Alexander Ben Zvi. Jakie jest główne zadanie nowego ambasadora Izraela w Polsce ?

Alexander Ben Zvi został nowym ambasadorem Izraela w Polsce. Od września 2019 roku. To jeden z czterech ( USA , Niemcy , Rosja i Izrael ) najważniejszych ambasadorów w Polsce. Urodził się w komunistycznym Związku Radzieckim i tam spędził młodość. Potem wyemigrował z rodzicami do Izraela. Ukończył studia i został dyplomatą.

Alexander Ben Zvi.
Ambasador Izraela w Polsce.

Falstart pana ambasadora.

Pierwszych wywiadów w Polsce udzielił „Gazecie Wyborczej” i Radiu Zet. Oczywiście ten wybór nie jest przypadkowy. Potwierdził , że jest za zwrotem bezspadkowym majątku pożydowskiego organizacjom żydowskim , wiedząc , że to jest sprzeczne z polskim prawem. Wyraził zaniepokojenie dobrym wynikiem „Konfederacji” w ostatnich wyborach w Polsce. Nazwał ich partią antysemicką , nie popierając tej tezy żadnymi dowodami. To falstart pana ambasadora. Nie zna mentalności Polaków. Takimi wypowiedziami zwiększa poparcie społeczne dla „Konfederacji” . Wywołuje też nastroje anysemickie w Polsce.

Płońsk. Ambasador Izraela na Marszu Milczenia.

Zły scenariusz ( jedna z opcji ).

Miejmy nadzieję , że nowy pan ambasador nie będzie pouczał Polaków jak mają głosować w wyborach . Nie będzie też słuchał złych rad radykalnej lewicy , a całą swoją energię poświęci na budowanie przyjaznych relacji pomiędzy Polakami i Żydami.

Najgorsze co mogłoby się wydarzyć w przyszłości to jeżeli głównym celem ambasadora Izraela będą tajne spotkania i negocjacje z polskimi władzami w sprawie bezspadkowego mienia pożydowskiego. Niestety , niektórzy twierdzą , że to jest właśnie zadanie nr.1 dla ambasadora. Jeżeli tak się stanie , to czekają nas burzliwe lata w relacjach polsko – żydowskich i skokowy wzrost antysemityzmu w Polsce.

Pan ambasador Alexander Ben Zvi ma korzenie rosyjskich Żydów. My , w Polsce , mamy fatalne doświadczenia z rosyjskimi Żydami. Wystarczy wspomnieć tylko dwie daty : 1920 rok i 17 września 1939 rok. Miejmy nadzieję , że to nie będzie miało żadnego znaczenia w przyjaznych relacjach polsko – żydowskich. Na dzisiaj , to właśnie Polska jest najbezpieczniejszym miejscem dla Żydów w Europie. Wystarczy poczytać co się dzieje w Niemczech , Francji czy Wielkiej Brytanii. © ( MARB )

4 thoughts on “Alexander Ben Zvi. Jakie jest główne zadanie nowego ambasadora Izraela w Polsce ?

 1. Wow, incredible blog structure! How long have you ever been blogging for?
  you make blogging look easy. The total glance of your web site is wonderful, as smartly as the content!

 2. It’s hard to come by well-informed people for this subject,
  however, you sound like you know what you’re talking about!
  Thanks asmr 0mniartist

 3. Hi, I do believe this is a great website. I stumbledupon it 😉 I am going to come back once again since i have bookmarked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to help other people.
  asmr 0mniartist

Comments are closed.