Zjednoczona Prawica. Testowanie cierpliwości prezesa.

Zjednoczoną Prawicę tworzą trzy partie : Prawo i Sprawiedliwość , Solidarna Polska i Porozumienie. Mają na swoim koncie wielkie sukcesy , bo wygrali dotychczas dwa razy wybory parlamentarne w 2015 i 2019 roku. Znokautowali radykalną lewicę z Platformy Obywatelskiej i SLD. Ale upływający czas zrobił swoje , bo władza się zużywa. Poważnie “iskrzy” wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy.

Prezes PiS , Jarosław Kaczyński , jest coraz bardziej poirytowany zachowaniem swoich koalicjantów , bo Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin mają coraz większe żądania. Testują cierpliwość prezesa. Ryzykują jednocześnie swoją dalszą karierą polityczną. Ideowa spójność Zjednoczonej Prawicy powoli wyczerpuje się , ale to nie problem ponieważ wspólnota interesów materialnych jest silna jak nigdy wcześniej. Czy ta koalicja dotrwa do wyborów na jesieni w 2023 roku ? Prawdopodobnie tak , ale będzie to droga przez mękę. Gdyby jednak doszło do przyspieszonych wyborów , to prawie pewne jest zwycięstwo PiS , ale z jednoczesną utratą większości w Sejmie , a więc utratą władzy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i jego koalicjanci : Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Czy dotrwają razem do wyborów w 2023 roku ?

Spółki Skarbu Państwa spoiwem wszystkich koalicji rządowych w III RP.

Zjednoczona Prawica przegrywa coraz więcej głosowań w Sejmie , bo PiS nie ma większości bez Solidarnej Polski i Porozumienia. Prezes PiS staje się coraz częściej zakładnikiem koalicjantów i ich żądań. Czy ci “mali” koalicjanci nie licytują zbyt wysoko ? Mogą “przegiąć”. Jeżeli PiS przegra jeszcze kilka ważnych głosowań w Sejmie , to prezes Kaczyński może podjąć radykalną decyzję o usuwaniu rodzin i znajomych ludzi Gowina i Ziobry ze spółek Skarbu Państwa. To może ich zdyscyplinować , a jeżeli nie , to wtedy ewentualna decyzja o przyspieszonych wyborach , ale nie w 2021 roku.

Pierwszym realnym i korzystnym dla prawicy terminem wyborów jest wiosna 2022 roku. Wówczas, paradoksalnie, organizacja wyborów może opłacić się Prawu i Sprawiedliwości – przy założeniu, że wcześniej zakończy się pandemia koronawirusa i zostanie zaprezentowany Nowy Ład, który ma być oparty na pieniądzach z Unii Europejskiej. To naturalnie podniesie notowania rządu i PiS-u. Nowy Ład ma być nie tylko kołem zamachowym dla polskiej gospodarki po pandemii, ale również programem wyborczym PiS.

PiS przetrwa te zawirowania w dobrej kondycji , bo ma ponad 30 procentowe poparcie i silne struktury w terenie. Solidarna Polska i Porozumienie znikną z wielkiej polityki , bo ich poparcie nie przekracza 2 procent głosów. Zaprzepaszczą swoje “pięć minut”. Poza tym prezes ma “broń atomową” na swoich koalicjantów – to spółki Skarbu Państwa. Bardzo wątpliwe jest , aby zaplecze Gowina i Ziobry zrezygnowało z pensji w tych spółkach.

Ewentualne przejęcie władzy przez radykalną lewicę – antypis , czyli Platformę Obywatelską , Polskę 2050 Szymona Hołowni i Lewicę , to byłby fatalny scenariusz dla Polski. Znowu zabraknie kasy na programy socjalne , bo okaże się , że : “piniędzy nie ma i nie będzie” , zaczną się “cuda” z podatkiem vat , no i towarzysze będą spłacać “dług” Brukseli i Berlinowi za ich poparcie w walce o “demokrację” w Polsce. Likwidacja CBA i IPN dopełni ten czarny scenariusz. Soros zacznie wprowadzać marksistowski “porządek” w Polsce przy pomocy swoich stypendystów.

Gospodarcze sitwy wewnątrz PiS.

Widać coraz większą demoralizację wewnątrz PiS spowodowaną walką różnych grup o wpływy i kasę. Wiele gospodarczych partyjnych sitw dogadało się na szczeblu lokalnym z lewakami z PO i Lewicy przy obsadzaniu stanowisk w spółkach Skarbu Państwa na ich terenie. Bardzo często są to stanowiska pseudo konsultantów i doradców , a pensje to kilka średnich krajowych. Nie wiadomo nawet za co. W ten sposób lokalni prawicowi cwaniacy z PiS “zabezpieczają” swoje interesy w razie zmiany władzy w Polsce.

Prezes Kaczyński stracił kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa.

Prezes Kaczyński ma całkowitą i niepodzielną kontrolę nad swoją partią , ale niestety stracił kontrolę na spółkami Skarbu Państwa i fundacjami. Nie jest w stanie kontrolować “gęstej sieci” podejrzanych biznesowych powiązań i pośredników rekomendujących w imieniu PiS na różne stanowiska w spółkach skarbu państwa i urzędach. W ten sposób wielu nieuczciwych , nielojalnych i nie mających nic wspólnego z prawicowymi poglądami cwaniaków pławi się w luksusach na państwowych posadach , szczególnie w dużych spółkach. Razem ze swoimi rodzinami. To finansowanie przez działaczy prawicy swoich przeciwników politycznych , to jednocześnie finansowanie kampanii wyborczych ich partii. Niepojęte. Wymknęło to się niestety spod kontroli prezesa i centrali PiS w Warszawie , bo są to tysiące ludzi.

Razem do wyborów w 2023 roku.

Trwanie tej prawicowej koalicji do wyborów w 2023 roku to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Gdyby doszło do ekstremalnego kryzysu w koalicji , to każdy zrobi krok wstecz. Tego jestem pewien. To zbyt doświadczeni i mądrzy politycy , a nie samobójcy polityczni. “Nie ma innej alternatywy niż współpraca w tym układzie” – powiedział prezes Kaczyński w “Gazecie Polskiej”. A w 2023 roku Ziobro i Gowin oraz ludzie z ich partii znajdą się znowu na listach PiS. Tylko projekt Zjednoczonej Prawicy ma szanse na trzecie wyborcze zwycięstwo. Większość polityków PiS nie wierzy w taki scenariusz , ale decydować będzie prezes Kaczyński. A jego umysł pracuje wydajniej , szybciej i racjonalniej do kilku tysięcy działaczy PiS razem wziętych. Tej klasy polityk rodzi się raz na sto lat. Ale musi zrobić porządek w spółkach Skarbu Państwa. Olbrzymia kasa płynie do kieszeni lewaków.

© (MARB)

One thought on “Zjednoczona Prawica. Testowanie cierpliwości prezesa.

  1. I’ve been browsing on-line greater than 3 hours lately, yet I never found any fascinating article like yours. It’s lovely worth sufficient for me. In my view, if all website owners and bloggers made excellent content material as you probably did, the internet might be much more useful than ever before. “Wherever they burn books, they will also, in the end, burn people.” by Heinrich Heine.

Comments are closed.