Jarosław Kaczyński , czyli geniusz na politycznym topie.

Jarosław Kaczyński – wybitny umysł i najlepszy polski polityk w III RP. Jeden z najlepszych w historii Polski. W latach 2005 – 2020 , jako przywódca polskiej prawicy , wygrał trzy razy wybory prezydenckie , trzy razy wybory parlamentarne , wybory europejskie i dwa razy wybory samorządowe. To fantastyczny wynik. Znokautował lewicę.

Zbudował wielki obóz patriotyczny , który jest gwarantem niepodległości Polski. Nie ma drugiego polskiego polityka z tak znakomitą skutecznością i gigantyczną odpornością psychiczną. A ma przeciwko sobie prawie wszystkie polskojęzyczne i europejskie media , które zaciekle go zwalczają od 30 lat. Nie dały rady go zniszczyć. Trafiły na człowieka-skałę. Niezniszczalnego.

Prezes Porozumienia Centrum – Jarosław Kaczyński ( 1991 rok ).

Krótkie CV.

Jarosław Kaczyński – doktor prawa , absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego , działacz KOR , ekspert Solidarności , twórca i prezes Porozumienie Centrum (1990) oraz Prawa i Sprawiedliwości (2001) . Jarosław Kaczyński był premierem Polski w latach 2006 – 2007 oraz posłem kilku kadencji. To najsłynniejszy prezes w historii Polski. W każdym zakątku kraju , od Bałtyku do Tatr , wystarczy wymówić słowo “prezes” , a już wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Ma pseudonimy Komendant lub Naczelnik.

Polityczne początki.

Kaczyński interesował się polityką od dziecka. W wieku 9 lat znał nazwiska premierów i ministrów spraw zagranicznych ważniejszych państw świata. Działalność opozycyjną rozpoczął w grudniu 1976 roku , kiedy zgłosił się do Jana Józefa Lipskiego z KOR. Ułatwiła mu ten kontakt mama . Lipski był jej kolegą ze studiów i z pracy w Instytucie Badań Literackich PAN. Kaczyński świadomie zaczął działalność w opozycji dopiero po obronie pracy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Wiedział , że jeśli zaangażuje się wcześniej , to już nigdy nie obroni doktoratu. Zofię i Zbigniewa Romaszewskich z Biura Interwencyjnego KOR poznał w 1977 roku , a Lecha Wałęsę w lipcu 1980 roku. I tak to się potoczyło …

Porozumienie Centrum ( 1990 rok ).

Porozumienie Centrum – prawicowa partia Kaczyńskiego- powstała w styczniu 1990 roku. Prezes jeżdził po całej Polsce i tworzył struktury PC. Była to wtedy partia bez lokali i bez złamanego grosza. Spotkania odbywały się w kawiarniach. Po pewnym czasie najsilniejsze ośrodki zbudowano w Szczecinie i Rzeszowie. Od samego początku PC była zaciekle atakowana przez komunistów z PZPR i lewacką część Solidarności z Michnikiem i Geremkiem na czele.

Manifestacja Porozumienia Centrum (1993 rok). Widoczni od lewej : Glapiński , Morawiecki , Macierewicz , Jarosław Kaczyński , Parys , Romaszewski.

Próbowano wszelkimi sposobami zniszczyć PC , ponieważ ta partia domagała się dekomunizacji , czyli usunięcia komunistów z PZPR z ważnych stanowisk państwowych oraz lustracji , czyli usunięcia ze stanowisk publicznych donosicieli komunistycznej bezpieki. Była też przeciw złodziejskiej prywatyzacji. Nie była to liczna partia , ale składała się z ludzi ideowych. Dlatego przetrwała , pomimo wielu prób zniszczenia jej , a po wielu latach przekształciła się w Prawo i Sprawiedliwość.

Najsłynniejsi bracia w Polsce. Od lewej : Lech i Jarosław (1990 rok) , czyli przyszły prezydent i przyszły premier Polski.

Jarosław mógł zawsze liczyć na pomoc swojego niezawodnego brata bliżniaka – Lecha w działalności politycznej. Problemem było tylko to , że Lech wyprowadził się do Gdańska.

4 czerwca 1992 rok – “Noc teczek”.

Ten dzień to punkt zwrotny dla wszystkich ludzi z obozu patriotycznego. Maski opadły. W ciągu 15 godzin po dostarczeniu do Sejmu tzw. listy Macierewicza , czyli listy donosicieli komunistycznej bezpieki , na wniosek prezydenta Lecha Wałęsy (który też był na tej liście) , odwołano prawicowy rząd Jana Olszewskiego.

