Jarosław Kaczyński , czyli geniusz na politycznym topie.

Jarosław Kaczyński – wybitny umysł i najlepszy polski polityk w III RP. Jeden z najlepszych w historii Polski. W latach 2005 – 2020 , jako przywódca polskiej prawicy , wygrał trzy razy wybory prezydenckie , trzy razy wybory parlamentarne , wybory europejskie i dwa razy wybory samorządowe. To fantastyczny wynik. Znokautował lewicę.

Zbudował wielki obóz patriotyczny , który jest gwarantem niepodległości Polski. Nie ma drugiego polskiego polityka z tak znakomitą skutecznością i gigantyczną odpornością psychiczną. A ma przeciwko sobie prawie wszystkie polskojęzyczne i europejskie media , które zaciekle go zwalczają od 30 lat. Nie dały rady go zniszczyć. Trafiły na człowieka-skałę. Niezniszczalnego.

Prezes Porozumienia Centrum – Jarosław Kaczyński ( 1991 rok ).

Krótkie CV.

Jarosław Kaczyński – doktor prawa , absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego , działacz KOR , ekspert Solidarności , twórca i prezes Porozumienie Centrum (1990) oraz Prawa i Sprawiedliwości (2001) . Jarosław Kaczyński był premierem Polski w latach 2006 – 2007 oraz posłem kilku kadencji. To najsłynniejszy prezes w historii Polski. W każdym zakątku kraju , od Bałtyku do Tatr , wystarczy wymówić słowo „prezes” , a już wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Ma pseudonimy Komendant lub Naczelnik.

Polityczne początki.

Kaczyński interesował się polityką od dziecka. W wieku 9 lat znał nazwiska premierów i ministrów spraw zagranicznych ważniejszych państw świata. Działalność opozycyjną rozpoczął w grudniu 1976 roku , kiedy zgłosił się do Jana Józefa Lipskiego z KOR. Ułatwiła mu ten kontakt mama . Lipski był jej kolegą ze studiów i z pracy w Instytucie Badań Literackich PAN. Kaczyński świadomie zaczął działalność w opozycji dopiero po obronie pracy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Wiedział , że jeśli zaangażuje się wcześniej , to już nigdy nie obroni doktoratu. Zofię i Zbigniewa Romaszewskich z Biura Interwencyjnego KOR poznał w 1977 roku , a Lecha Wałęsę w lipcu 1980 roku. I tak to się potoczyło …

Porozumienie Centrum ( 1990 rok ).

Porozumienie Centrum – prawicowa partia Kaczyńskiego- powstała w styczniu 1990 roku. Prezes jeżdził po całej Polsce i tworzył struktury PC. Była to wtedy partia bez lokali i bez złamanego grosza. Spotkania odbywały się w kawiarniach. Po pewnym czasie najsilniejsze ośrodki zbudowano w Szczecinie i Rzeszowie. Od samego początku PC była zaciekle atakowana przez komunistów z PZPR i lewacką część Solidarności z Michnikiem i Geremkiem na czele.

Manifestacja Porozumienia Centrum (1993 rok). Widoczni od lewej : Glapiński , Morawiecki , Macierewicz , Jarosław Kaczyński , Parys , Romaszewski.

Próbowano wszelkimi sposobami zniszczyć PC , ponieważ ta partia domagała się dekomunizacji , czyli usunięcia komunistów z PZPR z ważnych stanowisk państwowych oraz lustracji , czyli usunięcia ze stanowisk publicznych donosicieli komunistycznej bezpieki. Była też przeciw złodziejskiej prywatyzacji. Nie była to liczna partia , ale składała się z ludzi ideowych. Dlatego przetrwała , pomimo wielu prób zniszczenia jej , a po wielu latach przekształciła się w Prawo i Sprawiedliwość.

Najsłynniejsi bracia w Polsce. Od lewej : Lech i Jarosław (1990 rok) , czyli przyszły prezydent i przyszły premier Polski.

Jarosław mógł zawsze liczyć na pomoc swojego niezawodnego brata bliżniaka – Lecha w działalności politycznej. Problemem było tylko to , że Lech wyprowadził się do Gdańska.

4 czerwca 1992 rok – „Noc teczek”, czyli zatrzymanie lustracji.

Ten dzień to punkt zwrotny dla wszystkich ludzi z obozu patriotycznego. Maski opadły. W ciągu 15 godzin po dostarczeniu do Sejmu tzw. listy Macierewicza , czyli listy donosicieli komunistycznej bezpieki , na wniosek prezydenta Lecha Wałęsy (który też był na tej liście) , odwołano prawicowy rząd Jana Olszewskiego.

Zatrzymano w ten sposób lustrację na długie lata. Wielu esbeckich kapusiów pełniło dalej ważne funkcje publiczne w III RP. Od tego dnia lewicowa część Solidarności , czyli Unia Wolności Geremka i Liberałowie Tuska , już oficjalnie współpracowali z postkomunistami z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i PSL. Podzielili między sobą strefy wpływów. A to oznaczało wielką kasę dla uczestników tego dealu.

