Piłkarskie El Classico ’ 2019. Polityka pokonała piłkę.

FC Barcelona – Real Madryt 0 – 0.

Mecze między tymi wielkimi firmami to coś znacznie więcej niż tylko mecz piłkarski. To nadzwyczajne wydarzenie oglądane i komentowane przez setki milionów ludzi na całym świecie. Ale tym razem było inaczej . Polityka zdecydowanie pokonała piłkę nożną.

FC Barcelona – Real Madryt. Mecz przerwany . Protest polityczny katalońskich kibiców.
Transparenty : „SpainSitAndTalk” czyli Hiszpanio usiądż i rozmawiaj ( z Katalończykami).

Protest na stadionie Camp Nou.

Niski poziom tego meczu to wielki zawód dla kibiców obu drużyn. 95 tysięcy ludzi na stadionie po raz pierwszy od 17 lat nie widziało żadnego gola w El Classico. Piłkarze obu drużyn wiedząc o napiętej sytuacji w Katalonii jakby podświadomie nie chcieli zaogniać atmosfery. Mecz był spokojny. Za spokojny.

Najważniejszym oczekiwanym wydarzeniem był protest zwolenników niepodległości Katalonii. Mecz przerwano w 55 minucie. Domagano się od władz hiszpańskich organizacji referendum niepodległościowego oraz uwolnienia skazanych w pażdzierniku 2019 roku na wysokie kary więzienia katalońskich polityków.

Protesty na ulicach Barcelony.

Barcelona. 18 grudnia 2019 rok. Starcia policji z demonstrantami.

Katalońscy separatyści protestowali też na ulicach Barcelony. Doszło do starć manifestantów z oddziałami policji. Było „gorąco” w całej Katalonii. Rannych zostało ponad 60 osób , w tym kilka ciężko. Władze w Madrycie czy też mówiąc precyzyjnie sąd w Madrycie skazał wcześniej katalońskich przywódców na kary więzienia od 9 do 13 lat. To jest obecnie główny punkt zapalny w Hiszpanii. I tak zostanie zapamiętany ten najważniejszy klasyk klubowy na świecie.

Zinedine Zidane – trener Realu Madryt tak podsumował wydarzenia tego wieczoru : ” dobrze , że ten mecz już się skończył i nic poważnego się nie wydarzyło”.

Rewanż na wiosnę w Madrycie.

W Polsce mecz pokazywały dwie kodowane telewizje. W Eleven Sports 1 mecz oglądało średnio 407 tysięcy widzów , a w Canal + mecz oglądało średnio 271 tysięcy widzów. Jak na telewizje kodowane , a więc dodatkowo płatne , to bardzo dobra oglądalność.

© ( MARB )

One thought on “Piłkarskie El Classico ’ 2019. Polityka pokonała piłkę.

  1. Hi!

    I came across with asnews.pl and thought you may be interested in our services.

    After 19 Years Of Making Diet Products, We’ve Finally Created The Best. Lose Weight Faster with the new 3 in 1 formula. Why are you waiting on the body of your dreams? – Worldwide shipping, 100% Satisfaction Guaranteed! Thousands of satisfied customers.

    Order now and receive a huge discount and free samples. Don’t waste your time – Make the smart choice right now and discover your new body.

    GO TO SHOP https://pharmil.com/order-orlistat-online-en.html

Comments are closed.