołowych niemieckich ligach, w tym takie gwiazdy jak : Robert Lewandowski (FC Bayern Monachium / Polska), Erling Haaland (Borussia Dortmund / Norwegia), Emil Forsberg (RB Lipsk / Szwecja), Yussuf Poulsen (RB Lipsk / Dania), Alfreð Finnbogason (FC Augsburg / Islandia) i wielu innych.
Bundesliga to jedna z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Słynie z bardzo wysokiego poziomu i konsekwentnie zajmuje czołową pozycję w Europie pod względem liczby zdobytych goli na mecz. Viaplay rozpocznie nadawanie w Polsce w sierpniu 2021 roku.

Szef sportu Grupy NENT informuje :

Viaplay ma mieć w Polsce lokalne studio, tworzy także zespół, który na początku będzie składał się z ok. 40-60 osób. W jego skład wejdą także dziennikarze i komentatorzy. – Naszym celem jest zaprezentowanie każdego meczu, niezależnie czy będzie to spotkanie Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji, z najlepszym, profesjonalnym komentarzem w języku polskim – zapowiada w rozmowie z Wirtualmedia Peter Norrelund, Chief Sports Officer NENT Group, właściciela Viaplay.
Platforma nie będzie oferowała dostępu do pojedynczych spotkań. W odniesieniu do treści sportowych, nie planujemy wykorzystywać rozwiązań opartych na pay-per-view i oferować możliwości obejrzenia pojedynczych meczów. Opłata za dostęp do wszystkich treści na platformie Viaplay, która obejmie nie tylko sport, ale także znakomite filmy, seriale czy produkcje dla dzieci, będzie pobierana wyłącznie w modelu subskrypcyjnym – zaznacza Norrelund. Zapowiedziano już, że za miesięczny dostęp do platformy użytkownik zapłaci 34 zł (podobnie jak Netflix).
Czy Viaplay planuje sprzedaż sublicencji? – Oczywiście nie możemy niczego wykluczyć, ponieważ są to kwestie biznesowe, jednak zgodnie z najbardziej realnym scenariuszem, rozgrywki, do których nabyliśmy prawa, będą transmitowane w Viaplay na wyłączność. Nie jesteśmy brokerem zajmującym się dystrybucją praw, dlatego sprzedaż sublicencji nie jest naszym priorytetem.

Rozmowy: NENT – CANAL+

Czy NENT podzieli się swoimi prawami (Bundesliga , puchary ) z innym telewizjami w Polsce ? Od jakiegoś czasu trwają rozmowy na linii Paryż (Canal+) – Sztokholm (NENT). Anders Jensen – prezes i dyrektor generalny NENT Group – w wywiadzie dla „WP Sportowe Fakty” potwierdził , że prowadzi rozmowy z polskimi stacjami telewizyjnymi na temat Bundesligi i europejskich pucharów oraz nie wyklucza współpracy.

NENT – potentat medialny transmisji strumieniowej.

Nordic Entertainment Group AB (publ) (NENT Group) jest wiodącą firmą zajmującą się transmisją strumieniową w regionie skandynawskim, a jej celem jest zostać europejskim liderem transmisji strumieniowej. Usługa przesyłania strumieniowego Viaplay jest dostępna we wszystkich krajach skandynawskich oraz w Estonii, Łotwie i Litwie. Viaplay pojawi się w Polsce w sierpniu 2021 r. Nordic obsługuje usługi transmisji strumieniowej, kanały telewizyjne, stacje radiowe i firmy produkcyjne. Grupa NENT z siedzibą w Sztokholmie i perspektywą globalną jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm („NENT A” i „NENT B”).

Bayern rekordzistą.

Bundesliga jest najważniejszą ligą piłkarską w Niemczech. Założona w 1962 roku Bundesliga składa się z 18 drużyn, które grają w systemie awansów i spadków z 2.Bundesligi. Rekordowym mistrzem Bundesligi jest Bayern Monachium , który wygrywał ją 30-krotnie. Borussia Dortmund i Borussia Monchengladbach zdobywały mistrzostwo po 5-razy.

© (MARB)