Premier Jan Olszewski i prezes PC Jarosław Kaczyński ( 1992 rok ).

W czasie debaty sejmowej prezes PC Jarosław Kaczyński broniąc rządu premiera Olszewskiego i uchwały lustracyjnej powiedział: ” Żadne normalne państwo nie może tolerować w swoich władzach , w swoim parlamencie , w swoich strukturach ludzi , którzy byli agentami w istocie obcych służb specjalnych”. Tylko w klubie parlamentarnym Porozumienia Centrum nie było agentów komunistycznej bezpieki , a „Gazeta Polska” , jako jedyna gazeta w Polsce , opublikowała „listę Macierewicza”.

Prawo i Sprawiedliwość ( 2001 rok ).

Członkowie PC stanowili główny trzon nowej partii Jarosława Kaczyńskiego – Prawa i Sprawiedliwości , która powstała w 2001 roku. To najbardziej zaufani ludzie prezesa , tak zwany „zakon PC”. Nie jest zaskoczeniem , że ufa tym , z którymi zna się od 30 lat i przeszedł z nimi różne zawirowania. A wtedy nie było ani kasy , ani stanowisk. PiS wygrał trzy razy wybory parlamentarne w Polsce w 2005 , 2015 , 2019 roku. To najpotężniejsza partia w Polsce.

Geniusz komendanta , jego trafne decyzje i optymalna strategia były decydujące przy zwycięstwach wyborczych. Jego umysł pracuje wydajniej niż umysły kilkuset lewicowych doradców i strategów z Platformy Obywatelskiej i SLD razem wziętych A są to przecież ludzie z tytułami profesorskimi i doktoratami. Nie potrafią wygrać z prezesem , ale trudno się dziwić , jeżeli prezes już w wieku 9 lat znał nazwiska premierów i ministrów ważniejszych państw świata. No i przeczytał setki , jeżeli nie tysiące , książek o polityce oraz analizował różne kryzysy polityczne i strategie wyborcze w wielu krajach. Zdobył potężną wiedzę , którą teraz wykorzystuje , a to „zabójcza” broń na przeciwników politycznych.

Majstersztyk prezesa.

Czy pamiętacie , jak 11 listopada 2014 roku , prezes Kaczyński przedstawił kandydata PiS na prezydenta ? To był Andrzej Duda , mało znany polityk z Krakowa. Politycy Platformy , SLD i PSL wyśmiewali się głośno z tej kandydatury. W telewizji TVN profesorowie z Uniwersytetu Warszawskiego wręcz kpili z tej nominacji. Podobnie dziennikarze tej stacji. Michnik ogłosił , że Komorowski nie ma przeciwnika w wyborach. W tym czasie urzędujący prezydent Bronisław Komorowski miał 75 procentowe poparcie w sondażach. Kilka miesięcy póżniej , w maju 2015 roku , radowała się już cała prawica. Andrzej Duda , który rzekomo nie miał żadnych szans w wyborach , został prezydentem Polski. A w 2020 roku wygrał drugą kadencję. Tylko jeden człowiek w Polsce – Komendant Kaczyński – mógł wymyśleć coś takiego. To majstersztyk . Genialna decyzja prezesa – geniusza poprowadziła Polskę w dobrym kierunku.

Najpotężniejszy .

Jarosław Kaczyński jest od 2015 roku najpotężniejszym człowiekiem w Polsce. Najważniejsze decyzje rządowe muszą mieć jego poparcie. Długo pracował na ten sukces i Polacy w demokratycznych wyborach dali prawicy „zielone światło” do rządzenia. Prezes jest z rocznika 1949. Wielu jego wrogów , z lewicy i też niestety z prawicy , już od wielu lat wieszczy jego koniec. Komendant lubi wtedy żartować , że zamierza pobić rekord Konrada Adenauera , który urząd kanclerski w Niemczech złożył w 87. roku życia.

Sukces z tragedią w tle.

Można by nazwać komendanta Kaczyńskiego człowiekiem sukcesu , gdyby nie tragedia smoleńska i tragiczna śmierć jego brata Lecha – prezydenta Polski. Ta katastrofa i zachowanie ówczesnego premiera – Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej jeszcze długo będzie „zatruwała” na życie polityczne w Polsce. Rosjanie nie chcą wyjaśnić przyczyn katastrofy samolotu prezydenckiego w 2010 roku. Nie chcą też oddać wraku , pokazując w ten sposób pogardę dla Polaków. Kontrolerzy lotów w Smoleńsku nie powinni zezwolić na lądowanie polskiego samolotu przy bardzo silnej mgle i przy braku na lotnisku odpowiedniej aparatury naprowadzającej bezpiecznie samolot. Tuż przed katastrofą kontaktowali się jeszcze z przełożonymi w Moskwie. Tamci zezwolili na lądowanie , wiedząc czym to grozi. To była świadoma decyzja.

Najlepszy.

Prezes Jarosław Kaczyński po kolejnym zwycięstwie wyborczym.
Za nim Antoni Macierewicz. Dwie legendy.