Zatrzymano w ten sposób lustrację na długie lata. Wielu esbeckich kapusiów pełniło dalej ważne funkcje publiczne w III RP. Od tego dnia lewicowa część Solidarności , czyli Unia Wolności Geremka i Liberałowie Tuska , już oficjalnie współpracowali z postkomunistami z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i PSL. Podzielili między sobą strefy wpływów. A to oznaczało wielką kasę dla uczestników tego dealu.

Premier Jan Olszewski i prezes PC Jarosław Kaczyński ( 1992 rok ).

W czasie debaty sejmowej prezes PC Jarosław Kaczyński broniąc rządu premiera Olszewskiego i uchwały lustracyjnej powiedział: ” Żadne normalne państwo nie może tolerować w swoich władzach , w swoim parlamencie , w swoich strukturach ludzi , którzy byli agentami w istocie obcych służb specjalnych”. Tylko w klubie parlamentarnym Porozumienia Centrum nie było agentów komunistycznej bezpieki , a “Gazeta Polska” , jako jedyna gazeta w Polsce , opublikowała “listę Macierewicza”.

Prawo i Sprawiedliwość ( 2001 rok ).

Członkowie PC stanowili główny trzon nowej partii Jarosława Kaczyńskiego – Prawa i Sprawiedliwości , która powstała w 2001 roku. To najbardziej zaufani ludzie prezesa , tak zwany “zakon PC”. Nie jest zaskoczeniem , że ufa tym , z którymi zna się od 30 lat i przeszedł z nimi różne zawirowania. A wtedy nie było ani kasy , ani stanowisk. PiS wygrał trzy razy wybory parlamentarne w Polsce w 2005 , 2015 , 2019 roku. To najpotężniejsza partia w Polsce.

Geniusz komendanta , jego trafne decyzje i optymalna strategia były decydujące przy zwycięstwach wyborczych. Jego umysł pracuje wydajniej niż umysły kilkuset lewicowych doradców i strategów z Platformy Obywatelskiej i SLD razem wziętych A są to przecież ludzie z tytułami profesorskimi i doktoratami. Nie potrafią wygrać z prezesem , ale trudno się dziwić , jeżeli prezes już w wieku 9 lat znał nazwiska premierów i ministrów ważniejszych państw świata. No i przeczytał setki , jeżeli nie tysiące , książek o polityce oraz analizował różne kryzysy polityczne i strategie wyborcze w wielu krajach. Zdobył potężną wiedzę , którą teraz wykorzystuje , a to “zabójcza” broń na przeciwników politycznych.

Majstersztyk prezesa.

Czy pamiętacie , jak 11 listopada 2014 roku , prezes Kaczyński przedstawił kandydata PiS na prezydenta ? To był Andrzej Duda , mało znany polityk z Krakowa. Politycy Platformy , SLD i PSL wyśmiewali się głośno z tej kandydatury. W telewizji TVN profesorowie z Uniwersytetu Warszawskiego wręcz kpili z tej nominacji. Podobnie dziennikarze tej stacji. Michnik ogłosił , że Komorowski nie ma przeciwnika w wyborach. W tym czasie urzędujący prezydent Bronisław Komorowski miał 75 procentowe poparcie w sondażach. Kilka miesięcy póżniej , w maju 2015 roku , radowała się już cała prawica. Andrzej Duda , który rzekomo nie miał żadnych szans w wyborach , został prezydentem Polski. A w 2020 roku wygrał drugą kadencję. Tylko jeden człowiek w Polsce – Komendant Kaczyński – mógł wymyśleć coś takiego. To majstersztyk . Genialna decyzja prezesa – geniusza poprowadziła Polskę w dobrym kierunku.

Najpotężniejszy .

Jarosław Kaczyński jest od 2015 roku najpotężniejszym człowiekiem w Polsce. Najważniejsze decyzje rządowe muszą mieć jego poparcie. Długo pracował na ten sukces i Polacy w demokratycznych wyborach dali prawicy “zielone światło” do rządzenia. Prezes jest z rocznika 1949. Wielu jego wrogów , z lewicy i też niestety z prawicy , już od wielu lat wieszczy jego koniec. Komendant lubi wtedy żartować , że zamierza pobić rekord Konrada Adenauera , który urząd kanclerski w Niemczech złożył w 87. roku życia.

