Piłkarska wojna między FIFA i UEFA. W tle wielka kasa.

Walka o wielką kasę między władzami światowej piłki czyli FIFA , a władzami europejskiej piłki czyli UEFA jest coraz bardziej brutalna. Teraz toczy się bój o to , kto zgarnie setki milionów dolarów za turnieje organizowane co 4 lata w czerwcu i lipcu . Pierwsze termin to 2021 rok.

Hiszpania – mistrz świata , 2010 rok. fot. /CCo/

Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA czy Letnia Liga Mistrzów UEFA ?

W czerwcu i lipcu 2021 roku dojdzie do wielkiego starcia UEFA kontra FIFA. FIFA organizuje Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA w Szanghaju. Wystąpią 24 drużyny. W tym samym czasie wystartuje pod patronatem UEFA turniej pod , na razie , wstępną nazwą „Letnia Liga Mistrzów UEFA„. Sponsorem ma być amerykańska firma Relevent Sports. Turniej będzie odbywać się w USA , ale w kolejnych latach może przenieść się do Azji. Kluby mają zarobić wielkie pieniądze. Dwa turnieje w tym samym terminie to gruba przesada. Wydaje się jednak , że żadna ze stron nie odpuści. Zbyt duża kasa jest do zarobienia.

Przemęczeni piłkarze.

Za to piłkarze najlepszych europejskich klubów i ich lekarze załamują ręce. Czasu na wypoczynek i regenerację sił po rozgrywkach ligowych w Europie prawie nie będzie. Przecież wiadomo , że po kilku miesiącach grania w lidze i europejskich pucharach , każdy piłkarz potrzebuje minimum 5 tygodni wypoczynku i całkowitego relaksu. Teraz prawie nie będzie przerwy na wypoczynek. Do rozpoczynających się w sierpniu każdego roku najlepszych lig europejskich będą przystępowali zmęczeni piłkarze. Poziom lig znacznie się obniży . Wrośnie liczba kontuzji i urazów przemęczonych piłkarzy.

Co za dużo , to niezdrowo.

Kiedy skończy się to finansowe szaleństwo ? Ta pogoń za kasą i brak przerwy letniej w rozgrywkach piłkarskich znacznie zmniejszy oglądalność meczów. Po prostu nastąpi przesyt piłki nożnej. Co za dużo , to niezdrowo.

Jak mówią wtajemniczeni , ta niezdrowa rywalizacja pomiędzy FIFA i UEFA wynika z osobistej wrogości między prezydentem FIFA Gianni Infantino i prezydentem UEFA Aleksandrem Ceferinem.

Nie wiem jak wy , ale ja po 9 miesiącach oglądania meczów w Canal+ i Eleven Sports mam przesyt piłki nożnej w maju i potrzebuję 2-3 miesięcy przerwy w oglądaniu meczów.

Miliarderzy z USA i Azji powoli wyprowadzają wielką piłkę z Europy. Czy uda im się wyprowadzić częściowo także Ligę Mistrzów UEFA ? Mają takie plany. https://asnews.pl/pilkanozna/nowa-champions-league-od-sezonu-2024-2025/

Te letnie turnieje nigdy nie będą miały prestiżu Mistrzostw Świata czy Champions League. Nie wierzę też , aby najlepsi piłkarze z europejskich klubów grali w nich „na maksa”.

Koronawirus „zatrzymał” piłkę nożną.

To wszystko , co napisałem powyżej , jest już nieaktualne. Epidemia koronowirusa „zatrzymała” cały światowy sport. EURO 2020 czyli mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przełożone o 12 miesięcy. Odbędą się w terminie 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku.

© ( MARB )

6 thoughts on “Piłkarska wojna między FIFA i UEFA. W tle wielka kasa.

  1. Why viewers still make use of to read news papers when in this technological world the whole thing
    is existing on web? asmr 0mniartist

Comments are closed.