Po tajnym porozumieniu komunistów z PZPR z lewicową częścią Solidarności przy Okrągłym Stole(1989) oraz po „Nocy teczek” (1992) wydawało się , że komuniści z lewicą będą rządzić Polską przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Mieli wielką kasę , media , banki , służby specjalne. Mieli wszystko. I co najgorsze prowadzili antypolską politykę. Grali na osłabianie Polski. Na szczęście pojawił się geniusz z warszawskiego Żoliborza ….

Lojalność w polityce.

Prezes Kaczyński to człowiek z zasadami. Ceni ludzi uczciwych i lojalnych. Setki tysięcy Polaków zawdzięcza prezesowi swoje udane kariery zawodowe i wyższy standard życia , czyli mówiąc wprost dużą kasę. Mają tego świadomość i są lojalni.

Lojalność , czyli działanie z wcześniej ustalonymi zasadami i uzgodnieniami , to klucz do zwycięstw wyborczych. Ale zdarzają się ludzie nielojalni. Takich prezes pozbywa się. Spadają w niebyt , bo bez poparcia prezesa nic nie znaczą. Jest mnóstwo takich znanych nielojalsów , którzy teraz budzą się spoceni w nocy i krzyczą przerażeni , bo śni im się pan prezes. Latami dochodzą do równowagi psychicznej. Jedynym pocieszeniem jest dla nich występ w lewicowej telewizji TVN lub niemieckich mediach , gdzie mogą sobie ulżyć. Z panem prezesem Kaczyńskim nie ma żartów. Wynagradza lojalnych i nie ma litości dla tych , co go oszukali. Wielu , tak zwanych autorytetów, z lewa i prawa , zapowiada upadek prezesa już od 30 lat. I nie mogą się doczekać. Wpadają w depresję , są agresywni i zaczynają pić. To ich życiowy dramat.

Komendant Kaczyński o Unii Europejskiej.

Polacy decydując się na wejście do Unii Europejskiej w 2004 roku , nie zgadzali się na bycie czyjąkolwiek kolonią , a przecież takie podporządkowanie uczyniłoby z nas i innych właśnie kolonię najbardziej wpływowych unijnych graczy , czyli Niemiec i Francji. Jeśli Wspólnota Europejska ma być silna i powiększać swe wpływy, to musi pozostać wspólnotą ojczyzn. A nie terytorium, na którym Niemcy poprzez szantaż i nieuczciwe działania będą wprowadzać mechanizmy znane z państw totalitarnych. Na uczynienie z Polski kolonii mojej zgody i polskiej prawicy (PiS) nigdy nie było i nie będzie” – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską” ( pażdziernik 2020 roku).

Kaczyński o niemieckich odszkodowaniach.

Niemcy powinni nam zapłacić setki miliardów dolarów za wszystkie zniszczenia z okresu II Wojny Światowej, choć pamiętamy także o rabunku z okresu I Wojny Światowej. Tę sprawę będziemy podnosili – powiedział prezes Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”.

Legenda Polski.

Jarosław Kaczyński jest najlepszym i najskuteczniejszym politykiem w III RP. Zbudował silny obóz patriotyczny. Twardo broni interesów Polski i Polaków. Na pewno też jest w ścisłej czołówce najlepszych polskich polityków w ponad 1000-letniej historii państwa polskiego. Za życia przeszedł do historii Polski. Już dziś jest legendą.

© ( MARB )

18 thoughts on “Jarosław Kaczyński , czyli geniusz na politycznym topie.

 1. I’m not that much of a online reader to be honest
  but your blogs really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark
  your site to come back down the road. Cheers

 2. I’ve read some excellent stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.

  I surprise how much attempt you put to create such a fantastic
  informative website. 0mniartist asmr

 3. Heya i am for the first time here. I came across this board
  and I find It really useful & it helped me out much. I hope to
  give something back and help others like you aided me.
  0mniartist asmr

 4. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote
  the book in it or something. I think that you could do with a
  few pics to drive the message home a bit, but other
  than that, this is excellent blog. A fantastic read.
  I’ll certainly be back. 0mniartist asmr

 5. Love this post! I have done these as well. Love that you shared great ideas!!! Thank you for the inspiration. Raychel Dom Lemmie

 6. Hello. This post was extremely interesting, especially since I was browsing for thoughts on this issue last Wednesday. Yasmeen Jerri Krawczyk

 7. I just could not go away your website before suggesting that I extremely enjoyed the usual info a person supply to your guests? Is going to be back ceaselessly in order to inspect new posts. Jessamine Corney Berne

 8. Great blog here! Also your site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol Peta Armand Midge

 9. There is noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure good factors in features also. Rozanne Carlyle Ruskin

 10. Hey! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this post to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing! Jasmina Ruttger Jacy

 11. A motivating discussion is definitely worth comment. I do believe that you ought to write more about this subject matter, it might not be a taboo matter but typically people do not talk about such topics. To the next! Kind regards! Rhea Eal Kone

 12. Thanks for taking time to read. Awesome comment. I am grateful that you read what I put together. Cristionna Marty Federica

Comments are closed.