Nowe rozgrywki UEFA. Europa Conference League

Władze europejskiej piłki ( UEFA ) utworzyły nowe rozgrywki piłkarskie – Europa Conference League.Wystartują od sezonu 2021 / 2022.

Oczywiście będą tam grały zespoły znacznie słabsze niż w Champions League i Europa League. Będą też tam znacznie mniejsze pieniądze do zarobienia przez kluby. Te rozgrywki to szansa dla polskich klubów . Czy ją wykorzystają ? Polskie klubu odpadają już w eliminacjach europejskich pucharów. Dzieje to się w lipcu i sierpniu każdego roku. Dramat.

Biorąc pod uwagę budżety polskich klubów to Legia Warszawa (110 mln zł) i Lech Poznań (76 mln zł) powinny grać na stałe w fazie grupowej Europa League. Dla kilku polskich klubów z budżetami w okolicach 40 mln zł , nowe rozgrywki to idealna okazja to pokazania się w Europie i zarobienia trochę kasy.

Liga Europy nie dla polskich klubów.

W sierpniu 2020 roku , polskie kluby zajmowały dopiero 32 miejsce w klasyfikacji klubowej UEFA. A to oznacza , że zabraknie dla nas miejsce w Lidze Europy , ponieważ w eliminacjach do LE w sezonie 2021/2022 wystartują tylko przedstawiciele lig zajmujących miejsce od 1 do 15 w rankingu klubowym UEFA. Pozostanie dla polskich klubów tylko ewentualna gra w Europa Conference League. Tylko najpierw trzeba przejść rundy wstępne…..

© ( MARB )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.