Szymon Hołownia , czyli fałszywy katolik na drodze do władzy.

Szymon Hołownia i jego partia Polska 2050 Szymona Hołowni to kolejna próba antykatolickiej lewicy przejęcia władzy w Polsce. Wcześniej „Nowoczesna” Ryszarda Petru zawiodła neomarksistów. Czy Hołownia odwróci ten niekorzystny dla lewicy trend? Tym razem starannie dobrano lidera.

W katolickim kraju postawiono na katolika, ale takiego, który chce osłabić polski kościół i popiera radykalne antyklerykalne ruchy proaborcyjne. Lewica kocha katolików , którzy „nawracają się” na lewicowe postulaty. Ten sprytny manewr ma przyciągnąć część mniej zorientowanych katolików na stronę Hołowni. A te 2- 3 procent głosów mogą zdecydować o przyszłości Polski na wiele długich lat.

Miliarder Soros czeka niecierpliwie na rozwój wydarzeń w Polsce , bo gdyby lewicy udało się wygrać wybory parlamentarne w 2023 roku, to będzie można rozpocząć rewolucję marksistowską w Polsce i wprowadzić nowy lewacki porządek : antychrześcijański, antywolnościowy i nietolerancyjny , czyli ideologiczny zamordyzm. A kto będzie protestował, ten zostanie nazwany faszystą i może wylądować na ławie oskarżonych.

Szymon Hołownia. Czy dogada się z Tuskiem ?

Taktyka Hołowni – udawanie centrum.

Szymon Hołownia aż do wyborów parlamentarnych 2023 roku będzie udawał centrowego i konserwatywnego polityka. „Gazeta Wyborcza” już nazywa kłamliwie jego partię Polska 2050 ruchem konserwatywnym. A żeby było jeszcze śmieszniej, radykalnie lewicowe posłanki , które przyłączyły się do Hołowni , mówią w wywiadach , że są w centrum polskiej sceny politycznej. Czy Polacy dadzą się nabrać ?

„Deep state”

Deep state” to inaczej „ukryta władza” polityczno-korporacyjno- bankierska. To lewackie elity miliarderów , finansistów , sędziów , celebrytów itd. Działają tajnie i bez rozgłosu chroniąc swoje gigantyczne interesy. Nie są pod demokratyczną kontrolą i nigdy nie startują w demokratycznych wyborach w swoich krajach. Czyli „deep state” to głębokie i ukryte państwo , które poprzez swoich ludzi „posłanych” do polityki ma duży wpływ na działanie każdego państwa.

Na świecie jest tylko jeden człowiek z tego środowiska , który działa jawnie i nie boi się rozgłosu wokół swojej osoby. To żydowski miliarder George Soros. Inni nie są tak odważni. A „deep state” w Polsce ? Wystarczy posłuchać nagranych u „Sowy i przyjaciół” rozmów biznesmenów z listy najbogatszych Polaków i rekinów prywatyzacji w III RP z lewicowymi politykami Platformy Obywatelskiej.

Wybory prezydenckie. Podium Hołowni.

Na początku 2020 roku Szymon Hołownia , dziennikarz lewicowo-liberalnej telewizji TVN , zgłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich. Już wtedy komentatorzy polityczni zastanawiali się , kto i dlaczego postawił właśnie na niego. Oczywiście kluczowe jest tu wsparcie finansowe i medialne. W wyborach prezydenckich Hołownia zajął wysokie 3 miejsce ( 13,87 procent głosów) za Dudą i Trzaskowskim . Postanowiono kontynuować projekt pod nazwą Polska 2050.

Szymon Hołownia – krótkie cv.

Szymon Hołownia – dziennikarz , prezenter , publicysta. Ma 44 lata. Pracował głównie w lewicowych mediach takich jak telewizja TVN , Gazeta Wyborcza , Newsweek Polska oraz pseudokatolickim Tygodniku Powszechnym. Prowadzi fundacje pomagające mieszkańcom Afryki. Mówi , że jest katolikiem , ale z tym to trzeba uważać.

Zapanowała teraz taka zła moda , że kościół katolicki najbardziej obrażają i atakują ludzie przedstawiający się jako katolicy. W 2005 roku był zastępcą redaktora naczelnego w tygodniku „Ozon” , którego większościowym udziałowcem, a więc właścicielem, był wtedy lewicowy polityk Janusz Palikot, poseł Platformy Obywatelskiej.

