Duda „trafił” Kurskiego. Tak jak wcześniej Macierewicza.

Prezydent Duda atakuje. Szantaż wobec prezesa Kaczyńskiego okazał się skuteczny. Zgodził się na 2 miliardy złotych dotacji z budżetu na media publiczne , ale postawił na swoim i Jacek Kurski traci stanowisko prezesa telewizji publicznej TVP. Wcześniej w podobny sposób Antoni Macierewicz stracił stanowisko ministra MON. Następny w kolejce jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Antoni Macierewicz i Jacek Kurski. Obaj walczą z prezydentem Dudą.

Skuteczny szantaż Dudy.

Niechęć prezydenta do Kurskiego trwa od lat. Rachunki krzywd są długie. Dlatego wykorzystał nadarzającą się okazję. Prezes Kaczyński musiał się zgodzić na dymisję Kurskiego. Nie miał innego wyjścia. Bez Kurskiego TVP będzie przecież nadal prawicowa , a bez podpisu prezydenta nie można kontynuować ważnych reform. Ale to nie jest już ten sam , zgodny obóz prawicy , jak kilka lat temu. Trwa tam wielka wojna o wpływy i stanowiska. Tak jest zresztą wszędzie , w każdej partii władzy.

„Wiadomości” o 19:30 , a losy prezesów TVP.

Najciekawszy w tym wszystkim jest fakt , że wszyscy prezesi TVP , w 30-letniej historii III RP, czyli w latach 1990 – 2020 , zawsze byli rozliczani, tak naprawdę, za kształt „Wiadomości” o godz. 19:30. Losy prezesów ważyły się między 19:30 a 20:00. Teraz było podobnie. Przecieki z pałacu prezydenckiego mówią , że prezydentowi nie podobał się sposób pokazywania jego małżonki , Agaty Kornhauser-Dudy , a także ogólny wizerunek prezydenta.

Następny będzie Ziobro ?

Teraz na celowniku prezydenta jest minister Ziobro. Kiedyś byli w jednej partii , w której Ziobro był szefem. Dochodziło tam do małych konfliktów. Ale wielki konflikt między nimi powstał przy ustawach reformujących polskie sądownictwo. Tu już są poważne różnice zdań. W maju 2020 roku są wybory prezydenckie. Jeżeli wygra Duda i pozostanie prezydentem na kolejne 5 lat to, Zbigniew Ziobro będzie miał problem. Może podzielić los Antoniego Macierewicza i Jacka Kurskiego.

Czy to zaszkodzi Dudzie ?

Twardy , najbardziej patriotyczny elektorat prawicy , jest bardzo przywiązany do Antoniego Macierewicza i Jacka Kurskiego. Oni nie akceptują ataku prezydenta na ich idoli. Jeżeli nawet 2 procent z nich, obrażonych na prezydenta, nie zagłosuje na Dudę , to ten może przegrać wybory.

Konfederacja też raczej nie zagłosuje na Dudę w 2 turze wyborów. https://asnews.pl/polskanews/czy-zydzi-i-konfederacja-przeszkodza-w-reelekcji-prezydenta-dudy/

Kaczyński pokazał , kto naprawdę rządzi w Polsce.

Jacek Kurski , były prezes TVP , został doradcą zarządu Telewizji Polskiej. Jako prezes zarabiał 22 tys. złotych , a teraz jako doradca zarobi 21 tys. złotych. Czyli tylko 1 tys. złotych mniej. Nadal będzie kierował TVP, ale już z tylnego siedzenia . Tak prezes Kaczyński odegrał się na prezydencie Dudzie. Pokazał mu , kto naprawdę rządzi w Polsce. Na konferencji prasowej , 10 marca 2020 roku , Jacek Kurski uśmiechał się od ucha do ucha i powiedział : „zostaję z państwem na pokładzie ( czyli w TVP ), tylko już w skromnej roli doradcy zarządu , z którym będę się dzielił swoją najlepszą wiedzą”. I „puścił oczko”. Chyba do prezydenta.

Nagły zwrot akcji.

22 maja 2020 roku Jacek Kurski zostaje powołany do zarządu TVP. Za akceptacją prezydenta Dudy , bo wybory prezydenckie już za 5 tygodni , a notowania Dudy słabną. Kurski wraca oficjalnie to telewizji , by wspomóc kampanię wyborczą Andrzeja Dudy , który doprowadził wcześniej do jego dymisji. Kurski to zawodowiec najwyższej klasy . Duda to zrozumiał i chce go mieć po swojej stronie. Teraz to kandydat Platformy Obywatelskiej – Trzaskowski, zacznie mieć problem. Duży problem.

Sierpień 2020 roku. Rada Mediów Narodowych powołała Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej. Z cichą aprobatą prezydenta Dudy , który wygrał wybory prezydenckie dzięki dużej pomocy programów informacyjnych TVP.

© ( MARB )

5 thoughts on “Duda „trafił” Kurskiego. Tak jak wcześniej Macierewicza.

 1. Fantastic goods from you, man. I have understand
  your stuff previous to and you are just too fantastic.
  I actually like what you have acquired here, certainly like what you’re
  saying and the way in which you say it. You make
  it entertaining and you still care for to keep it sensible.
  I cant wait to read much more from you. This is really a wonderful site.

 2. What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity about unpredicted emotions.

  0mniartist asmr

Comments are closed.