Sukces z tragedią w tle.

Można by nazwać komendanta Kaczyńskiego człowiekiem sukcesu , gdyby nie tragedia smoleńska i tragiczna śmierć jego brata Lecha – prezydenta Polski. Ta katastrofa i zachowanie ówczesnego premiera – Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej jeszcze długo będzie “zatruwała” na życie polityczne w Polsce. Rosjanie nie chcą wyjaśnić przyczyn katastrofy samolotu prezydenckiego w 2010 roku. Nie chcą też oddać wraku , pokazując w ten sposób pogardę dla Polaków. Kontrolerzy lotów w Smoleńsku nie powinni zezwolić na lądowanie polskiego samolotu przy bardzo silnej mgle i przy braku na lotnisku odpowiedniej aparatury naprowadzającej bezpiecznie samolot. Tuż przed katastrofą kontaktowali się jeszcze z przełożonymi w Moskwie. Tamci zezwolili na lądowanie , wiedząc czym to grozi. To była świadoma decyzja.

Najlepszy.

Prezes Jarosław Kaczyński po kolejnym zwycięstwie wyborczym.
Za nim Antoni Macierewicz. Dwie legendy.

Po tajnym porozumieniu komunistów z PZPR z lewicową częścią Solidarności przy Okrągłym Stole(1989) oraz po “Nocy teczek” (1992) wydawało się , że komuniści z lewicą będą rządzić Polską przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Mieli wielką kasę , media , banki , służby specjalne. Mieli wszystko. I co najgorsze prowadzili antypolską politykę. Grali na osłabianie Polski. Na szczęście pojawił się geniusz z warszawskiego Żoliborza ….

Lojalność w polityce.

Prezes Kaczyński to człowiek z zasadami. Ceni ludzi uczciwych i lojalnych. Setki tysięcy Polaków zawdzięcza prezesowi swoje udane kariery zawodowe i wyższy standard życia , czyli mówiąc wprost dużą kasę. Mają tego świadomość i są lojalni.

Lojalność , czyli działanie z wcześniej ustalonymi zasadami i uzgodnieniami , to klucz do zwycięstw wyborczych. Ale zdarzają się ludzie nielojalni. Takich prezes pozbywa się. Spadają w niebyt , bo bez poparcia prezesa nic nie znaczą. Jest mnóstwo takich znanych nielojalsów , którzy teraz budzą się spoceni w nocy i krzyczą przerażeni , bo śni im się pan prezes. Latami dochodzą do równowagi psychicznej. Jedynym pocieszeniem jest dla nich występ w lewicowej telewizji TVN lub niemieckich mediach , gdzie mogą sobie ulżyć. Z panem prezesem Kaczyńskim nie ma żartów. Wynagradza lojalnych i nie ma litości dla tych , co go oszukali. Wielu , tak zwanych autorytetów, z lewa i prawa , zapowiada upadek prezesa już od 30 lat. I nie mogą się doczekać. Wpadają w depresję , są agresywni i zaczynają pić. To ich życiowy dramat.

Komendant Kaczyński o Unii Europejskiej.

Polacy decydując się na wejście do Unii Europejskiej w 2004 roku , nie zgadzali się na bycie czyjąkolwiek kolonią , a przecież takie podporządkowanie uczyniłoby z nas i innych właśnie kolonię najbardziej wpływowych unijnych graczy , czyli Niemiec i Francji. Jeśli Wspólnota Europejska ma być silna i powiększać swe wpływy, to musi pozostać wspólnotą ojczyzn. A nie terytorium, na którym Niemcy poprzez szantaż i nieuczciwe działania będą wprowadzać mechanizmy znane z państw totalitarnych. Na uczynienie z Polski kolonii mojej zgody i polskiej prawicy (PiS) nigdy nie było i nie będzie” – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z “Gazetą Polską” ( pażdziernik 2020 roku).

Legenda Polski.

Jarosław Kaczyński jest najlepszym i najskuteczniejszym politykiem w III RP. Zbudował silny obóz patriotyczny. Twardo broni interesów Polski i Polaków. Na pewno też jest w ścisłej czołówce najlepszych polskich polityków w ponad 1000-letniej historii państwa polskiego. Za życia przeszedł do historii Polski. Już dziś jest legendą.

© ( MARB )

One thought on “Jarosław Kaczyński , czyli geniusz na politycznym topie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.