W latach 2007-2012 Hołownia był dyrektorem programowym i prezenterem stacji Religia.tv należącej , razem z TVN , do grupy ITI Mariusza Waltera i Wejcherta. Dyrektorem stacji Religia.tv był wtedy lewicowy biznesmen i showman – ksiądz Kazimierz Sowa – bardzo blisko związany z politykami Platformy i autor tekstów w ich partyjnym wewnętrznym piśmie.

Religia.tv próbowała wychowywać „innych katolików” w kontrze do Telewizji Trwam i Radia Maryja ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Ze stacją współpracował także Ryszard Petru , który współtworzył z ks. Sową program „Moralność i etyka czasów kryzysu”. Niebywałe. Projekt nie wypalił. Katolicy nie dali się nabrać. Ale generalnie widać z tego krótkiego cv , że Hołowni bardzo pomogli w karierze tacy ludzie jak Michnik , Palikot czy Walter.

Michał Kobosko i Szymon Hołownia , czyli Polska 2050. Nowa siła na polskiej scenie politycznej.

Przewodniczący Kobosko.

Michał Kobosko jest przewodniczącym partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Widocznie takie były ustalenia tych , co prowadzą ten projekt z „tylnego siedzenia”. Dziennikarz , 52 lata , który także pracował w Gazecie Wyborczej u Michnika. Póżniej był redaktorem naczelnym lewicowego Newsweek Polska. Ma lewicowe poglądy. Występując w stacji Polsat News używał określenia: „tak zwany Trybunał Konstytucyjny” , czyli nie akceptuje konstytucyjnych organów państwa oraz ludzi o innych poglądach.

Jest radykałem , ale stara się na razie pozować na umiarkowanego polityka. Kobosko był przede wszystkim dziennikarzem ekonomicznym i zajmował się szeroko pojętym biznesem. Przez lata nawiązał mnóstwo biznesowych kontaków , dlatego wszystko wskazuje na to , że dziś reprezentuje interesy środowiska biznesowego w partii Hołowni.

Hołownia kontra Kościół.

Deklarujący się jako katolik Hołownia przedstawił ostatnio swój antykatolicki program. Według niego , władza nie może korumpować Kościoła. Tylko nie mówi , gdzie jest ta rzekoma korupcja. Chce likwidacji funduszu kościelnego , z którego księża mają opłacane składki ZUS. To uderzenie poniżej pasa. Nawet chce ograniczyć uczestnictwo urzędników państwowych w nabożeństwach. Nazwał to kodeksem urzędniczym. Chce zastraszyć Kościół nasyłając kontrole NIK oraz zlikwidować część etatowych funkcji kapelanów.

Kolejny cios Hołowni w Kościół, to umożliwienie każdej szkole zmniejszenia liczby godzin religii bez zgody miejscowego biskupa. Decydowałyby rady szkoły i samorządy uczniowskie. Sprytne zagranie. Szymon Hołownia – były prezenter lewicowej telewizji TVN – wypowiedział otwartą wojnę polskiemu Kościołowi. Nie różni się tu niczym od Platformy Obywatelskiej i SLD.

Nowy lewicowy prezydent USA Joe Biden też uważa się za katolika , ale równocześnie popiera wszystkie najważniejsze lewackie szaleństwa , łącznie z „prawem do aborcji” aż do urodzenia. Zapowiedział powrót USA do finansowania aborcji na całym świecie. Z funduszy federalnych będą finansowane lewackie organizacje międzynarodowe , które przeprowadzają i promują aborcję.

Coraz więcej jest takich „katolików”. To nowa taktyka lewicy. Jeszcze kilka lat temu Hołownia jeździł po parafiach w całej Polsce i przemawiał niczym kaznodzieja. Dziś wspiera skrajnie antyklerykalny i proaborcyjny Strajk Kobiet. Pokazuje twarz, o jaką mało kto by go kilka lat temu podejrzewał. Zmienił się.

Bajdurzenie Hołowni.

Oczywiście nikt nie wierzy w opowieści Hołowni , o tym , że jego partia Polska 2050 to jest oddolny i spontaniczny ruch oparty tylko na wolontariuszach. Takie bajki to można opowiadać dzieciom w przedszkolu. Może któreś uwierzy. Za tym projektem stoją wielkie pieniądze ludzi , którzy chcą odsunąć prawicę od władzy. Naiwni wolontariusze są potrzebni Hołowni do ciężkiej pracy w terenie. Ale nie wszyscy są naiwni.

