Puchar Polski i 1.liga w TVP Sport w latach 2024-2027.

Piłkarski Puchar Polski oraz 1. i 2.ligę pokaże na wyłączność TVP Sport. Umowa obowiązuje w trzech sezonach: 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Telewizja Polska wygrała przetarg z Polsatem. Wartość tej transakcji to około 75 milionów złotych. Aspekt finansowy był istotny, ale dla PZPN i klubów liczył się również zasięg, a ten TVP ma znacznie większy.

Publiczny nadawca zapewnił, że mecze Pucharu Polski i 1.ligi zostaną pokazane w bezpłatnym, powszechnie dostępnym naziemnym kanale TVP Sport, natomiast spotkania 2. ligi we wspólnym paśmie regionalnym (TVP 3). To bardzo dobra wiadomość dla polskich kibiców.

Puchar Polski. Marzenie każdego polskiego klubu.

Telewizja TVP Sport pokaże po cztery mecze Pucharu Polski i 1. ligi w każdej kolejce, a pozostałe mecze bezpłatnie w Internecie. Dwa mecze 2. ligi w każdej kolejce w TVP3, a pozostałe bezpłatnie w Internecie.

Rozczarowanie w Polsacie.

Polsat stracił prawa do tych rozgrywek po 10 latach. Szef sportu w Polsacie Marian Kmita rozczarowany przegraną w przetargu napisał: „Odnośnie przetargu na pakiet praw do Pucharu Polski, 1 Ligi, 2 Ligi nigdy nie usłyszeliśmy bezpośrednio ze strony kogokolwiek z PZPN, że nie mamy szans i powinniśmy sobie dać spokój z tym wyścigiem, ale ze strony wielu ludzi z tzw. środowiska słyszeliśmy to wielokrotnie od co najmniej pół roku.

Niezrażeni tą aurą stanęliśmy do przetargu z mocną, ale to naprawdę bardzo mocną ofertą finansową i gotową infrastrukturą antenowo–produkcyjną do telewizyjnej obsługi obligatoryjnych czterech meczów na żywo z 1 Ligi i dwóch z 2 Ligi z każdej rundy. Jeśli dodamy do tego konieczność produkcji i emisji co najmniej 28 meczów w każdym sezonie Pucharu Polski, to robi się z tego już poważna sprawa.

Mamy w tym w Polsacie spore doświadczenie. Wszystkie te okoliczności, ani pieniądze, ani stan przygotowania firmy do tak potężnej produkcji jednak nie stanowiły żadnego atutu w wyścigu o prawa, bo liczyło się coś innego. Ale co – to tak dokładnie do dzisiaj nie wiadomo”.

© (MARB)