Top 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w 2022 roku.

Top 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie w 2022 roku obejmuje zarobki w klubie i kontrakty reklamowe. Na liście są piłkarze z trzech lig europejskich: francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej oraz jeden piłkarz grający u szejków, czyli była gwiazda FC Barcelony Andres Iniesta.

Top 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w 2022 roku (w milionach funtów). Kwoty obejmują zarobki w klubie i kontrakty reklamowe.

Przed sezonem 2022/2023 Paris Saint-Germain przekonało Kyliana Mbappe do pozostania w Paryżu i odrzucenia oferty Realu Madryt. Kosztowało to 100 milionów euro za sam podpis na kontrakcie oraz 50 milionów euro rocznej pensji. W ten sposób 23-letni Francuz został najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

Najlepiej zarabiający piłkarz z angielskiej Premier League Mohamed Salah zarabia „zaledwie” 34 miliony funtów, czyli trzy razy mniej od Mbappe.

W pierwsze piątce jest aż trzech piłkarzy z Paris Saint-Germain: Mbappe, Messi i Neymar. Zwraca uwagę fakt, że najlepiej zarabiający piłkarz z angielskiej Premier League Mohamed Salah zarabia „zaledwie” 34 miliony funtów, czyli trzy razy mniej od Mbappe. To już prawdopodobnie ostatni rok z tak dużymi zarobkami dla Cristiano Ronaldo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.