Szef struktur w Lubelskiem zrezygnował , kiedy posłanka PO Joanna Mucha przeszła do partii Hołowni i obiecano jej 1 miejsce na liście wyborczej do Sejmu w Lublinie. Stwierdził na pożegnanie , że : „nie jest frajerem i nie będzie zapier….. , gdy Mucha dostaje za darmo jedynkę na liście”. Rezygnują też działacze i wolontariusze ze Śląska , gdy zorientowali się , że tak zwana oddolność Polski 2050 to „jeden wielki pic”. Tak będzie także w innych regionach , kiedy rozżaleni wolontariusze nie dostaną wysokich miejsc na listach wyborczych. Te są już zarezerwowane.

Polska 2050 Hołowni , czyli Platforma bis.

Platforma Obywatelska i Polska 2050 Hołowni to takie same lewicowe poglądy ideologiczne i brak jakiegokolwiek programu dla Polski. Nic ich nie różni w tej kwestii , a łączy pragnienie czystej zemsty na PiS za to , że wygrali sześć wyborów pod rząd w Polsce. Jedni i drudzy obsesyjnie nienawidzą Jarosława Kaczyńskiego. Wiedzą , że to „mózg” wszystkich zwycięstw prawicy.

Wszystko wskazuje na to , że lewicowi oligarchowie postawili na Hołownię. Oczywiście , teraz kilka „niezależnych” sondażowni „pompuje” poparcie dla Hołowni. To znakomicie skoordynowana akcja.

Najsprytniejsi z PO już uciekają do Hołowni. Im szybciej , tym wyższe dostaną miejsce na liście wyborczej. Już teraz Hołownia i Kobosko negocjują warunki przejścia wielu posłów z PO i Lewicy. Przez negocjacje należy rozumieć miejsca na liście wyborczej do Sejmu w 2023 roku jakie mogą im zaoferować. Jest prawie pewne , że „jedynkę” na liście wyborczej do Senatu dostanie Roman Giertych , który był na wieczorze wyborczym Hołowni w wyborach prezydenckich 2020 roku. Giertych powiedział „Faktowi” , że wystartuje w wyborach parlamentarnych 2023 roku.

Powrót Tuska do Platformy Obywatelskiej.

Jeden z założycieli PO – Andrzej Olechowski – otwartym tekstem bez niedomówień krytykuje swoją byłą partię. To czytelny sygnał dla lewicowo-liberalnych wyborców , że konieczne są zmiany. W lipcu 2021 roku Tusk wrócił do Polski i po kilku latach ponownie przejął stery w słabnącej PO. Notowania poszły w górę o kilka procent. Teraz to około 25 procent. Na pewno dojdzie do bratobójczej walki o lewicowy elektorat pomiędzy Tuskiem i Hołownią.

Petru przegrał , a Hołownia ?

2015 rok. Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru z posłankami swojej partii. Uważał się za lidera całej polskiej opozycji. Było tak pięknie. Rysiek miał wtedy „Złoty Róg”.

Ryszard Petru – poprzednik Hołowni – zmarnował swoje życiowe 5 minut. Zgubiły go kobiety , Madera i „Święto Sześciu Króli”. Postawili na niego oligarchowie i przegrali. Zdruzgotany Leszek Balcerowicz publicznie powiedział , że : „bardzo zawiódł się na Ryszardzie Petru”. To musiał być dotkliwy cios dla Balcerowicza , bo w jego środowisku nie pierze się brudów publicznie. Okazało się, że „nie wszystkie Ryśki to fajne chłopaki”.

Teraz starannie dobrano kandydata na lidera pod względem cech osobowości i charakteru. A to, że „postawiono” na katolika to majstersztyk. Mogą wygrać , a wtedy stypendyści Sorosa nasączeni ideologią marksistowską przystąpią do dzieła niszczenia chrześcijańskiej Polski. Na szczęście prawica ma Jarosława Kaczyńskiego , który może zatrzymać ten antypolski i antychrześcijański lewacki walec finansowany z Zachodu.

Kaczyński vs. neomarksiści i lewacy.

Prezes Jarosław Kaczyński to najwybitniejszy polski polityk w XXI wieku i jeden z najlepszych w historii Polski. Wybitny strateg , który seryjnie wygrywa wybory dla prawicy. Tylko od jego geniuszu zależy wynik wyborów parlamentarnych w 2023 roku. To będą niestety ostatnie wybory w które zaangażuje się osobiście Komendant. Tak zapowiedział. W normalnych warunkach prezes poustawiałby antykatolicką lewicę po kątach. Ale pandemia koronawirusa szaleje po całym świecie , zmarły miliony ludzi , jest kryzys gospodarczy. Będzie ciężko.

