Szymon Hołownia , czyli fałszywy katolik na drodze do władzy.

Szymon Hołownia i jego stowarzyszenie Polska 2050 to kolejna próba antykatolickiej lewicy przejęcia władzy w Polsce. Wcześniej “Nowoczesna” Ryszarda Petru zawiodła neomarksistów. Czy Hołownia odwróci ten niekorzystny dla lewicy trend ? Tym razem starannie dobrano lidera. W katolickim kraju postawiono na katolika , ale takiego , który chce osłabić polski kościół i popiera radykalne antyklerykalne ruchy proaborcyjne. Lewica kocha katolików , którzy “nawracają się” na lewicowe postulaty. Ten sprytny manewr ma przyciągnąć część mniej zorientowanych katolików na stronę Hołowni. A te 2- 3 procent głosów mogą zdecydować o przyszłości Polski na wiele długich lat.

Miliarder Soros czeka niecierpliwie na rozwój wydarzeń w Polsce , bo gdyby lewicy udało się wygrać wybory parlamentarne w 2023 roku , to będzie można rozpocząć rewolucję marksistowską w Polsce i wprowadzić nowy lewacki porządek : antychrześcijański , antywolnościowy i nietolerancyjny , czyli ideologiczny zamordyzm. A kto będzie protestował , ten zostanie nazwany faszystą i może wylądować na ławie oskarżonych.

Szymon Hołownia. Czy da radę poprowadzić lewicę do zwycięstwa w 2023 roku ?

Taktyka Hołowni – udawanie centrum.

Szymon Hołownia aż do wyborów parlamentarnych 2023 roku będzie udawał centrowego i konserwatywnego polityka. “Gazeta Wyborcza” już nazywa jego stowarzyszenie Polska 2050 ruchem konserwatywnym. A żeby było jeszcze śmieszniej , radykalnie lewicowe posłanki , które przyłączyły się do Hołowni , mówią w wywiadach , że są w centrum polskiej sceny politycznej. Czy Polacy dadzą się nabrać ?

“Deep state”

Deep state” to inaczej “ukryta władza” polityczno-korporacyjno- bankierska. To lewackie elity miliarderów , finansistów , sędziów , celebrytów itd. Działają tajnie i bez rozgłosu chroniąc swoje gigantyczne interesy. Nie są pod demokratyczną kontrolą i nigdy nie startują w demokratycznych wyborach w swoich krajach. Czyli “deep state” to głębokie i ukryte państwo , które poprzez swoich ludzi “posłanych” do polityki ma duży wpływ na działanie każdego państwa. Na świecie jest tylko jeden człowiek z tego środowiska , który działa jawnie i nie boi się rozgłosu wokół swojej osoby. To żydowski miliarder George Soros. Inni nie są tak odważni. A “deep state” w Polsce ? Wystarczy posłuchać nagranych u “Sowy i przyjaciół” rozmów biznesmenów z listy najbogatszych Polaków i rekinów prywatyzacji w III RP z lewicowymi politykami Platformy Obywatelskiej.

Wybory prezydenckie. Podium Hołowni.

Na początku 2020 roku Szymon Hołownia , dziennikarz lewicowo-liberalnej telewizji TVN , zgłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich. Już wtedy komentatorzy polityczni zastanawiali się , kto i dlaczego postawił właśnie na niego. Oczywiście kluczowe jest tu wsparcie finansowe i medialne. W wyborach prezydenckich Hołownia zajął wysokie 3 miejsce ( 13,87 procent głosów) za Dudą i Trzaskowskim . Postanowiono kontynuować projekt pod nazwą Polska 2050.

Szymon Hołownia – krótkie cv.

