Chorwacja. Rzeki , wodospady i spływy kajakowe.

Chorwacja czaruje i przyciąga , co roku , setki tysięcy turystów piękną pogodą , wspaniałym krajobrazem , ciepłym i czystym Adriatykiem oraz cenami nadal niższymi niż w Europie Zachodniej. Ale Chorwacja to nie tylko Adriatyk i plażowanie. Są jeszcze wspaniałe rzeki , wodospady, kaniony , krajobrazy i spływy kajakowe lub pontonowe.

Rzeka Krka w dolnym biegu.
Klasztor Visovac na wyspie. Założony w 1445 roku do dziś jest domem mnichów.

Warto zajrzeć w głąb lądu , gdzie znajdują się bujne lasy , rzeki , malownicze wodospady i jeziora. I oczywiście oszałamiające parki narodowe. Kaniony rzeki Krka , dzikie kaskady rzeki Cetina i Drava robią wielkie wrażenie na zwiedzających.

Gigantyczny kanion u zbiegu rzek
Krupa i Zrmanja.
Połączenie rzek Mura i Drava.
Przy granicy Chorwacji i Węgier.
Wodospad Skradinski Buk.
Park Narodowy Krka.
Wielki Kanion rzeki Krka.
Rzeka płynie od góry Dinora do Morza Adriatyckiego.

Chorwacja jest znana jako kraj licznych i przepięknych rzek : Cetina , Krupa i Zrmanjia , Mirna czy Krka. Do tego liczne kaniony , wodospady i silne prądy rzek. Dlatego wielką atrakcją są spływy kajakowe lub pontonowe przez wspaniałe kaniony i pod wodospadami. A wokół krystalicznie czysta i ciepła woda. Kąpiele w tych wodach to wielka „uczta”. To bezpieczne i łatwe trasy dla początkujących kajakarzy.

Ta część Chorwacji to znakomite miejsce dla lubiących spędzać aktywne wakacje. A po szaleństwach na rzekach można wrócić na plaże Adriatyku.

© ( MARB )