Ustawa 447. Zagrożenie finansowe Polski.

Amerykańska Ustawa 447 to wielkie finansowe zagrożenie dla Polski. Szacunkowo mówi się o kwocie ponad 200 miliardów dolarów. Takie gigantyczne pieniądze chcą wymusić od Polski wpływowe organizacje żydowskie w USA przy pomocy rządu USA . To ma być odszkodowanie za przedwojenne bezspadkowe mienie żydowskie w Polsce. Zresztą w większości zniszczone przez Niemców. To skandaliczna sprawa , bo zgodnie z polskim i amerykańskim prawem, gdy nie ma spadkobierców, majątek przechodzi na własność państwa.

Amerykański rząd popiera roszczenia organizacji żydowskich, a więc chce, aby Polska była jedynym krajem na świecie, w którym tzw. mienie bezspadkowe nie przechodzi na własność państwa. To może niech Amerykanie zaproponują takie rozwiązanie u siebie i na całym świecie, a nie tylko w Polsce. Polska była jedną z głównych ofiar hitlerowskich Niemiec i w przeciwieństwie do wielu krajów Europy nie kolaborowała z Niemcami. Polska jako jedyny kraj nie otrzymała od Niemiec odszkodowania za zrównanie z ziemią polskich miast i zabicie kilku milionów Polaków. Żydzi dostali od Niemców kilka miliardów dolarów odszkodowania.

Protesty w Polsce przeciwko bezprawnym żydowskim roszczeniom.

Senator Tammy Baldwin w roli głównej.

Potężne żydowskie organizacje w USA wybrały, po starannej selekcji, senator Tammy Baldwin do prowadzenia Ustawy 447 w Kongresie USA. Wybór nie był przypadkowy. Senator demokratów Tammy Baldwin ma pochodzenie żydowskie. Jej dziadek ze strony matki był Żydem ( syn imigrantów z Rosji i Niemiec ). Pani senator jest pierwszą oficjalną lesbijką – członkiem senatu USA. Miała trudne dzieciństwo ponieważ wychowywali ją dziadkowie z powodu choroby psychicznej jej matki. Piszę o tym , ponieważ pani senator często mówi o tym w wywiadach. W Polsce raczej nie ujawnia się takich smutnych informacji rodzinnych.

Tammy Baldwin – senator Partii Demokratycznej USA .

To ona jest oficjalnie autorem Ustawy 447 . Chociaż powszechnie wiadomo , że Ustawę napisały organizacje żydowskie. Senator Baldwin lobbowała bardzo intensywnie wśród senatorów i kongresmenów USA to przyjęcia tej dziwnej ustawy. Pomagał jej senator Marco Rubio – syn kubańskich emigrantów. Ustawa 447 została przyjęta w 2018 roku przez Senat i Izbę Reprezentanów USA. Podpisał ją prezydent Trump.

Co dalej z Ustawą 447 ?

Według Ustawy 447 majątek żydowski po nieżyjących już właścicielach mają przejmować organizacje żydowskie w USA ( ?!). Zgodnie z polskim i amerykańskim prawem, gdy nie ma spadkobierców, majątek przechodzi na własność państwa. A to byli polscy Żydzi i mieli polskie obywatelstwo. Wszyscy polscy prawnicy są zgodni, że amerykańska Ustawa 447 nie ma mocy prawnej w Polsce, czyli teoretycznie ta Ustawa nam nie zagraża i nie zapłacimy żydowskim organizacjom w USA miliardów dolarów odszkodowań za żydowskie mienie bezspadkowe.

Zresztą , tak na marginesie, część tych żydowskich nieruchomości nie była całkowicie spłacona w polskich bankach, bo to były wieloletnie kredyty. Ale dokumentacja bankowa została zniszczona w czasie wojny. Wcześniej odbierano majątki bohaterskim powstańcom listopadowym 1830 roku i styczniowym 1863 roku, których wysłano do syberyjskich łagrów. Wielkie posiadłości i ziemię przejęli bezprawnie Rosjanie. A kto po nich ?

Finansowe zagrożenie Polski.

W rzeczywistości Ustawa 447 zagraża finansowo Polsce . Organizacje żydowskie mają ogromny wpływ na politykę zagraniczną USA. Zmusić do zapłaty mogą środkami politycznymi i gospodarczymi. Tą metodą Amerykanie zmusili Szwajcarię do ujawnienia i zwrotu setek milionów dolarów z dawnych żydowskich kont w szwajcarskich bankach. Presja na polskie władze może być coraz większa. Organizacje nie odpuszczą, bo to jest gigantyczna kasa do zagarnięcia.