Szymon Hołownia – dziennikarz , prezenter , publicysta. Ma 44 lata. Pracował głównie w lewicowych mediach takich jak telewizja TVN , Gazeta Wyborcza , Newsweek Polska oraz pseudokatolickim Tygodniku Powszechnym. Prowadzi fundacje pomagające mieszkańcom Afryki. Mówi , że jest katolikiem , ale z tym to trzeba uważać. Zapanowała teraz taka zła moda , że kościół katolicki najbardziej obrażają i atakują ludzie przedstawiający się jako katolicy. W 2005 roku był zastępcą redaktora naczelnego w tygodniku “Ozon” , którego większościowym udziałowcem , a więc właścicielem , był wtedy lewicowy polityk Janusz Palikot , poseł Platformy Obywatelskiej.

W latach 2007-2012 Hołownia był dyrektorem programowym i prezenterem stacji Religia.tv należącej , razem z TVN , do grupy ITI Mariusza Waltera i Wejcherta. Dyrektorem stacji Religia.tv był wtedy lewicowy biznesmen i showman – ksiądz Kazimierz Sowa. Religia.tv próbowała wychowywać “innych katolików” w kontrze do Telewizji Trwam i Radia Maryja ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Ze stacją współpracował także Ryszard Petru , który współtworzył z ks. Sową program “Moralność i etyka czasów kryzysu”. Niebywałe. Projekt nie wypalił. Katolicy nie dali się nabrać. Ale generalnie widać z tego krótkiego cv , że Hołowni bardzo pomogli w karierze tacy ludzie jak Michnik , Palikot czy Walter.

Michał Kobosko i Szymon Hołownia , czyli Polska 2050. Nowa siła na polskiej scenie politycznej.

Wiceprezes Kobosko.

Michał Kobosko jest wiceprezesem Stowarzyszenia Polska 2050 , czyli prawą ręką Hołowni. Dziennikarz , 52 lata , który także pracował w Gazecie Wyborczej u Michnika. Póżniej był redaktorem naczelnym lewicowego Newsweek Polska. Ma lewicowe poglądy. Występując w stacji Polsat News używał określenia: “tak zwany Trybunał Konstytucyjny” , czyli nie akceptuje konstytucyjnych organów państwa oraz ludzi o innych poglądach. Jest radykałem , ale stara się na razie pozować na umiarkowanego polityka. Kobosko był przede wszystkim dziennikarzem ekonomicznym i zajmował się szeroko pojętym biznesem. Przez lata nawiązał mnóstwo biznesowych kontaków , dlatego wszystko wskazuje na to , że dziś reprezentuje interesy środowiska biznesowego w partii Hołowni.

Hołownia kontra Kościół.

Deklarujący się jako katolik Hołownia przedstawił ostatnio swój antykatolicki program. Według niego , władza nie może korumpować Kościoła. Tylko nie mówi , gdzie jest ta rzekoma korupcja. Chce likwidacji funduszu kościelnego , z którego księża mają opłacane składki ZUS. To uderzenie poniżej pasa. Nawet chce ograniczyć uczestnictwo urzędników państwowych w nabożeństwach. Nazwał to kodeksem urzędniczym. Chce zastraszyć Kościół nasyłając kontrole NIK oraz zlikwidować część etatowych funkcji kapelanów. Kolejny cios Hołowni w Kościół , to umożliwienie każdej szkole zmniejszenia liczby godzin religii bez zgody miejscowego biskupa. Decydowałyby rady szkoły i samorządy uczniowskie. Sprytne zagranie. Szymon Hołownia – były prezenter lewicowej telewizji TVN – wypowiedział otwartą wojnę polskiemu Kościołowi. Nie różni się tu niczym od Platformy Obywatelskiej i SLD.

Nowy lewicowy prezydent USA Joe Biden też uważa się za katolika , ale równocześnie popiera wszystkie najważniejsze lewackie szaleństwa , łącznie z “prawem do aborcji” aż do urodzenia. Zapowiedział powrót USA do finansowania aborcji na całym świecie. Z funduszy federalnych będą finansowane lewackie organizacje międzynarodowe , które przeprowadzają i promują aborcję. Coraz więcej jest takich “katolików”. To nowa taktyka lewicy. Jeszcze kilka lat temu Hołownia jeździł po parafiach w całej Polsce i przemawiał niczym kaznodzieja. Dziś wspiera skrajnie antyklerykalny i proaborcyjny Strajk Kobiet. Pokazuje twarz, o jaką mało kto by go kilka lat temu podejrzewał. Zmienił się.