Wiele będzie także zależało od prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego ludzi. Uświadomienie polskich katolików , że Hołownia to „koń trojański” w Kościele , to jedno z wielu zadań jakie mają przed sobą. Telewizja publiczna to samotna prawicowa i prokatolicka wyspa w lewicowym oceanie wielkich mediów. Będzie się działo w wyborczym 2023 roku.

Premier Kaczyński o Hołowni.

PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI: „Hołownia i jego Polska 2050 to kolejny z ośrodków utworzony przez realnych mocodawców stojących na drugim czy trzecim planie. Podejmują takie działania zawsze gdy dochodzą do wniosku, że dotychczasowy system jest zagrożony, a ci, którzy go dotychczas bronili na poziomie politycznym, słabną.

W wielu wypadkach udało się, a w niektórych udało się tylko po części, ale nie będę wymieniał nazw formacji , bo wiem jakie są sądy. Dziś jedno jest pewne: to próba kolejnej przebieranki środowisk, których wspólnym mianownikiem jest nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, a wcześniej Porozumienia Centrum, budowana w sumie już od 30 lat. Z tego zasobu ta inicjatywa korzysta” (Wywiad dla tygodnika „Sieci” , maj 2021 r.).

Atak na chrześcijański fundament Polski.

Atak lewactwa i neomarksistów z Polski 2050 Hołowni , PO i Lewicy będzie dwukierunkowy. Ostrze skierowane będzie na Jarosława Kaczyńskiego (Prawo i Sprawiedliwość) oraz na Kościół katolicki. Na pierwszej linii atakujących będą „nowocześni katolicy” w rodzaju Hołowni. Oni wiedzą , że osłabienie takich instytucji jak Kościół , rodzina, czy przejęcie oświaty doprowadzi do załamania chrześcijańskiego fundamentu państwa polskiego. To jest ich cel – osłabić Polskę , ile się tylko da. Nie dadzą rady.

Od ponad 1000 lat wielu już próbowało zniszczyć polski kościół i „połamało sobie palce”. Tym razem będzie tak samo.  „Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym” (papież Jan Paweł II).

Decydująca rozgrywka w 2023 roku.

Cały lewacki antypis ( PO , SLD , PSL) przegrał ze Zjednoczoną Prawicą wszystkie wybory od 2015 roku. Brakuje im zawsze kilku procent głosów. Teraz dołącza do nich partia Polska 2050 Hołowni , której zadaniem będzie zdobycie kilku procent głosów elektoratu katolickiego , które mogą przechylić szalę na stronę lewicy. Jako były publicysta katolicki z praktyką w lewicowo-propagandowej telewizji TVN jest niebezpieczny, bo zna katolicyzm i łatwiej mu będzie manipulować „błądzącymi” polskimi katolikami.

Lewicowi oligarchowie, którzy postawili na Hołownię dobrze odrobili zadanie domowe. Wyciągnęli prawidłowe wnioski z poprzednich dotkliwych porażek. Mają tylko jeden gigantyczny problem. To prezes Jarosław Kaczyński.

© (MARB)

10 thoughts on “Szymon Hołownia , czyli fałszywy katolik na drodze do władzy.

 1. Одновременно с этим существует и другая сторона формирования и организации высказывания.

 2. Одновременно с этим существует и другая сторона формирования и организации высказывания.

 3. Одновременно с этим существует и другая сторона формирования и организации высказывания.

 4. Одновременно с этим существует и другая сторона формирования и организации высказывания.

 5. You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something that
  I think I would never understand. It seems too complex and very broad
  for me. I’m looking forward for your next post, I’ll try to get
  the hang of it! 0mniartist asmr

 6. Create an account or log in to Instagram. A simple, fun & creative way to capture, edit & share photos, videos & messages with friends & family. Stafani Hoyt Horne

 7. Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article. Valerye Dennison Rodmann

 8. Nice read, I just passed this onto a friend who was doing some research on that. And he actually bought me lunch since I found it for him smile So let me rephrase that: Thanks for lunch! Lizabeth Lyle Robina

 9. Everything is very open with a precise clarification of the challenges. It was truly informative. Your website is useful. Thanks for sharing! Janaye Leroi Annabal

Comments are closed.