Piłkarska wojna między FIFA i UEFA. W tle wielka kasa.

Walka o wielką kasę między władzami światowej piłki czyli FIFA , a władzami europejskiej piłki czyli UEFA jest coraz bardziej brutalna. Teraz toczy się bój o to , kto zgarnie setki milionów dolarów za turnieje organizowane co 4 lata w czerwcu i lipcu . Pierwsze termin to 2021 rok.

Hiszpania – mistrz świata , 2010 rok. fot. /CCo/

Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA czy Letnia Liga Mistrzów UEFA ?

W czerwcu i lipcu 2021 roku dojdzie do wielkiego starcia UEFA kontra FIFA. FIFA organizuje Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA w Szanghaju. Wystąpią 24 drużyny. W tym samym czasie wystartuje pod patronatem UEFA turniej pod , na razie , wstępną nazwą “Letnia Liga Mistrzów UEFA“. Sponsorem ma być amerykańska firma Relevent Sports. Turniej będzie odbywać się w USA , ale w kolejnych latach może przenieść się do Azji. Kluby mają zarobić wielkie pieniądze. Dwa turnieje w tym samym terminie to gruba przesada. Wydaje się jednak , że żadna ze stron nie odpuści. Zbyt duża kasa jest do zarobienia.

Przemęczeni piłkarze.

Za to piłkarze najlepszych europejskich klubów i ich lekarze załamują ręce. Czasu na wypoczynek i regenerację sił po rozgrywkach ligowych w Europie prawie nie będzie. Przecież wiadomo , że po kilku miesiącach grania w lidze i europejskich pucharach , każdy piłkarz potrzebuje minimum 5 tygodni wypoczynku i całkowitego relaksu. Teraz prawie nie będzie przerwy na wypoczynek. Do rozpoczynających się w sierpniu każdego roku najlepszych lig europejskich będą przystępowali zmęczeni piłkarze. Poziom lig znacznie się obniży . Wrośnie liczba kontuzji i urazów przemęczonych piłkarzy.

Co za dużo , to niezdrowo.

Kiedy skończy się to finansowe szaleństwo ? Ta pogoń za kasą i brak przerwy letniej w rozgrywkach piłkarskich znacznie zmniejszy oglądalność meczów. Po prostu nastąpi przesyt piłki nożnej. Co za dużo , to niezdrowo.

Jak mówią wtajemniczeni , ta niezdrowa rywalizacja pomiędzy FIFA i UEFA wynika z osobistej wrogości między prezydentem FIFA Gianni Infantino i prezydentem UEFA Aleksandrem Ceferinem.

Nie wiem jak wy , ale ja po 9 miesiącach oglądania meczów w Canal+ i Eleven Sports mam przesyt piłki nożnej w maju i potrzebuję 2-3 miesięcy przerwy w oglądaniu meczów.

Miliarderzy z USA i Azji powoli wyprowadzają wielką piłkę z Europy. Czy uda im się wyprowadzić częściowo także Ligę Mistrzów UEFA ? Mają takie plany. https://asnews.pl/pilkanozna/nowa-champions-league-od-sezonu-2024-2025/

Te letnie turnieje nigdy nie będą miały prestiżu Mistrzostw Świata czy Champions League. Nie wierzę też , aby najlepsi piłkarze z europejskich klubów grali w nich “na maksa”.

Koronawirus “zatrzymał” piłkę nożną.

To wszystko , co napisałem powyżej , jest już nieaktualne. Epidemia koronowirusa “zatrzymała” cały światowy sport. EURO 2020 czyli mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przełożone o 12 miesięcy. Odbędą się w terminie 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku.

© ( MARB )

3 thoughts on “Piłkarska wojna między FIFA i UEFA. W tle wielka kasa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.