Bajdurzenie Hołowni.

Oczywiście nikt nie wierzy w opowieści Hołowni , o tym , że jego partia Polska 2050 to jest oddolny i spontaniczny ruch oparty tylko na wolontariuszach. Takie bajki to można opowiadać dzieciom w przedszkolu. Może któreś uwierzy. Za tym projektem stoją potężni ludzie , którzy chcą odsunąć prawicę od władzy. Naiwni wolontariusze są potrzebni Hołowni do ciężkiej pracy w terenie. Ale nie wszyscy są naiwni. Szef struktur w Lubelskiem zrezygnował , kiedy posłanka PO Joanna Mucha przeszła do partii Hołowni i obiecano jej 1 miejsce na liście wyborczej do Sejmu w Lublinie. Stwierdził na pożegnanie , że : “nie jest frajerem i nie będzie zapier….. , gdy Mucha dostaje za darmo jedynkę na liście”. Rezygnują też działacze i wolontariusze ze Śląska , gdy zorientowali się , że tak zwana oddolność Polski 2050 to “jeden wielki pic”. Tak będzie także w innych regionach , kiedy rozżaleni wolontariusze nie dostaną wysokich miejsc na listach wyborczych. Te są już zarezerwowane.

Hołownia kontra Platforma Obywatelska , czyli wojna o personalia w rodzinie.

Platforma Obywatelska i Ruch Hołowni to takie same lewicowe poglądy ideologiczne i brak jakiegokolwiek programu dla Polski. Nic ich nie różni w tej kwestii , a łączy pragnienie czystej zemsty na PiS za to , że wygrali sześć wyborów pod rząd w Polsce. Jedni i drudzy obsesyjnie nienawidzą Jarosława Kaczyńskiego. Wiedzą , że to “mózg” wszystkich zwycięstw prawicy. Wszystko wskazuje na to , że “ważni i bogaci” postawili na Hołownię. Oczywiście , teraz kilka sondażowni “pompuje” poparcie dla Hołowni. To znakomicie skoordynowana akcja. Hołownia przegania PO. Jeden z założycieli PO – Andrzej Olechowski – otwartym tekstem bez niedomówień krytykuje swoją byłą partię. To czytelny sygnał dla lewicowo-liberalnych wyborców , że konieczne są zmiany. Czy Platforma Obywatelska podzieli los AWS , Unii Wolności , Ruchu Palikota , czy Nowoczesnej Ryszarda Petru i zniknie z mapy politycznej Polski ?

Najsprytniejsi z PO już uciekają do Hołowni. Im szybciej , tym wyższe dostaną miejsce na liście wyborczej. Już teraz Hołownia i Kobosko negocjują warunki przejścia wielu posłów z PO i Lewicy. Przez negocjacje należy rozumieć miejsca na liście wyborczej do Sejmu w 2023 roku jakie mogą im zaoferować. Jest prawie pewne , że “jedynkę” na liście wyborczej do Senatu dostanie Roman Giertych , który był na wieczorze wyborczym Hołowni w wyborach prezydenckich 2020 roku. Giertych powiedział “Faktowi” , że wystartuje w wyborach parlamentarnych 2023 roku.

Petru przegrał , a Hołownia ?

2015 rok. Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru z posłankami swojej partii. Uważał się za lidera całej polskiej opozycji. Było tak pięknie. Rysiek miał wtedy “Złoty Róg”.

