Wyspy Galapagos i wspaniałe zwierzęta.

Wyspy Galapagos – inna nazwa Wyspy Żółwie – to archipelag na Oceanie Spokojnym. Składa się z kilkunastu wysp położonych około 900 km od wybrzeży Ekwadoru. Wyspy należą do Ekwadoru. Wielką i unikalną atrakcją wysp są wspaniałe zwierzęta.

Każda z wysp jest inna. Kolor flory i fauny jest unikalny dla konkretnej wyspy. Najlepszym sposobem na zwiedzanie jest łódka. Wyspy Galapagos prawdziwą sławę zyskały dzięki wyprawie Karola Darwina i opisanej przez niego teorii ewolucji. To nie była przypadkowa lokalizacja. Darwin wybrał miejsce , gdzie można spotkać wiele unikalnych w skali światowej gatunków zwierząt.

Wyspy Galapagos
Żółw słoniowy – wizytówka Galapagos.

Wizytówką Wysp Galapagos są właśnie największe na świecie żółwie. Żółwie słoniowe zamieszkują głównie wyspę San Cristobal. To właśnie na cześć tych osobników nazwano cały archipelag , bo w języku hiszpańskim galapago to żółw. Żółw olbrzym może ważyć ponad 200 kilogramów i żyć do 150 lat ! Największy znaleziony osobnik ważył 400 kilogramów.

Flamingi na wyspie Floreana.
Lwy morskie na wyspie Espanola.
Legwan morski ( iguana ).
To jedyne jaszczurki na świecie , które tak lubią morze , że nauczyły się w nim pływać.

Te wszystkie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Można podziwiać z bliska olbrzymie żółwie , urocze legwany , wspaniałe flamingi , pelikany , foki , lwy morskie i wiele innych. Nigdzie indziej nie będziecie tak blisko zwierząt jak na Galapagos. Te niezwykłe zwierzęta nie boją się ludzi , ponieważ nie są świadome zagrożenia z ich strony. Żyje tu także ponad 70 gatunków ptaków , których nie spotkacie gdzie indziej na świecie. To raj dla miłośników ptaków i ornitologów.

Jeżeli macie trochę więcej kasy i kochacie egzotyczne zwierzęta to nie zastanawiajcie się długo. Pierwszym lepszym samolotem spróbujcie się dostać do Ekwadoru. Tam już nie ma problemu , aby dostać się na magiczne Wyspy Galapagos. Te fantastyczne zwierzaki zapamiętacie do końca życia. Nigdzie indziej człowiek nie czuje tak bliskiej więzi z naturą .

© ( MARB )

32 thoughts on “Wyspy Galapagos i wspaniałe zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.