J.K. Rowling. Wbrew lewicowej poprawności.

Joanne Kathleen Rowling – brytyjska pisarka, scenarzystka, producentka filmowa. Sławę przyniosła jej seria powieści fantasy Harrym Potterze, której sprzedaż przekroczyła już 500 mln egzemplarzy. Ten cykl przyniósł jej wiele prestiżowych nagród, m.in. Nagrodę Hugo oraz Order Uśmiechu. W listopadzie 2021 roku minęła 20. rocznica premiery pierwszego z filmów poświęconego przygodom Harry’ego Pottera. Cała seria zarobiła do tej pory astronomiczną sumę około 7,8 miliarda dolarów. Autorka hitowej serii o nastoletnim czarodzieju, która od lat nie traci na popularności i wciąż wywołuje duże emocje swoimi wypowiedziami. Jest radykalną feministką, która odmawia transkobietom praw kobiet i nie traktuje ich na równi z kobietami biologicznymi.

J.K Rowling – brytyjska pisarka. Sławę przyniosła jej seria powieści fantasy Harry Potter. Teraz jest oskarżana o transfobię.

Wypowiedzi J.K. Rowling.

„Ubieraj się, jak chcesz. Nazywaj siebie, jak chcesz. Śpij z każdą osobą, która cię zechce. Żyj swoim wymarzonym życiem w pokoju i bezpieczeństwie. Ale zwalniać kobiety za stwierdzenia, że płeć jest prawdziwa?” – napisała J.K. Rowling na Twitterze. Na autorkę spadła fala krytyki. Zarzucono jej dyskryminację i wykluczanie osób transseksualnych, a aktorzy Emma Watson i Daniel Radcliffe, którzy wcielali się w główne postaci ekranizacji jej najpopularniejszej książki, odcięli się od niej.
J. K. Rowling ponownie została oskarżona o transfobię. Mimo swoich postępowych poglądów autorka słynnej serii o Harrym Potterze jest atakowana przez radykalną lewicę. Słynna pisarka zamieściła artykuł, w którym opisywano, że policja została skrytykowana za stwierdzenie, że będzie rejestrować gwałty dokonywane przez przestępców z męskimi genitaliami jako popełnione przez kobietę, jeśli napastnik „identyfikuje się jako kobieta”.
J.K.Rowling komentując te doniesienia, zamieściła wymowny wpis, nawiązujący do słynnego hasła z „Roku 1984” George’a Orwella: „Wojna to pokój, wolność to niewola, ignorancja to siła, gwałciciel z penisem to kobieta” – napisała na Twitterze.

Premiera filmu Harrym Potterze odbyła się w listopadzie 2001 roku. Gdy wytwórnia HBO zebrała całą obsadę serii, aby zrobić program z okazji 20-lecia powstania pierwszego filmu, sama autorka J.K.Rowling nie został do niego zaproszona. Była to „kara” środowiska za niepoprawne wypowiedzi.

Fala gróżb i hejtu.

Na J.K. Rowling wylewa się tak wielka fala lewackiego hejtu, że stwierdziła nawet, że dostaje tyle gróżb śmierci, że mogłaby sobie wytapetować cały dom. Potępiły ją publicznie angielskie gwiazdy, które grały w filmach powstałych na bazie jej powieści- m.in. Rupert Grint, Emma Watson, Daniel Radcliffe i Eddie Redmayne. Transseksualni aktywiści sfilmowali się na tle obrażliwych tablic przed jej domem w Edynburgu w Szkocji. Po tym wydarzeniu Rowling zwróciła się do części „trans” lobby LGBT, mówiąc: „Najlepszym sposobem na udowodnienie, że wasz ruch nie jest zagrożeniem dla kobiet, jest zaprzestanie prześladowania, nękania i grożenia nam”.

„Ikabog” – nowa książka Rowling.

„Ikabog” to pierwsza od zakończenia serii o Harrym Potterze książka Joanne K. Rowling dla dzieci. Uważnie przeczytać powinni ją jednak także dorośli. Książka była prezentem dla dzieci autorki, miała też zostać wydana, lecz prace nad cyklem o Harrym Potterze sprawiły, że manuskrypt trafił na półkę i tam przeleżał ponad dziesięć lat. Teraz pisarka wprowadziła kilka poprawek i zaczęła udostępniać książkę we fragmentach w internecie, aby umilić czas dzieciom zamkniętym w domach podczas pandemii. Pisarka zdecydowała się także przeznaczyć dochody z książki na pomoc osobom dotkniętym koronawirusem.

Wypowiedzi J.K.Rowling pokazują, że część feministek ma dość udawania, że mężczyźni podający się za kobiety to rzeczywiście kobiety.

© (MJ)