Ryszard Petru – poprzednik Hołowni – zmarnował swoje życiowe 5 minut. Zgubiły go kobiety , Madera i “Święto Sześciu Króli”. Postawili na niego “ważni” ludzie i przegrali. Zdruzgotany Leszek Balcerowicz publicznie powiedział , że : “bardzo zawiódł się na Ryszardzie Petru”. To musiał być dotkliwy cios dla Balcerowicza , bo w jego środowisku nie pierze się brudów publicznie. Okazało się , że “nie wszystkie Ryśki to fajne chłopaki”. Teraz starannie dobrano kandydata na lidera pod względem cech osobowości i charakteru. A to , że “postawiono” na katolika to majstersztyk. Mogą wygrać , a wtedy stypendyści Sorosa nasączeni ideologią marksistowską przystąpią do dzieła niszczenia chrześcijańskiej Polski. Na szczęście prawica ma Jarosława Kaczyńskiego , który może zatrzymać ten antypolski i antychrześcijański lewacki walec finansowany z Zachodu.

Kaczyński vs neomarksiści i lewacy.

Prezes Jarosław Kaczyński to najwybitniejszy polski polityk w XXI wieku i jeden z najlepszych w historii Polski. Wybitny strateg , który seryjnie wygrywa wybory dla prawicy. Tylko od jego geniuszu zależy wynik wyborów parlamentarnych w 2023 roku. To będą niestety ostatnie wybory w które zaangażuje się osobiście Komendant. Tak zapowiedział. W normalnych warunkach prezes poustawiałby antykatolicką lewicę po kątach. Ale pandemia koronawirusa szaleje po całym świecie , zmarły miliony ludzi , jest kryzys gospodarczy. Będzie ciężko. Wiele będzie także zależało od prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego ludzi. Uświadomienie polskich katolików , że Hołownia to “koń trojański” w Kościele , to jedno z wielu zadań jakie mają przed sobą. Telewizja publiczna to samotna prawicowa i prokatolicka wyspa w lewicowym oceanie wielkich mediów. Będzie się działo w wyborczym 2023 roku.

Atak na chrześcijański fundament Polski.

Atak lewactwa i neomarksistów z Ruchu Hołowni , PO i Lewicy będzie dwukierunkowy. Ostrze skierowane będzie na Jarosława Kaczyńskiego (Prawo i Sprawiedliwość) oraz na Kościół katolicki. Na pierwszej linii atakujących będą “katolicy” w rodzaju Hołowni. Oni wiedzą , że osłabienie takich instytucji jak Kościół , rodzina , czy przejęcie oświaty doprowadzi do załamania chrześcijańskiego fundamentu państwa polskiego. To jest ich cel. Osłabić Polskę , ile się tylko da. Nie można na to pozwolić. Od ponad 1000 lat wielu już próbowało zniszczyć polski kościół i “połamało sobie palce”. Tym razem będzie tak samo.  “Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym” ( papież Jan Paweł II ).

Decydująca rozgrywka w 2023 roku.

Cały lewacki antypis ( PO , SLD , PSL) przegrał ze Zjednoczoną Prawicą wszystkie wybory od 2015 roku. “Brakuje” im zawsze kilku procent głosów. Teraz dołączył do nich Hołownia , którego zadaniem będzie “zdobycie” kilku procent głosów elektoratu katolickiego , które mogą przechylić szalę na stronę lewicy. Jako były publicysta katolicki z praktyką w lewicowo-propagandowej telewizji TVN jest niebezpieczny , bo zna katolicyzm i łatwiej mu będzie manipulować “błądzącymi” polskimi katolikami. “Lewicowi bogacze” , którzy postawili na Hołownię dobrze odrobili zadanie domowe. Wyciągnęli prawidłowe wnioski z poprzednich dotkliwych porażek. Mają tylko jeden gigantyczny problem. To prezes Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński , czyli geniusz na politycznym topie.

© (MARB)

5 thoughts on “Szymon Hołownia , czyli fałszywy katolik na drodze do władzy.

  1. Everything is very open with a precise clarification of the challenges. It was truly informative. Your website is useful. Thanks for sharing! Janaye Leroi Annabal

  2. Nice read, I just passed this onto a friend who was doing some research on that. And he actually bought me lunch since I found it for him smile So let me rephrase that: Thanks for lunch! Lizabeth Lyle Robina

  3. Create an account or log in to Instagram. A simple, fun & creative way to capture, edit & share photos, videos & messages with friends & family. Stafani Hoyt Horne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.