Tylko Niemcy są odpowiedzialni za Holocaust.

Żeby wydusić od Polaków miliardy dolarów pod pozorem odszkodowań za Holocaust w postaci mienia bezspadkowego, co starają się robić żydowskie organizacje w USA , trzeba Polakom i Polsce przypisać odpowiedzialność za Holocaust. Żydzi chcą uzasadnić roszczenia na kłamliwej zasadzie, że : „nie wolno dopuścić, żeby zbrodniarz (Polska) dziedziczył po swojej ofierze (Żydach)”. Trzeba ustawić Polskę w roli zbrodniarza, żeby mieć uzasadnienie dla Ustawy 447.

Co jakiś czas w prasie amerykańskiej lub izraelskiej ukazują się artykuły oskarżające Polaków o zamordowanie trzech milionów Żydów w czasie II wojny światowej. Polskie władze oficjalnie protestują, ale to nic nie daje. Autorzy takich artykułów, często o żydowskich korzeniach , twierdzą cynicznie, że : „zostali żle zrozumiani” albo, że : „kontrowersyjne zdania zostały wyjęte z kontekstu, a oni wcale nie mieli na myśli tego, co wprost napisali”. Ale osiągają swój główny cel, czyli oddziaływują na podświadomość milionów ludzi na świecie , którzy mają kojarzyć Polaków i Polskę z winą za mordowanie Żydów. To nie jest przypadek lub ignorancja piszących te brednie. To znakomicie przygotowana antypolska operacja środowisk żydowskich jest przygotowaniem światowej opinii publicznej na ostateczny żydowski atak w postaci Ustawy 447. A ten kto protestuje, jest antysemitą.

Kłamstwa Lapida i Katza.

Yair Lapid, minister spraw zagranicznych Izraela, udzielił skandalicznego wywiadu dziennikarzowi Nissanowi Tzurowi trzy lata temu(2019 r.). Izraelski polityk wypowiedział się w nim m.in. o współudziale Polaków w Holokauście. Padły ostre słowa. Rozmowa została opublikowana przez portal Onet.pl.
„Hitleryzm był ideologią niemiecką, ale obozy powstały przy czynnej pomocy Polaków. Polacy współpracowali przy tworzeniu i prowadzeniu obozów zagłady, Polacy wydawali Żydów Niemcom i tym samym wysyłali ich na śmierć” – powiedział kłamliwie Lapid i nigdy nie wycofał się z tych antypolskich wypowiedzi.

Yair Lapid -minister spraw zagranicznych Izraela, który oskarża kłamliwie Polaków o współudział w Holocauście.

Yair Lapid nieustannie atakuje Polskę i obraża Polaków. W sierpniu 2021 roku powiedział, że „Polska przestała być państwem demokratycznym”. Lapid nie lubi Polski i Polaków.
Były szef izraelskiej dyplomacji Israel Katz również wywołał burzę w mediach, po tym jak powiedział w lutym 2019 roku, że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Minister zapewnił, że nie zamierza przepraszać za swoją wypowiedź. Rosja popiera Izrael w tym konflikcie z Polską. Ma to swoje historyczne uzasadnienie, szczególnie po 17 września 1939 roku.

„Dalej jest noc” , czyli dalej jest problem z obiektywizmem.

Historyk Instytutu Pamięci Narodowej , Tomasz Domański , w swojej recenzji książki „Dalej jest noc”. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski(2018 rok) zarzucił Janowi Grabowskiemu , Barbarze Engelking i innym współautorom książki pomijanie ważnych informacji żródłowych, tendencyjną selekcję materiału, „przycinanie” żródeł , stawianie fałszywych tez oraz liczne błędy faktograficzne i interpretacyjne. Dla przykładu , Grabowski w rozdziale „Powiat węgrowski” rozmywa odpowiedzialność Niemców za Holokaust. Terminu „mordercy Żydów” w stosunku do Niemców używa zaledwie dwukrotnie. Natomiast dziewiętnastokrotnie w stosunku do Polaków. Jak zauważa Domański : „u Grabowskiego emocje i publicystyczna ornamentyka systematycznie biorą górę na wymogami naukowej rzetelności”.

Prezes IPN dr. Jarosław Szarek powiedział w TVP Info : „Niestety, autorzy [książki „Dalej jest noc”] dokonali manipulacji na źródłach, a ich skala jest zatrważająca. Profesorowie, którzy się z tym zetknęli byli jednego zdania, że z taką skalą manipulacji, nierzetelności, nie mieliśmy do czynienia od lat 50-tych. Ta praca trwała wiele miesięcy, ponieważ poszliśmy tą drogą, którą szli autorzy tej książki. Dotarliśmy do tych samych źródeł i zweryfikowaliśmy je”. (Zrobił to Tomasz Domański – „Korekta obrazu ?” 2019 i „Korekty ciąg dalszy” 2020).

