Flamengo Rio de Janeiro wygrywa Copa Libertadores.

Copa Libertadores w Ameryce Południowej to odpowiednik Ligi Mistrzów w Europie. Flamengo , najbardziej popularny klub w Brazylii , wygrał po raz drugi te prestiżowe rozgrywki. To podwójna korona “Mengo” , bo zostali także mistrzem Brazylii.

Flamengo Rio de Janeiro najlepszym zespołem w Ameryce Południowej

Flamengo 2 – 1 River Plate

Finał pomiędzy Flamengo i argentyńskim River Plate odbył się na neutralnym stadionie w peruwiańskiej Limie. Końcówka meczu była niesamowita. Jeszcze do 89 minuty było 1-0 dla River. Dwie bramki Flamengo w 89 min i w doliczonym czasie 92+2 minucie przechyliły szalę na korzyść Brazylijczyków. Szkarłatno – Czarni i ich 40 milionów fanów w całej Brazylii oszalało ze szczęścia.

Finał w Limie. Komplet na trybunach.
Przewrotka gracza Flamengo.

Flamengo gra swoje domowe mecze na słynnej Maracanie. Najsłynniejsi piłkarze tego klubu w historii to : Zico , Ronaldinho , Romario i legendarny Garrincha – dwukrotny mistrz świata. Najważniejsze mecze dla Flamengo i jego kibiców to derbowe starcia z Fluminense o prymat w Rio de Janeiro. I tak jest od ponad 100 lat.

Powitanie w Rio de Janeiro.

Copa Libertadores – Argentyna kontra Brazylia.

Copa Libertadores to od 1960 roku rywalizacja między najlepszymi klubami Ameryki Południowej i Meksyku. To najważniejsze rozgrywki w na tamtej półkuli. Najwięcej , bo aż 7 razy wygrywał argentyński Independiente , 6 razy triumfował argentyński Boca Juniors. W sumie , od początku rywalizacji , drużyny argentyńskie wygrywały 25 razy , a kluby brazylijskie 19 razy. Te dwa kraje zdominowały Copa Libertadores.

Tylko Flamengo.

Teraz FC Liverpool.

Flamengo ma dni chwały . Podwójna korona to wielka rzecz. Najlepsi w Ameryce plus siódme w historii mistrzostwo Brazylii . A teraz czekają na nich Klubowe Mistrzostwa Świata i triumfator Ligi Mistrzów , czyli FC Liverpool. Teoretycznie Flamengo jest słabsze od The Reds. A jak będzie na boisku ?

Klubowe Mistrzostwa Świata.

Liverpool kontra Flamengo

W finale Klubowych Mistrzostw Świata FC Liverpool pokonał Flamengo 1 – 0. Bramka padła w dogrywce w 100 minucie. To pierwszy w historii triumf Liverpoolu. Flamengo było już Klubowym Mistrzem Świata w 1981 roku.