TVN 24 i TVP Info : cała propaganda , całą dobę !

TVN24 i TVP Info to pierwsza linia frontu totalnej wojny pomiędzy prawicą i lewicą w Polsce. Te dwie propagandowo – informacyjne telewizje mówią całą dobę o dwóch różnych Polskach. To one wyznaczają pola bieżącego konfliktu i ustalają agendę życia politycznego. Padają potężne ciosy z obu stron. Większa propaganda jest w TVN24 , bo lewica jest w odwrocie i muszą atakować. Polsat News próbuje być trochę “z boku” i dlatego ma najmniejszą oglądalność z tych trzech kanałów informacyjnych.

Klasa światowa propagandy.

“Fakty” TVN oraz “Wiadomości” TVP1 – to najważniejsze dania informacyjno – propagandowe tych stacji każdego dnia. Mają milionowe widownie , dlatego są pod szczególną opieką szefów obu telewizji. Propagandziści obu stacji pracują tam na najwyższych obrotach. To klasa światowa. Dobór tematów i kolejność ich przedstawiania , odpowiednie komentarze i zaproszeni “właściwi” goście . Zaryzykuję stwierdzenie , że specjaliści od propagandy z TVN prześcignęli już nawet swoich odpowiedników z lewicowej telewizji CNN w USA.

Polityczne sympatie i interesy.

TVP to od niedawna telewizja prawicy . Po kilkudziesięciu latach “odbili” ją komunistom i lewicy. TVN jest tubą propagandową PO , Lewicy i PSL czyli całego lewicowego antypisu. Widać to porównując oba programy informacyjne. Ma się wrażenie , że są to dwie różne Polski. Każda z tych stacji pokazuje inną rzeczywistość. To , co w jednej z nich jest tematem dnia , w drugiej jest mało znaczącą informacją. Wielka afera w TVP , to propagandowy bubel w TVN. To , co dla jednych jest wstrząsającą informacją , dla drugich jest fake-żartem. Co dla TVP jest sukcesem Polski , dla TVN jest jej porażką. I “jadą” tak przez 24 godziny.

TVN 24 , czyli propaganda klęski Polski.

Według tej lewicowej telewizji , Polska za rządów PiS , czyli od 2015 roku , to same dotkliwe porażki . Rzekomo łamana jest konstytucja i wszystko się “sypie” , a korupcja i złodziejstwo szaleje dookoła. Czarna rozpacz. Nagłaśniane są dziesiątki zmyślonych “nadużyć PiS”. Dzień po dniu tworzy się nastrój “zagrożenia dla demokracji”. A ich zaufani celebryci i tak zwani eksperci , wyznają przed kamerami , że atmosfera rządów PiS jest nie do zniesienia i każdego ranka boją się aresztowania. Według nich Polska stacza się ku faszyzmowi. To wyjątkowo żałosne widowisko. Wydawałoby się poważni ludzie kompromitują się i ośmieszają każdego dnia. TVN jest mistrzem w nakręcaniu kolejnych antypisowskich histerii.

Monika Olejnik – gwiazda TVN.

Jedną z wizytówek TVN24 jest Monika Olejnik , która przeprowadza “wywiady” z zaproszonymi gośćmi. Jej sposób przeprowadzania wywiadu polega na tym , że mówi więcej od zaproszonych gości . Ciągle przerywa , ale tylko prawicowym rozmówcom i stale poucza ich. To już jest w rzeczywistości lewicowa polityczka , a nie dziennikarka. Stacja TVN24 “nie widzi” , że tak dobrze w Polsce nie było nigdy wcześniej w ponad 1000 – letniej naszej historii. I co najważniejsze , programy socjalne prawicy ograniczyły do minimum biedę wśród Polaków. Nie ma już prawie głodnych Polaków. Na pewno nie ma już głodnych dzieci.

TVP Info , czyli propaganda sukcesu Polski.

Prawo i Sprawiedliwość po wygraniu wyborów w 2015 roku i przejęciu mediów państwowych przekształcił telewizję publiczną TVP w tak zwany anty-TVN. Z punktu widzenia prawicy była to genialna decyzja , bo siła rażenia TVN24 została znacznie ograniczona.

Danuta Holecka – gwiazda TVP.

Tu jest przegięcie w drugą stronę. Same sukcesy PiS -u , żadnych porażek. Propaganda tej stacji przypomina czasy propagandy gierkowskiej z lat 70 ubiegłego wieku. Ma się wrażenie , że scenariusz programów w tej stacji pisze się w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Tego “pudrowania” jest tak dużo , że czasami nie da się tego oglądać. Ale faktem niezaprzeczalnym jest , że Jacek Kurski – prezes TVP to fachowiec najwyższej klasy. Ma wielki wkład w wyborcze zwycięstwa prawicy.

Politycy , a nie dziennikarze.

Dziennikarze pracujący w obu telewizjach , a szczególnie w TVN , są często znacznie lepszymi politykami od posłów i senatorów. Często udzielają im rad , sugerują skuteczne działania , narzucają tematy niewygodne dla przeciwników. Telewizja TVN jest nazywana przez prawicę “główną lewicową partią opozycyjną w Polsce”. TVN24 i TVP Info mają prawie stałą liczbę swoich wiernych widzów. To jest kilkaset tysięcy oglądających. Są to widzowie o skrajnie lewicowych i prawicowych poglądach. Oglądają swoje stacje , bo chcą poprawić swoje ego i samopoczucie. Widzę to po moich znajomych. Są uzależnieni i wierzą we wszystko co usłyszą. Obydwie strony nazywają telewizję przeciwników – szczujnią. To ich ulubione słowo.

Pluralizm informacyjny.

Na koniec coś pozytywnego. Polski telewidz otrzymuje najbardziej pluralistyczne informacje telewizyjne w całej Unii Europejskiej. Lewacy mają swoje “święto” o godz. 19:00 , a prawacy pół godziny póżniej. Szkoda tylko , że są to odpowiednio zmanipulowane informacje dla “swoich” i tych niezdecydowanych. W Europie Zachodniej jest znacznie gorzej , bo tam królują niepodzielnie lewicowe telewizje. Prawa strona szuka ratunku w Internecie.

W Polsce mieszka 30 milionów dorosłych Polaków . Programy informacyjne plus “Fakty” TVN i “Wiadomości” TVP ogląda nie więcej niż 8 mln widzów każdego dnia , czyli 22 miliony Polaków nie chce oglądać propagandowego “prania mózgów” w telewizji. Oni są najbardziej poszkodowani w tej polsko-polskiej wojnie. Obiektywnych mediów już nie ma. Nigdzie. Niestety. © ( MARB )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.