W książce „Dalej jest noc” autorzy stawiają fałszywą tezę, że w czasie II wojny światowej „dwóch spośród każdych trzech Żydów poszukujących ratunku zginęło – najczęściej za sprawą swoich polskich sąsiadów, chrześcijan”.

Fundacja „Reduta Dobrego Imienia” broni Polski.

Dobrego imienia Polski broni nieustannie Fundacja „Reduta Dobrego Imienia” z jej prezesem Maciejem Świrskim. Fundacja „Reduta Dobrego Imienia” ( RDI ) wezwała Jana Grabowskiego do „zaprzestania szkalowania Narodu Polskiego„. W oświadczeniu RDI, podpisanym przez 134 polskich naukowców, czytamy , że : „Działalność Jana Grabowskiego nie tylko nie przyczynia się do poznania prawdy, ale jest też rozsadnikiem kłamstwa w międzynarodowym życiu publicznym i naukowym, a więc jest sprzeczna z powołaniem naukowca”.

Jan Grabowski zręcznie unika dyskusji z polskimi historykami, którzy w swoich pracach wykazali mu historyczne łgarstwa, ucieka też przed koniecznością zmierzenia się z twardymi faktami historycznymi i dowodami. Cała jego retoryka „historyczna” pozostaje więc wyłącznie w sferze podgrzewanych emocji, kłamstwach i nie ma w niej miejsca na chłodną analizę faktów i wydarzeń.

Jan Grabowski i Barbara Engelking

Fałszowanie historii Polski.

Trwa agresja propagandowa wobec najnowszej historii Polski. Wielu żydowskich autorów pisze tą historię na nowo. Kiedyś próbowali jeszcze zachować jakieś pozory prawdy , dziś już nie obowiązują żadne reguły. Od fałszowania żródeł historycznych do przerabiania życiorysów i faktów.

Polacy masowo brali udział w likwidacjach Żydów i poszukiwaniu ich kryjówek” – kłamie prof. Jan Grabowski, współautor kontrowersyjnej książki „Dalej jest noc”, na łamach amerykańskiego „Tablet Magazine”. Przekonuje też kłamliwie , że: „Polacy, jako naród, nigdy nie byli przeznaczeni na śmierć w obozie zagłady w Auschwitz”. Chciałoby się zapytać Grabowskiego: to skąd ponad trzy miliony polskich ofiar w czasie wojny? W Auschwitz, według najniższych danych, przyjmuje się, że wymordowano ok. 150 tysięcy Polaków.  Dwie osoby z mojej rodziny zamordowano w Auschwitz w listopadzie 1941 roku. Ale przecież Grabowski neguje liczbę trzech milionów polskich nieżydowskich ofiar. Uważa, że to przesada.

W kwietniu 2021 roku , Masha Gessen , amerykańsko-rosyjska , dziennikarka „New Yorkera” – napisała skandaliczne słowa : „Aby uniewinnić naród z morderstwa trzech milionów Żydów polski rząd posunie się do ścigania naukowców za zniesławienie”. To kłamstwo i całkowite wypaczenie Holocaustu. Tak uważa także wiele organizacji żydowskich. Masha Gessen naprawdę nazywa się Maria Aleksandrowna Gessen, urodziła się w Moskwie, jest „rozwiedzioną” lesbijką i ma skrajnie lewicowe poglądy. Jan Grabowski przyznał z dumą na Twitterze , że w pewnym sensie zainspirował Mashę, a ten artykuł nazwał bardzo ważnym.

„The Light of Days” , czyli historia pisana na nowo.

Najnowsza książka Judy Batalion –„The Light of Days”(„Światło Dni”).The Untold Story of Women Resistance Fighters in Hitler’s Ghettos”(New York ,2021), to historia pisana na nowo. Autorka, z wykształcenia historyk… sztuki, opisuje sensacyjne akcje bojowe Żydówek w Polsce pod okupacją niemiecką. Tylko, że te „bohaterskie” akcje młodych komunistycznych Żydówek nie mają żadnego potwierdzenia w dokumentach z tamtych czasów. Ani niemieckich, ani polskich, ani sowieckich. Głucha cisza.

