“…jak trwoga to do Boga…” . Koronawirus nadal zabija.

Stare polskie przysłowie mówi : “… jak trwoga to do Boga…”. Gdy przychodzą bardzo trudne chwile , to zwracamy się o pomoc do Boga. Dopiero , gdy jest nam bardzo żle , to wtedy przypominamy sobie o istnieniu Boga , ale ON jest cały czas z Nami i daje się łatwo i szybko odnależć. Zabójcza zaraza koronawirusa na całym świecie jest aż takim tragicznym wydarzeniem , iż potrzebujemy Bożej pomocy.

Papież Franciszek na pustym placu św. Piotra.

Papież Franciszek na pustym placu świętego Piotra.
27 marca 2020 rok.

To sytuacja bez precedensu. Papież Franciszek modlił się na pustym placu świętego Piotra . Samotna postać w bieli. Po raz pierwszy od 1700 lat chrześcijanie nie mogą uczestniczyć publicznie we mszy świętej. Zabronione są wszelkie zgromadzenia. Franciszek prowadził nabożeństwo w intencji ustania epidemii koronowirusa , która zbiera tragiczne żniwo. Jest coraz więcej ludzkich ofiar na całym świecie. Udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi.

Franciszek prosił Boga: ” Panie , pobłogosław świat , daj zdrowie ciałom i pocieszenie sercom. Nie zostawiaj nas na łasce burzy”.

Prezydent Duda na Jasnej Górze.

Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze. 26 marca 2020 rok.

Prezydent Duda modlił się na Jasnej Górze w Częstochowie o : “ustanie epidemii , wobec wciąż szalejącej śmiertelnej pandemii koronawirusa”. Śpiewane były Suplikacje czyli religijna pieśń błagalna “Święty Boże” wobec zagłady ludzkości.

“… Od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie….”

“…My grzeszni ciebie Boga prosimy wysłuchaj nas Panie…”

Co chce powiedzieć ?

W ciężkich chwilach wyznawcy Chrystusa zawsze zadawali sobie pytanie , co Pan Bóg chce nam powiedzieć przez konkretne doświadczenie naszego życia. No właśnie , co chce dzisiaj nam powiedzieć ?

© ( MARB )

One thought on ““…jak trwoga to do Boga…” . Koronawirus nadal zabija.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.