Disney+ w Polsce.

Platforma streamingowa Disney+ wystartowała w Polsce 14 czerwca 2022 roku. Cena subskrypcji w Polsce wynosi 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł w przypadku opłaty rocznej. Opłaty można robić tylko kartą płatniczą. Serwis wystartował równolegle w 42 krajach i 11 terytoriach. Adres www.disneyplus.com. W ramach subskrypcji można korzystać z platformy na czterech urządzeniach jednocześnie. Może to być sprzęt mobilny, smartTV, przeglądarka. Nie ma okresu próbnego.

Tłoczno na rynku streamingowym.

Do i tak zatłoczonego rynku platform streamingowych wszedł kolejny wielki gracz. Konkurentów ma znakomitych, takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime czy Canal+. Będzie walka na śmierć i życie o polskiego klienta, bo jak wykazały badania, po kryzysie covidowym, w czasach inflacji i wojny tuż za granicą, rywalizacja będzie się toczyła tylko o jeden abonament na gospodarstwo.

Bogata oferta Disneya.

Jak informuje The Walt Disney Company na platformie będzie ponad 800 filmów i ponad 1000 seriali z obszernej biblioteki tytułów oraz 150 oryginalnych produkcji. Disney+ jest producentem znakomitych oryginalnych produkcji. To tysiące filmów i dziesiątki tysięcy odcinków seriali od wytwórni Disneya, Pixara, Marvela, produkcje „Gwiezdne wojny”.

Jest też oferta Star+ zawierająca produkcje firm nabytych w ostatnich latach przez koncern Disneya: 20th Century Studios, FX Networks, Searchlight Pictures, Touchstone Pictures, Hulu. W tej kolekcji znajdziemy „Simpsonów”, „Z Archiwum X”, 8 sezonów szpiegowskiego „Homeland”, „The Walking Dead”, „Gotowe na wszystko”, „American Horror Story” i kinowe hity.

Na widzów czekać będzie ponad 40 filmów Marvela, w tym filmy „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, „Eternals”, „Avengers: Koniec gry” i „Kapitan Marvel” oraz ponad 60 seriali, w tym „Moon Knight”, „Loki” i „WandaVision”.

Użytkownicy będą mogli spędzić czas przy ponad 300 tytułach ze studia Disneya i Pixara, w tym całej serii „Toy Story”, „Co w duszy gra”, „Luca” oraz uhonorowanych Nagrodą Akademii „Naszym magicznym Encanto” (Walt Disney Animation Studio) i „Cruelli” z Emmą Stone w roli kultowej Cruelli de Mon.

Do tego dochodzą znakomite filmy dokumentalne z National Geographic takie jak „Na ratunek: Misja w jaskini” (The Rescue) i „Free Solo”, autorstwa nagrodzonych Oscarem reżyserów i producentów E. Chaia Vasarhelyia i Jimmy’ego China, pojawią się obok popularnych serii National Geographic, takich jak „Świat według Jeffa Goldbluma” (“The World According To Jeff Goldblum”) i „Gordon Ramsay: Świat na talerzu”.

Subskrybenci będą mogli również oglądać takie tytuły, jak popularny, oryginalny serial komediowy „Zbrodnie po sąsiedzku” („Only Murders in the Building”), seriale „Pam i Tommy” oraz „The Kardashians”, a także wszystkie 33 sezony „Simpsonów” oraz wszystkie dotychczasowe sezony „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”, „9-1-1” i „Czarno to widzę” („Black-ish”) czy „Family Guy: Głowa rodziny”.

Dzięki dostępowi do biblioteki Disneya subskrybenci obok znakomitych klasyków, takich jak „Kopciuszek”, „Zaplątani”, „Księżniczka i żaba” czy „Mała syrenka” będą mieli dostęp do najnowszych hitów kinowych, takich jak „Raya i ostatni smok” oraz „Mulan” (2020). W ofercie są również setki seriali, filmów krótkometrażowych i programów Disney Channel, w tym „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot” oraz „Fineasz i Ferb”.

Jak oglądać Disney+.

Z Disney+ będzie można korzystać na telewizorach i przystawkach z systemem operacyjnym Android TV/Google TV, telewizorach Samsung (Tizen), LG (WebOS), Xiaomi, Panasonic, Hisense, na przystawkach Amazon Fire TV, Chromecast i Apple TV HD i Apple TV 4K.

Nowy serwis będzie działał w przeglądarkach internetowych (Edge, Firefox, Chrome, Safari) komputera z systemami operacyjnymi Windows, ChromeOS, MacOS, lub Linux. Z Disney+ kompatybilne będą konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Xbox Series S. Telefony i tablety z systemem Android, iPhone’y oraz iPad’y. Aplikacja ma działać na urządzeniach z systemem iPadOS 12.0 lub nowszym oraz Androidem 5.0 lub nowszym.

Cena.

W Polsce standardowa cena w momencie uruchomienia usługi wynosi 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł za roczną subskrypcję. W Stanach Zjednoczonych dostęp do Disney+ kosztuje 7,99 dol. miesięcznie lub 79,99 dol. rocznie. W wybranych europejskich krajach cena wynosi 8,99 euro miesięcznie lub 89,90 euro rocznie. Czyli cena w Polsce jest porównywalna z opłatami w innych krajach. Nie tylko dzieci będą miały wielką frajdę.

©(MJ)