PiS wygrywa w Polsce. To piąte kolejne przegrane wybory przez Platformę Obywatelską.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało w pażdzierniku 2019 roku wybory do Sejmu , czyli najważniejsze wybory w Polsce. Dostało mandat do rządzenia na kolejne 4 lata. Może rządzić samodzielnie dzięki otrzymaniu ponad 8 milionów głosów. Prawica górą ! Gigantyczna mobilizacja lewicowych zwolenników PO i SLD w największych polskich miastach nie wystarczyła do przejęcia władzy. Duży sukces odniosła prawicowo-narodowa Konfederacja , która dostała się do Sejmu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński znowu wygrywa.

Oficjalne wyniki ( 100 % okręgów ) :

PiS ———————————————- 43 , 59 % , 235 posłów

Koalicja Obywatelska—————– 27 , 40 % , 134 posłów

Lewica—————————————- 12 , 56 % , 49 posłów

PSL / Kukiz ——————————– 8 , 55 % , 30 posłów

Konfederacja——————————- 6 , 81 % , 11 posłów

Mobilizacja po obu stronach ( PiS i lewicowy antypis ) była olbrzymia . Frekwencja wyniosła prawie 62 procent. To ponad 18,6 mln Polaków . Wiadomo co zamierza zrobić PiS w nowej kadencji. Zapowiadał to w kampanii wyborczej. Za to gigantyczne ruchy tektoniczne nastąpią w Platformie Obywatelskiej. . Szykuje się rewolucja. Nie mają innego wyjścia. To kolejne piąte przegrane wybory przez PO. Zmiany muszą być radykalne. Ten projekt dobiegł końca. Niewiadomą jest czy Tusk osobiście będzie budował nową partię ( lub przebudowywał gruntownie starą ) czy też zrobią to jego zaufani ludzie. Niedługo otrzymamy odpowiedż. Pewne jest , że Schetyna nie będzie już dłużej przewodniczącym partii. Za dużo porażek.

Co do PiS-u to wydaje się , że najwięcej emocji wywoła dalsza reforma sądownictwa. Tu będą “strzelały” armaty największego kalibru z UE na czele. Jaką taktykę przyjmą media popierające PO i Lewicę ? Czy nadal będzie to totalny atak na PiS czy może nastąpi zmiana. Za kilka miesięcy , w maju 2020 roku , wybory prezydenckie , więc chyba nie upokoi się w mediach.

Konfederacja po raz pierwszy wchodzi do Sejmu. Narodowcy będą mieć swoją reprezentację w parlamencie. I co najważniejsze , przypilnują PiS w sprawie antypolskiej ustawy 447. Prezes Kaczyński nie cieszył się za bardzo podczas wieczoru wyborczego. To Konfederacja zabrała mu kilka punktów procentowych i dobre samopoczucie .

© ( MARB )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.