Adrian Zandberg – wielka nadzieja polskich komunistów.

Adrian Zandberg jest jednym z liderów lewicowej PARTII RAZEM. Urodził się w Danii , ale jego rodzina wróciła do Polski w środku stanu wojennego. To dziwna sprawa , bo wtedy raczej Polacy uciekali z reżimowo -komunistycznej Polski. Jego idolem był ( jest ?) żydowski rewolucjonista i twórca komunizmu Karol Marks.

Adrian Zandberg i Barbara Nowacka. Kiedyś wielki romans….

Romans z Nowacką i sekretarzowanie Kuroniowi.

Zandberg zawsze potrafił się “ustawić”. Wiedział z kim utrzymywać kontakty. Przez kilka lat miał romans z lewicową działaczką Barbarą Nowacką. Nowacka opowiedziała trochę szczegółów tego romansu w rozmowie z “Dużym Formatem”. Byli parą przez 3 lata. Ona była od niego starsza o kilka lat. Nazywa Zandberga nieporadnym , dużym chłopcem. Była jego mentorką. Załatwiła mu pracę w szkole jej ojca. On raczej dzisiaj nie chwali się tym , że był kochankiem Nowackiej. Zapytany , odpowiedział , że kiedyś razem z Nowacką protestował przeciwko wysyłaniu polskich żołnierzy do Iraku.

Zandberg był także sekretarzem lewicowego opozycjonisty – Jacka Kuronia. A Kuroń mógł bardzo dużo w latach 90. To właśnie Kuroń go wypromował i ułatwił mu kontakty z ważnymi ludżmi ze środowiska postkomunistyczno -lewicowego w Warszawie.

Komunista Marks idolem Zandberga.

Wiele niepokoju wzbudza działalność Zandberga w młodości. Nosił koszulkę z portretem Karola Marksa. Marks to żydowski działacz rewolucyjny , twórca socjalizmu i zbrodniczego komunizmu. Zakładał Międzynarodowy Związek Komunistów. Dlatego Zandberg ma przezwisko ” nowy Marks”.

Znany muzyk i poseł Paweł Kukiz tak to skomentował : “nie widzę różnicy między noszeniem portretu Marksa , a portretem Hitlera na piersi”.

Młody Zandberg w koszulce z podobizną komunistycznego rewolucjonisty Marksa.
Młody Zandberg przemawia na wiecu . W tle sowiecka flaga z sierpem i młotem.

Zamożny rewolucjonista.

Zandberg pochodzi z bardzo zamożnej rodziny. Ojciec to biznesmen , a matka to prawnik. Ukończył prywatne Liceum Ogólnokształcące. Ma mieszkanie w Warszawie o wartości ponad 1 milion złotych . Nosi brodę rewolucjonisty , uważa , że Sowieci wyzwolili Polskę , ale ani słowem nie wspomina o 17 września 1939 roku. Interesuje się ruchem robotniczym.

Czy spełni nadzieje polskich komunistów ?

Jest dobrym mówcą i demagogiem. Zaliczył już kilka partii lewicowych. Poniósł wiele porażek. Jego Partia Razem przegrała wybory samorządowe ( 1,57 procent głosów) i europejskie ( 1,24 procent głosów ). Teraz jest w koalicji z SLD . Dzięki temu został posłem w 2019 roku. Od jego intuicji i doradców zależy jego przyszła kariera. W Warszawie postkomuniści i lewica osiągają bardzo dobre wyniki wyborcze. To jest jego nadzieja.

Jego towarzysze z Partii Razem często sami nazywają się komunistami. Zandberg w mediach używa słowa lewica. On wie , że w Polsce jest zakaz propagowania komunizmu jako ustroju totalitarnego. Nie ma informacji o jakichkolwiek kontaktach Zandberga z rosyjskimi komunistami.

Czekanie na odpowiedni moment.

Zandberg nie wystartował w wyborach prezydenckich 2020 roku , pomimo nalegań jego środowiska. On wie , że jest na to za wcześnie. Dzisiaj kandydat Lewicy nie ma żadnych szans w starciu z “wagą ciężką” , czyli kandydatem prawicy Andrzejem Dudą i kandydatem lewicowo-liberalnej Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. A dramatycznie słaby wynik wyborczy “ciągnie” się potem długo za politykiem. Lewica “rzuciła na stos” Roberta Biedronia.

Teoretycznie rzecz biorąc , lewica i komuniści nie powinni nigdy przekroczyć w wyborach 15 procent poparcia. Ale , jeżeli wybuchnie jakiś wielki kryzys polityczny lub gospodarczy w Polsce i Europie , to sytuacja może się wymknąć spod kontroli. I wtedy dobry mówca z brodą może mieć swoje “5 minut”.

To chyba ten moment…

W wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku , Robert Biedroń uzyskał zaledwie 2,22 procent głosów. To dramatycznie słaby wynik i klęska kandydata Lewicy. Przecież we wszystkich sondażach Lewica ma około 12 procentowe poparcie. Biedroń już się nie podniesie. Na pociechę ma jeszcze kilka lat w Parlamencie Europejskim. Zarobi dużą kasę , ale politycznie jest już na aucie.

Chyba nadchodzi czas Zandberga… Ciekawe , jak to rozegra.

© ( MARB )

One thought on “Adrian Zandberg – wielka nadzieja polskich komunistów.

  1. Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to seek out any person with some unique ideas on this subject. realy thanks for starting this up. this website is one thing that’s wanted on the internet, someone with somewhat originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

Comments are closed.