Piłkarski przegląd. Weekend : 19 – 20 pażdziernika 2019 r.

Ekstraklasa

Pogoń Szczecin nadal liderem polskiej ekstraklasy. Tym razem pokonali na wyjeżdzie Zagłębie Lubin 1 – 0. Zwycięskiego gola zdobył niezawodny Adam Buksa.

Adam Buksa. Kolejny gol.

W pierwszej połowie Pogoń była lepsza , stworzyła kilka okazji do zdobycia kolejnych goli. Po przerwie grało już tylko Zagłębie. Portowcy bronili się bardzo głęboko , ale nie stracili gola. Bardzo dobra gra bramkarza Dante Stipicy i trzech stoperów : Zecha , Triantafyllopoulosa , Łasickiego. W meczu kolejki Legia , po dwóch kolejnych porażkach , pokonała w Warszawie Lecha 2 – 1. W derbach Trójmiasta Arka zremisowała z Lechią 2 – 2 mimo , że Lechia prowadziła już 2 – 0.

Primera Division

Sensacja na Majorce. Real Madryt przegrywa tam z miejscową Mallorcą 0 – 1. Trener Zidane zaczyna być w opałach , bo w Lidze Mistrzów Królewscy też tracą punkty.

Benzema nie wykorzystuje kolejnej okazji
do zdobycia gola.

Premier League

Manchester City goni Liverpool . Tym razem wygrał w Londynie z Crystal Palace 2 – 0.

Gabriel Jesus strzela pierwszego gola
dla Manchester City.

W najważniejszym meczu weekendu na Old Trafford Manchester United remisuje z Liverpoolem 1 – 1.

Marcus Rashford strzela gola
dla United ( 37 minuta ).
Radość na Old Trafford

Liverpool nie rozgrywał najlepszego meczu , ale potrafił się zmobilizować i wyrównał po strzale rezerwowego Adama Lallany.

85 minuta , Adam Lallana i jest już 1 – 1

Po meczu na bardziej zadowolonego wyglądał trener Liverpoolu Jurgen Klopp. The Reds są nadal niepokonani w lidze. To ich pierwsze stracone punkty w sezonie 2019 / 2020.

Klopp i Solskjaer

W środku tygodnia grają kolejne mecze . Liverpool w Lidze Mistrzów a Manchester United w mniej przestiżowej Lidze Europy. Liverpool wystawia najsilniejszy skład. Manchester United gra w połowie rezerwowym składzie. © ( MARB )