Serial „Król” , czyli paszkwil na Drugą Rzeczypospolitą.

Serial „Król” na podstawie książki Szczepana Twardocha jest paszkwilem na Drugą Rzeczypospolitą. Z prawdą historyczną nie ma nic wspólnego. I nie ma co tu pisać o realizacji filmu i grze aktorów, jeżeli sfałszowany jest obraz Warszawy i Polski z lat 30 ubiegłego wieku. Akcja kryminalna to tylko pretekst do przedstawienia w „czarnych barwach” obrazu przedwojennej Polski. To fatalne przeniesienie realiów lat 30 na mały ekran. Chociaż uczciwie trzeba stwierdzić, że dla dla ludzi , którzy nie znają historii Polski i środowisk lewicowych , ten serial dobrze się ogląda. Najlepszy jest ostatni 8 odcinek.

Serial „Król” , czyli jak „opluć” przedwojenną Polskę.

„Żli” Polacy….

W tym serialu żydowscy gangsterzy to szlachetni ludzie z zasadami. Czasem komuś poderżną gardło lub kogoś pobiją , ale to nie jest takie ważne. To są wręcz ludzie honoru i patrioci , którzy obronili polskiego premiera i rząd przed faszystowskim przewrotem. Biją polskich „faszystów” z ONR. Bardzo martwią się o „swoją” Warszawę , chociaż przed wojną stanowili 30 procent mieszkańców stolicy Polski. O Polakach jest tylko negatywnie. Polska narodowa prawica to antypolscy idioci, a polska rodzina to patologia społeczna. Ojciec jest podłym intrygantem , zdrajcą i zboczeńcem , syn faszystą i mordercą , a córka dziwką. Czarne charaktery to polscy „faszyści” i brutalna sanacyjna policja. Cóż to za antypolska historia wymyślona przez Twardocha. Będą nagrody zagranicą za ten scenariusz i serial. Oj będą. Może od Niemców , bo oni brzydzą się przecież polskim faszyzmem , a prawie na pewno od filmowych środowisk żydowskich w USA.

Kim jest Twardoch.

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta. Uważa się za Ślązaka i tylko Ślązaka. Mocno podkreśla , że nie jest Polakiem. To dziwne, że pisze po polsku. Ma skrajnie lewicowe poglądy , bo tylko takie zapewniają nagrody , kasę i sławę w 21 wieku. Publikuje w lewicowej „Polityce” i skrajnie lewackiej „Gazecie Wyborczej”. Nagradzany jest wyłącznie przez lewicowe gremia. Zasłynął w Polsce nie z powodu swoich książek , ale z powiedzenia : „Pierdol się , Polsko” w 2013 roku. To był punkt zwrotny w jego pisarskiej karierze. Stał się idolem lewicowych salonów. Wtedy dostrzeżono jego „talent” pisarski. Od tego czasu mainstreamowe lewicowe media „nakręcają” mu reklamę i dużą sprzedaż jego książek. Twardoch wie , że tylko temat żydowski jest furtką do wielkiej kariery pisarskiej na Zachodzie, a szczególnie w USA.

Krzysztof Masłoń – wybitny krytyk literacki z tygodnika „DO RZECZY”- w znakomity sposób opisał twórczość Twardocha i jego lewacką aktywność pozaliteracką , który mógł zostać dobrym niezależnym pisarzem , ale wolał zostać lewackim oportunistą.

Zachwyty lewicy na Zachodzie.

Nie dziwią entuzjastyczne recenzje angielskiego tłumaczenia „Króla” w lewicowych gazetach „The Times” i „The New York Times”. Książka Twardocha o żydowskim bokserze z przedwojennej Warszawy, rozprawiającego się z bojówkami ONR , czyli prawicowego Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) to gratka dla lewactwa na Zachodzie. Tam potrafią „docenić” i nagradzać tylko tych , którzy negatywnie piszą o Polakach. Dlatego ten serial ma duże szanse na wiele nagród zagranicą.

Warszawa w latach 30.

