Duda vs Trzaskowski. Zadecyduje Internet.

Od wielu lat to właśnie Internet ma decydujący głos w wyborach politycznych na świecie. Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie w Polsce w 2015 roku dzięki Internetowi. Wtedy nie było pluralizmu medialnego. Wszystkie główne telewizje i radia w Polsce były pod kontrolą polityków Platformy Obywatelskiej i SLD. A mimo to , przegrali.

Duda czy Trzaskowski ?

Podobnie było w USA w 2016 roku. Lewicowe telewizje , z CNN na czele , popierające Hilary Clinton dawały jej w swoich sondażach 70 procent poparcia na 3 dni przed wyborami. A niezależny Internet postawił na Donalda Trumpa , który wygrał i został prezydentem USA. Internet to potęga.

W Internecie przewaga Trzaskowskiego.

Dzisiaj , w 2020 roku , wydaje się , że to właśnie Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) lepiej odrobiła zadanie domowe. Dominują w Internecie. Na lewicowych portalach nie możliwości swobodnego komentowania przez prawicowych internautów. Jest ograniczona cenzura.

Za to na prawicowych jest nieograniczony pluralizm i swoboda komentowania. Cieszący się dużą popularnością portal tygodnika “DoRzeczy” jest dzisiaj opanowany przez wpisy lewicowych wyborców Trzaskowskiego. Podobnie w mediach społecznościowych.

Platforma Obywatelska zlekceważyła Internet 5 lat temu. Wtedy dominacja prawicy była olbrzymia. Dzisiaj wielu z tych ideowych ludzi , którzy wtedy pomogli Dudzie , nie angażuje się w wybory prezydenckie w Internecie. Zraziły ich regionalne struktury PiS , które nie były zainteresowane dalszą współpracą. Żalili się na PiS w mediach społecznościowych.

Dziennikarz Tygodnika “DoRzeczy” – Piotr Gociek – napisał absurdalny artykuł , że to nie Internet pomógł wygrać Dudzie w 2015 roku. Chciałoby się zapytać Goćka , to kto pomógł ? TVP kontrolowane wtedy przez Platformę i SLD czy może telewizja TVN i radio Zet ?

Kto będzie się śmiał w lipcu 2020 roku ?

Wychodzi na to , że to Rafał Trzaskowski może wygrać te wybory. Internet to lustro prawdy. A tam “szaleją” ludzie Trzaskowskiego. Prawica jest w defensywie. Jakby była zmęczona , a TVP i TVP INFO to trochę za mało , aby pokonać Trzaskowskiego.

Gigantyczna mobilizacja dużych miast.

Trwa gigantyczna mobilizacja wyborców Trzaskowskiego w dużych miastach. Jak powiedział jeden z nich : “w Warszawie , to nawet ciężko chorych będą przynosić na noszach do lokali wyborczych”.

Chyba , że rozżaleni wyborcy Kosiniaka-Kamysza z PSL nie poprą Trzaskowskiego w II turze wyborów. Wtedy to nawet Internet i wielka mobilizacja dużych miast nie pomoże…

Na razie trwa wielka “próba sił” sondażowni. W zależności od ich powiązań politycznych dają niewielką wygraną “swoim” kandydatom w II turze wyborów. W jednym są zgodne : to będzie minimalne zwycięstwo Dudy lub Trzaskowskiego.

https://asnews.pl/polskanews/czy-zydzi-i-konfederacja-przeszkodza-w-reelekcji-prezydenta-dudy/

———————————————————————————————————————–

Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich 28 czerwca 2020 roku :

Andrzej Duda ———————— 43,50 procent głosów , 8 mln 450 tysięcy głosów

Rafał Trzaskowski —————— 30,46 procent głosów , 5 mln 917 tysięcy głosów

Duda wygrywa.

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Zadecydowało zwycięstwo w drugiej turze.

Andrzej Duda —————– 51,03 procent głosów , 10 mln 440 tysięcy głosów

Rafał Trzaskowski ———– 48,97 procent głosów , 10 mln 018 tysięcy głosów

Andrzej Duda – kandydat PIS – wygrał wybory , mimo , że PIS poniósł klęskę w Internecie. To ostatni dzwonek alarmowy. Nie można lekceważyć Sieci. Następnym razem może już się nie udać.

© ( MARB )

2 thoughts on “Duda vs Trzaskowski. Zadecyduje Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.