Serial “Król” , czyli paszkwil na Drugą Rzeczypospolitą.

Serial „Król” na podstawie książki Szczepana Twardocha jest paszkwilem na Drugą Rzeczypospolitą. Z prawdą historyczną nie ma nic wspólnego. I nie ma co tu pisać o realizacji filmu i grze aktorów , jeżeli sfałszowany jest obraz Warszawy i Polski z lat 30 ubiegłego wieku. Akcja kryminalna to tylko pretekst do przedstawienia w “czarnych barwach” obrazu przedwojennej Polski. To fatalne przeniesienie realiów lat 30 na mały ekran. Chociaż uczciwie trzeba stwierdzić , że dla dla ludzi , którzy nie znają historii Polski i środowisk lewicowych , ten serial dobrze się ogląda. Najlepszy jest ostatni 8 odcinek.

Serial “Król” , czyli jak “opluć” przedwojenną Polskę.

“Żli” Polacy….

W tym serialu żydowscy gangsterzy to szlachetni ludzie z zasadami. Czasem komuś poderżną gardło lub kogoś pobiją , ale to nie jest takie ważne. To są wręcz ludzie honoru i patrioci , którzy obronili polskiego premiera i rząd przed faszystowskim przewrotem. Biją polskich “faszystów” z ONR. Bardzo martwią się o “swoją” Warszawę , chociaż przed wojną stanowili 30 procent mieszkańców stolicy Polski. O Polakach jest tylko negatywnie. Polska narodowa prawica to antypolscy idioci , a polska rodzina to patologia społeczna. Ojciec jest podłym intrygantem , zdrajcą i zboczeńcem , syn faszystą i mordercą , a córka dziwką. Czarne charaktery to polscy “faszyści” i brutalna sanacyjna policja. Cóż to za antypolska historia wymyślona przez Twardocha. Będą nagrody zagranicą za ten scenariusz i serial. Oj będą. Może od Niemców , bo oni brzydzą się przecież polskim faszyzmem , a prawie na pewno od filmowych środowisk żydowskich w USA.

Kim jest Twardoch.

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta. Uważa się za Ślązaka i tylko Ślązaka. Ma skrajnie lewicowe poglądy , bo tylko takie zapewniają nagrody , kasę i sławę w 21 wieku. Publikuje w lewicowej “Polityce” i skrajnie lewackiej “Gazecie Wyborczej”. Nagradzany jest wyłącznie przez lewicowe gremia. Zasłynął w Polsce nie z powodu swoich książek , ale z powiedzenia : “Pierdol się , Polsko” w 2013 roku. To był punkt zwrotny w jego pisarskiej karierze. Stał się idolem lewicowych salonów. Wtedy dostrzeżono jego “talent” pisarski. Od tego czasu mainstreamowe lewicowe media “nakręcają” mu reklamę i dużą sprzedaż jego książek. Twardoch wie , że tylko temat żydowski jest furtką do wielkiej kariery pisarskiej na Zachodzie , a szczególnie w USA.

Krzysztof Masłoń – wybitny krytyk literacki z tygodnika “DO RZECZY”- w znakomity sposób opisał twórczość Twardocha i jego lewacką aktywność pozaliteracką , który mógł zostać dobrym niezależnym pisarzem , ale wolał zostać lewackim oportunistą.

Zachwyty lewicy na Zachodzie.

Nie dziwią entuzjastyczne recenzje angielskiego tłumaczenia “Króla” w lewicowych gazetach „The Times” i „The New York Times”. Książka Twardocha o żydowskim bokserze z przedwojennej Warszawy, rozprawiającego się z bojówkami ONR , czyli prawicowego Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) to gratka dla lewactwa na Zachodzie. Tam potrafią “docenić” i nagradzać tylko tych , którzy negatywnie piszą o Polakach. Dlatego ten serial ma duże szanse na wiele nagród zagranicą.

Warszawa w latach 30.

Działalność ONR na ulicach Warszawy nie była bardziej agresywna od lewicowych pałkarzy z Polskiej Partii Socjalistycznej (PPS) oraz bojówek komunistycznych i żydowskich. Ludzie z ONR też trafiali do obozu internowania w Berezie Kartuskiej. Od wiosny 1934 r na ulicach polskich miast miały miejsce pierwsze starcia bojówek PPS i komunistów z jednej, a ONR z drugiej strony. Bojówki PPS i komuniści przychodzili na “ustawki” uzbrojeni w pałki , kije i cegły. Prawicowa młodzież wybierała laski. Wcześniej każdy z tych ruchów politycznych był w opozycji do rządu. Zresztą, jeśli narodowcy zwoływali jakąś antyrządową demonstrację, natychmiast uderzały na nią bojówki PPS. Każdy pochód robotników z kolei atakowali młodzi spod znaku ONR.,

Manipulacje.

Serial “Król” to wielka manipulacja faktami. Do obozu w Berezie Kartuskiej trafiali przede wszystkim komuniści , którzy chcieli zrobić z Polski sowiecką republikę. A to już była zdrada. Było też tam dużo kryminalistów z PPS. Żydowskie gangi terroryzowały Warszawę w latach 30. Między innymi porywali i sprzedawali młode Polki do domów publicznych w Brazylii i Argentynie. Przemycali je tam w ładowniach statków. Zniszczyli życie setkom kobiet. To byli brutalni przestępcy , a nie wspaniali chłopcy walczący z “faszystami” z ONR.

Aktorzy – lewicowe towarzystwo.

Dobór aktorów też nie jest przypadkowy. Tylko lewicowe towarzystwo. Występują między innymi : Gajos , Pieczyński czy Nehrebecka – działaczka lewicowej Platformy Obywatelskiej , czyli zaciekli przeciwnicy prawicowego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Grający główną rolę żydowskiego gangstera Jakuba Szapiro – Michała Żurawski- chwali się w “TeleTygodniu” , że jest Ślązakiem , tak jak Twardoch , i ma korzenie żydowskie , niemieckie i tatarskie. A gangstera Szapiro uważa za zwykłego faceta i stuprocentowego mężczyznę (???). Jego brat Piotr , też występujący w “Królu” , grał wcześniej rolę Żyda w kultowym serialu “Czas honoru”. Magdalena Boczarska gra burdelmamę Ryfkę Kij prowadzącą dom schadzek dla żydowskich gangsterów.

Jaka była naprawdę II RP.

Druga Rzeczypospolita w latach 1918-1939 to państwo sukcesu i nasza duma. Kraj wielkich projektów i wielkich indywidualności. To ofiarność i poświęcenie pokolenia wychowanego w ciągu tych 20 lat niepodległości. Sowieci i Niemcy doskonale zdawali sobie sprawę , że największym kapitałem II RP były jej młode patriotyczne elity. Dlatego w 1939 roku obaj agresorzy z taką determinacją przystąpili do ich likwidacji. Wśród ofiar byli także młodzi narodowcy z ONR. A w tym samym czasie Żydzi entuzjastycznie witali sowieckich zbrodniarzy , którzy napadli na Polskę. Zrywali biało-czerwone flagi….

17 września 1939 rok. Sowiecko – żydowski nóż w plecy.

© (MARB)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.