Triumf Trumpa. Impeachment odrzucony.

Amerykański Senat odrzucił impeachment prezydenta Donalda Trumpa. Oddalono dwa zarzuty sformułowane przez Partię Demokratyczną , czyli nadużycie władzy i utrudnianie prac Kongresu. Ten dzień , 5 lutego 2020 roku , to klęska lewicowych demokratów z Nancy Pelosi na czele .

Trump został uniewinniony ( acquitted ) i zachowa swój urząd. Co najmniej do stycznia 2021 roku. Wybory prezydenckie w USA już w listopadzie 2020 roku.

Prezydent Trump z egzemplarzem gazety “Washington Post”

To symboliczne zdjęcie powyżej. Trump trzyma w dłoni egzemplarz lewicowej gazety “Washington Post” , która jest nieoficjalnym organem prasowym Partii Demokratycznej i nieustannie atakuje prezydenta Trumpa i Partię Republikańską. Prezydent zażartował , mówiąc że: “to jedyny dobry nagłówek , jaki kiedykolwiek miałem w Washington Post”. ( Trump acquitted – Trump uniewinniony ).

W 100 osobowym Senacie republikanie mają 53 mandaty. Demokraci od początku byli bez szans , ale liczyli , że przeciągną na swoją stronę kilku umiarkowanych republikanów. Nie udało się i ich szefowa Nancy Pelosi zgrzyta zębami. https://asnews.pl/swiatnews/nancy-pelosi-ikona-lewicy-w-usa/

Radość w Białym Domu.

Trump zebrał swoich politycznych sojuszników w East Room w Białym Domu , aby świętować uniewinnienie pod zarzutami impeachmentu.

Triumfujący prezydent Trump i jego sojusznicy.
Elise Stefanik . Osobiście pochwalona przez prezydenta Trumpa.

A teraz wszyscy w USA zastanawiają się , jak ta awantura wywołana przez demokratów wpłynie na wybory prezydenckie w listopadzie 2020 roku.

Sondaż Gallupa. Trump ma 49 procentowe poparcie w USA.

Powyższy sondaż Gallupa z końca stycznia 2020 roku pokazuje , że poparcie dla prezydenta Trumpa rośnie. Na razie ma 49 procentowe poparcie wśród Amerykanów.

Teraz Trumpowi może zaszkodzić w reelekcji pandemia koronawirusa oraz zamieszki rasowe .

© ( MARB )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.