HBO Max w Polsce.

Serwis HBO Max wystartował w Polsce 8 marca 2022 roku. Zastąpił platformę HBO GO, która działała w Polsce ponad dziesięć lat, a dostęp do niej mogli kupować wszyscy użytkownicy, nie tylko abonenci pakietów telewizyjnych z HBO. Miesięczna cena za korzystanie z HBO GO wynosiła 24,90 zł. Bez zobowiązań czasowych. Według badania Mediapanel w sierpniu 2021 roku HBO GO miało 2,89 mln polskich użytkowników i 8,69 proc. zasięgu.

HBO Max to naturalna ewolucja HBO GO. HBO Max przewyższa ofertę HBO GO, bo oferuje większą bazę filmów i seriali, a także jakość 4K z HDR i premiery trafiające do katalogu niemal prosto z kina. Użytkownicy serwisu HBO Max będą mogli cieszyć się z oglądania najnowszych hitów filmowych Warner Bros. już po 45 dniach od ich kinowej premiery.

Promocje na start HBO Max.

Koszt miesięcznej subskrypcji HBO Max wynosi 29,99 zł, ale została przygotowana oferta specjalna, w ramach której użytkownicy otrzymają na zawsze zniżkę 33% od miesięcznej ceny. Nowi użytkownicy będą mogli skorzystać z promocyjnej zniżki, jeżeli wykupią subskrypcję w serwisie do dnia 31 marca 2022 roku włącznie.

Dotychczasowi użytkownicy HBO GO, subskrybujący serwis bezpośrednio, zostali automatycznie przeniesieni do HBO Max, a cena ich subskrypcji będzie wynosić jedynie 19,99 zł miesięcznie. Po 31 marca 2022 r. dodatkowo wprowadzony zostanie także roczny plan subskrypcji HBO Max w cenie 234,99 zł, w ramach którego użytkownicy otrzymają dostęp do biblioteki serwisu na rok w cenie jedynie ośmiu miesięcy.

HBO Max – premiery w 2022 roku.

Nowy serial ” Ród smoka” to prequel znakomitej i legendarnej już „Gry o tron”. Serial powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew”, która opowiada o historii rodu Targaryenów. Zdarzenia z prequela dzieją się 300 lat przed akcją „Gry o tron”. Inne premiery HBO Max w 2022 roku to: “Westworld” (4 sezon), “Euforia” (2 sezon), “Plotkara” (2 sezon), “Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”, “Peacemaker” (nowy serial) “Stewardess”a, “Free Guy”, “Szybcy i wściekli 9”.

Filmy i seriale od Sony na wyłączność w HBO Max.

Sony Pictures Television i WarnerMedia rozszerzyły zakres podpisanej między sobą umowy dzięki niej najnowsze, premierowe filmy fabularne Sony Pictures Entertainment będą dostępne w Polsce na wyłączność w kanałach HBO oraz na platformie streamingowej HBO Max. Wśród filmów Sony Pictures Television, których dotyczy umowa, znajdują się m.in. takie hity filmowe, jak: „Venom 2: Carnage” (Venom: Let There Be Carnage), „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” (Ghostbusters: Afterlife), „Unchartered, Morbius” oraz „Spider-Man: Bez drogi do domu” (Spider-man: No Way Home), który zadebiutował w kinach w grudniu zeszłego roku, plasując się wśród trzech najbardziej kasowych otwarć kinowych wszech czasów. Do tej pory zarobił na całym świecie 1,7 miliarda dolarów.

Wielka konkurencja platform streamingowych.

Ostatnie lata to domena platform streamingowych. Mają znaczną przewagę nad stacjami telewizyjnymi, ponieważ nie posiadają sztywno ustalonej ramówki, a widz może dowolnie wybierać kiedy, gdzie i jak chce oglądać ulubiony film lub serial. Serwisy VOD mają miliony abonentów. Rynek coraz bardziej nasyca się kolejnymi usługami strumieniującymi seriale i filmy, a każda duża firma chce mieć własną platformę tego typu. Chociaż pionierem na rynku był Netflix, powoli pojawia się o bardzo silna konkurencja z Disney+ i HBO Max na czele.

Netflix , HBO Max , Disney+.

Platforma HBO Max wywodzi się z uznanej stacji telewizyjnej działającej od lat, która jest dobrze zakorzeniona w świadomości widzów na całym świecie. Oferuje cały przekrój różnego rodzaju treści – od produkcji dla dzieci, przez typowo rozrywkowe filmy i seriale, po poważniejsze tytuły, w tym również znakomite filmy dokumentalne. Poza tym posiada w swoim portfolio szereg znanych marek, takich jak „Harry Potter”, „Przyjaciele”, „Matrix”, czy „Gra o tron”. Wejście HBO Max do Polski to wielkie wydarzenie na rynku platform streamingowych w Polsce.

Liderem światowym VOD jeszcze długo pozostanie Netflix, który na dzisiaj jest bezkonkurencyjny, bo ma aż 218 milionów subskrybentów. HBO Max i Disney+ będą „gonić” lidera. HBO Max zainwestuje w autorskie produkcje aż 18 miliardów dolarów. Tak gigantyczne pieniądze pozwolą nawiązać rywalizację z Netflixem i Disney+. A platformy mniejsze i słabsze od tej „wielkiej trójki” zaczną powoli odpadać z peletonu.

HBO Max w USA.

Amerykański serwis streamingowy HBO Max, należący do koncernu WarnerMedia, został uruchomiony w USA w maju 2020 roku. W kolekcji posiada kilka tysięcy filmów i seriali. Na platformie pojawiają się własne produkcje pod marką Max Originals, treści HBO, ale także innych nadawców takich jak Warner Bros, New Line Cinema czy Cartoon Network. Na koniec 2021 roku liczba abonentów HBO Max i HBO przekroczyła 73 miliony. Do 2025 roku szefowie HBO planują mieć 150 mln abonentów w USA i Europie. Są dwie wersje HBO Max: z reklamami i bez. Droższa jest pozbawiona bloków reklamowych i obecnie więcej użytkowników wybiera tą opcję abonamentu.

HBO Max w Europie.

HBO Max ruszył w Europie w październiku 2021 roku w sześciu krajach: Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania i Andora. W 2022 roku serwis HBO Max uruchomiony został w 14 kolejnych krajach, w tym także w Polsce. Użytkownicy serwisu HBO Max mogą cieszyć się z oglądania najnowszych hitów filmowych Warner Bros. już po 45 dniach od ich kinowej premiery. Plany szefów HBO Max są bardzo ambitne, bo chcą być dostępni aż w 190 krajach do 2026 roku.
Serwis HBO Max dostępny jesy w nowym programie rocznej subskrypcji, która pozwoli na korzystanie z platformy przez dwanaście miesięcy w cenie jedynie ośmiu. Poza kultowymi amerykańskimi produkcjami HBO, serwis HBO Max zaoferuje tytuły pod szyldem MAX Originals.

Wśród oczekiwanych premier europejskich seriali oryginalnych znajdą się „Kamikaze” (Dania), „Todo lo Otro” (Hiszpania), „Do boju, Juan” (Hiszpania), „Garcia!” (Hiszpania), drugi sezon serialu „Przybysze” i wiele innych tytułów, które zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach.
HBO Max jest dostępny na wielu urządzeniach za pośrednictwem różnych operatorów oraz na komputerach na stronie HBOMax.com. Serwis jest dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników, którzy subskrybują serwis bezpośrednio poprzez stronę internetową, a także tych, którzy mają dostęp za pośrednictwem operatorów.

© (MJ)