Piłkarski przegląd. Weekend: 5 – 6 pażdziernika 2019 r.

Ekstraklasa

Lider tabeli , Pogoń Szczecin , przegrała u siebie niespodziewanie z beniaminkiem Rakowem Częstochowa 1 – 2. Wielkie rozczarowanie w Szczecinie.

Niespodzianka także w Gdańsku. Lechia przegrywa z Zagłębiem Lubin 1 – 2. Ta sama Lechia , która tydzień temu wygrała w Warszawie z Legią. A Legia przegrała kolejny mecz , tym razem na wyjeżdzie z Piastem 0 – 2. Ścisk w tabeli jest olbrzymi. Między liderem Pogonią a siódmym w tabeli Piastem są tylko 3 punkty różnicy. Arka zwolniła trenera. Zaczyna się robić nerwowo.

Premier League

FC Liverpool wygrywa u siebie Leicester 2 -1 po kontrowersyjnym karnym w 92 min meczu. To ósmy mecz Liverpoolu w lidze i ósme zwycięstwo ! Znakomita passa. Wicelider Manchester City przegrał u siebie z Wolverhampton 0 – 2. Man. Utd też przegrał w Newcastle. Czyżby po 30 latach Liverpool odzyskał tytuł ?

Tottenham po klęsce z Bayernem w Lidze Mistrzów , przegrywa na wyjeżdzie z Brighton 0 -3. Grożnej kontuzji , złamanie łokcia , doznał bramkarz Kogutów , Hugo Lloris. Czeka go kilka miesięcy przerwy w grze.

Hugo Lloris doznaje grożnej kontuzji łokcia.

Bundesliga

Wielka niespodzianka w Niemczech. W Monachium Bayern przegrywa z Hoffenheim 1 – 2. Bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Lewy strzela i strzela. Nie zatrzymuje się.

Primera Division

W najważniejszym meczu kolejki FC Barcelona rozgromiła Sewillę 4-0. Pierwszy gol Messiego w sezonie. Ale wszyscy mówią tylko o fenomenalnym golu Suareza strzelonym przewrotką. Bomba !

Przewrotka Suareza i gol dla Barcelony.
Messi strzela z rzutu wolnego 4 bramkę dla Barcelony.
FC Barcelona – Sevilla 4 – 0

Serie A

W meczu na szczycie Inter przegrał w Mediolanie z Juventusem 1 – 2. Zwycięską bramkę strzelił Argentyńczyk Higuain .

Szczęsny kapituluje. Inter wyrównuje.

Teraz nastąpi 2 tygodniowa przerwa na reprezentacje. Nasi grają z Łotwą i Macedonią Północną. Jeżeli nie wygrają tych dwóch spotkań to może być problem. Austria , Słowenia i Izrael są blisko. © ( MARB )