Badacz polskiego podziemia niepodległościowego , Leszek Żebrowski , pisze w tygodniku „Do Rzeczy” o najnowszej propagandowej książce Kanadyjki Judy Batalion, która przypisuje jednej Żydówce – Rywie Tajtelbaum – brawurowe akcje przeciw Niemcom w Warszawie. Ta komunistka należąca do Gwardii Ludowej, w pażdzierniku 1942 roku, rzekomo samodzielnie wysadziła „kilka linii kolejowych” , a przecież tu chodzi o akcję Armii Krajowej o kryptonimie „Wieniec I”. Zadanie polegało na zablokowaniu warszawskiego węzła kolejowego i przez jednoczesne przerwanie szlaków komunikacyjnych wokół Warszawy. Zadanie to wykonały wzorowo oddziały saperskie Okręgu Warszawskiego AK. W akcji „Wieniec I” uczestniczyło ponad 40 żołnierzy. Za pomocą ładunków trotylu zerwano najważniejsze tory wokół Warszawy , wysadzono 5 pociągów. Było to potężne uderzenie w niemiecki transport. Ale dzisiaj potężne medialne lobby żydowskie twierdzi , że dokonała tego jedna Żydówka. Tak się manipuluje historią.

Ta sama Żydówka miała też rzekomo wejść do siedziby Gestapo , zastrzelić kilku gestapowców i … wyjść nie niepokojona. Piękna bajka dla osób , które nie znają realiów okupacyjnej Warszawy.

Jedna z najbardziej sensacyjnych opowieści w tej książce dotyczy rzekomego wysadzenia niemieckiego pociągu pod Wilnem w 1942 roku i zabiciu ponad 200 niemieckich żołnierzy. Zrobiła to podobno żydowska komunistka Witka Kempner, która wyszła w nocy z getta z miną własnej roboty, wysadziła pociąg, a potem rzucała granaty do pociągu. Strzelało do niej kilkudziesięciu Niemców, ale niecelnie. Brzmi to wszystko mało prawdopodobnie. Powstało po wojnie kilka żydowskich wersji tej historii. Różnią się one datą zamachu (od maja do lipca), liczbą niemieckich ofiar, miejscem zamachu(o 15 kilometrów), nazwiskami uczestników itd.

Nikt z mieszkańców Wilna nigdy nic nie słyszał o tym wysadzeniu pociągu. Najdziwniejsze jest to, że nie było żadnego niemieckiego odwetu. A zazwyczaj Niemcy po antyniemieckich akcjach wieszali lub rozstrzeliwali okolicznych mieszkańców. To, że był to rzekomy, a nie rzeczywisty sabotaż Witki Kempner, definitywnie rozstrzygają niemieckie meldunki z tego terenu. Nie ma w nich śladu o wysadzenia pociągu pod Wilnem w tamtym okresie.

Ale za to prawdziwa jest historia masakry ludności polskiej w Koniuchach 29 stycznia 1944 roku. Wielu Żydów, którzy wydostali się z getta wileńskiego latem 1943 roku trafiło do oddziałów partyzantki sowieckiej w Puszczy Rudnickiej. Napadali na polskie wioski, kradli żywność i zwierzęta. Napadli, między innymi, na Koniuchy, polską wioskę , rabując co tylko było można. W tej okrutnej pacyfikacji z rąk partyzantów sowieckich, a wśród nich dużej grupy Żydów, zginęło około 40 polskich mieszkańców-głównie kobiety i dzieci. Partyzanci sowieccy spalili całą polską wieś. W powojennej historiografii żydowskiej rzeż ludności polskiej w Koniuchach wciąż uchodzi za największą akcję bojową żydowskich partyzantów w Puszczy Rudnickiej, ale Judy Batalion nie wspomina o tej rzezi w swojej książce. To niewygodny temat dla Żydów.

Książka „The Light of Days” wydana w 15 językach wprowadza w błąd ludzi na całym świecie. Lewicowy „The New York Times” promuje książkę na pierwszej stronie. Podobnie jak izraelski lewicowy „Haaretz”. Autorka zbiera entuzjastyczne recenzje w czołowych lewackich gazetach świata.

Armia Krajowa – nasza duma – na celowniku kłamców.

Armia Krajowa jest szkalowana od bardzo dawna na Zachodzie.. Czytelnik anglojęzyczny dowiaduje się z książek żydowskich autorów , że : „AK, pronazistowska , nienawidząca Żydów polska organizacja ekstremistyczna , która wyszukiwała i zabijała Żydów”. ( Andre Stein „Hidden children : forgotten survivors of the Holocaust” , Toronto 1993).
Żydowski publicysta Reuben Ainsztein napisał kłamliwie , że : „Polscy faszyści podczas Powstania (warszawskiego) zabili więcej Żydów niż Niemców”. Ręce opadają, gdy czyta się te bzdury. W tych przekazach Armia Krajowa niczym nie różni się od Niemców. I o to właśnie chodzi żydowskim autorom. „Wzbogacają” literaturę „naukową” i publicystykę takimi antypolskimi kłamstwami , aby stały się one obowiązującą prawdą.