Działalność ONR na ulicach Warszawy nie była bardziej agresywna od lewicowych pałkarzy z Polskiej Partii Socjalistycznej (PPS) oraz bojówek komunistycznych i żydowskich. Ludzie z ONR też trafiali do obozu internowania w Berezie Kartuskiej. Od wiosny 1934 r na ulicach polskich miast miały miejsce pierwsze starcia bojówek PPS i komunistów z jednej, a ONR z drugiej strony. Bojówki PPS i komuniści przychodzili na „ustawki” uzbrojeni w pałki , kije i cegły. Prawicowa młodzież wybierała laski. Wcześniej każdy z tych ruchów politycznych był w opozycji do rządu. Zresztą, jeśli narodowcy zwoływali jakąś antyrządową demonstrację, natychmiast uderzały na nią bojówki PPS. Każdy pochód robotników z kolei atakowali młodzi spod znaku ONR.,

Manipulacje.

Serial „Król” to wielka manipulacja faktami. Do obozu w Berezie Kartuskiej trafiali przede wszystkim komuniści, którzy chcieli zrobić z Polski sowiecką republikę. A to już była zdrada. Było też tam dużo kryminalistów z PPS. Żydowskie gangi terroryzowały Warszawę w latach 30. Między innymi porywali i sprzedawali młode Polki do domów publicznych w Brazylii i Argentynie. Przemycali je tam w ładowniach statków. Zniszczyli życie setkom kobiet. To byli brutalni przestępcy , a nie wspaniali chłopcy walczący z „faszystami” z ONR.

Aktorzy – lewicowe towarzystwo.

Dobór aktorów też nie jest przypadkowy. Tylko lewicowe towarzystwo. Występują między innymi : Gajos , Pieczyński czy Nehrebecka – działaczka lewicowej Platformy Obywatelskiej , czyli zaciekli przeciwnicy prawicowego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Grający główną rolę żydowskiego gangstera Jakuba Szapiro – Michała Żurawski- chwali się w „TeleTygodniu” , że jest Ślązakiem, tak jak Twardoch, oraz ma korzenie żydowskie , niemieckie i tatarskie. A gangstera Szapiro uważa za zwykłego faceta i stuprocentowego mężczyznę (???). Jego brat Piotr, też występujący w „Królu”, grał wcześniej rolę Żyda w kultowym serialu „Czas honoru”.

Magdalena Boczarska gra burdelmamę Ryfkę Kij prowadzącą dom schadzek dla żydowskich gangsterów. Arkadiusz Jakubik, grający Jana „Kumę” Kaplicę, powiedział w „TeleTygodniu” z charakterystyczną dla niego lewicową „wrażliwością”, że : „na prawej stronie zaś nie zmieniło się praktycznie nic [ od 1937 roku do dzisiaj]. Tam zostały te same sztandary”. Za takie teksty dostanie na pewno kolejne dobrze płatne role w filmach finansowanych przez TVN, Canal + czy HBO.

Jaka była naprawdę II RP.

Druga Rzeczypospolita w latach 1918-1939 to państwo sukcesu i nasza duma. Kraj wielkich projektów i wielkich indywidualności. To ofiarność i poświęcenie pokolenia wychowanego w ciągu tych 20 lat niepodległości. Sowieci i Niemcy doskonale zdawali sobie sprawę, że największym kapitałem II RP były jej młode patriotyczne elity. Dlatego w 1939 roku obaj agresorzy z taką determinacją przystąpili do ich likwidacji. Wśród ofiar byli także młodzi narodowcy z ONR. A w tym samym czasie Żydzi entuzjastycznie witali sowieckich zbrodniarzy , którzy napadli na Polskę. Zrywali biało-czerwone flagi….

17 września 1939 rok. Sowiecko – żydowski nóż w plecy.

© (MARB)

10 thoughts on “Serial „Król” , czyli paszkwil na Drugą Rzeczypospolitą.

 1. It’s nearly impossible to find experienced people in this particular subject, but you sound like you
  know what you’re talking about! Thanks

 2. It’s really a nice and helpful piece of info.

  I’m satisfied that you simply shared this helpful info with us.
  Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 3. Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it
  from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog stand out.
  Please let me know where you got your theme. Bless you

 4. Since the admin of this site is working, no doubt very shortly it
  will be well-known, due to its feature contents. asmr 0mniartist

Comments are closed.