Te opisane powyżej przykłady fałszowania historii polsko-żydowskiej, to tylko niewielka część tej wielkiej antypolskiej kampanii. Ataki są coraz częstsze i brutalniejsze. A w finale tej nagonki przypisze się Polsce i Polakom odpowiedzialność za Holocaust i żądanie miliardów dolarów odszkodowań. Ustawa 447 już czeka w szufladzie, aby ją wyciągnąć w odpowiedniej chwili.

Koniec złodziejskiej reprywatyzacji.

14 sierpnia 2021 roku prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego(KPA), co wywołało ostrą reakcję strony izraelskiej, która wycofała z Polski swojego charge d’affaires. Niezadowolona była także administracja prezydenta Bidena. Zgodnie z nowymi przepisami KPA , po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej, niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Chodzi przede wszystkim o powstrzymanie procederu dzikiej, czyli złodziejskiej reprywatyzacji.

Nie będzie już możliwe „cudowne odnalezienie” po siedemdziesięciu kilku latach kogoś, kto powie, że jest spokrewniony z przedwojennym właścicielem kamienicy w II RP i przy pomocy kancelarii prawnych z Polski lub USA zażąda zwrotu nieruchomości „swoich prapradziadków” lub kilku milionów dolarów odszkodowania. To na szczęście już koniec tego biznesu, który rozproszony na tysiące nieruchomości w setkach polskich gmin osiągnął ogromne rozmiary, generując dla Polski straty idące już w miliardy złotych. To była jednak tylko potyczka, decydująca bitwa o roszczenia żydowskie na ponad 200 miliardów dolarów „mienia bezspadkowego”, dopiero przed nami.

Stany Zjednoczone zawsze popierają stronę żydowską. Pokazuje to lekceważący stosunek Amerykanów do relacji z Polską. Sojusz z USA stał się dla nas problematyczny. Amerykanie zawsze grają kartą bezpieczeństwa od wschodu, by Polacy zgadzali się na wszystkie ich żądania. Czas to wszystko zweryfikować.

Czy znajdą się polscy „Judasze” ?

Jaka będzie taktyka organizacji żydowskich wobec Polski ? Jak będą starali się przeforsować Ustawę 447 w Polsce ? Z tego co piszą żydowskie gazety wynika, że będzie to cierpliwe czekanie , nawet wiele lat, aż w Polsce dojdą do władzy ludzie, którzy zapłacą. Nie musi to być tylko gotówka. Może być także zwrot w naturze. Aż strach pomyśleć, co się stanie jak prawica straci władzę w Polsce. To będzie długa i wyniszczająca wojna. Na stole leży gigantyczna kasa.

Oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego , który kieruje rządem Prawa i Sprawiedliwości: „Ja mogę tylko powiedzieć, że tak długo jak ja będę premierem, to Polska na pewno nie będzie płaciła [organizacjom żydowskim] za niemieckie zbrodnie. Ani złotówki, ani euro, ani dolara” – stwierdził szef polskiego rządu podczas konferencji prasowej (25 czerwca 2021 roku).

„Bezczelnością jest twierdzenie, że my, Polacy i Polska jest komukolwiek cokolwiek winna w związku z II wojną światową. Nie my ją rozpętaliśmy, nie my uczyniliśmy szkody. Byliśmy jej ofiarą. To nam są winni ogromne pieniądze za straty, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej, cały nasz naród, a także nasze miasta i wioski. To jest to, co cały czas jest niezrealizowane” – powiedział prezydent Andrzej Duda po podpisaniu ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego ( 15 sierpnia 2021 roku).

© ( MARB )

5 thoughts on “Ustawa 447. Zagrożenie finansowe Polski.

 1. I always used to study paragraph in news papers but now as I am a user of internet so
  from now I am using net for content, thanks to web.

 2. It’s fantastic that you are getting thoughts from this paragraph as well as from our discussion made
  at this place. asmr 0mniartist

 3. I’ve been surfing online greater than three hours as of late, yet I by no means discovered any attention-grabbing article like yours.
  It is lovely value enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made good content material
  as you probably did, the web will probably be a lot more useful than ever before.
  0mniartist asmr

Comments are closed.