Mistrz Polski Raków na Jasnej Górze.

Mistrzowie Polski w sezonie 2022/2023 Raków Częstochowa odwiedzili klasztor jasnogórski i złożyli Matce Bożej szczególne wotum-złoty medal Mistrzostw Polski. Spotkali się z ojcami paulinami. Wizyta na Jasnej Górze w dniu 28 maja 2023 roku nie była przypadkowa, bo przeor klasztoru o. Samuel Pacholski i pozostali duchowni kibicują Rakowowi, a jasnogórska wieża już nie raz po wielkich sukcesach świeciła się w barwach klubu, czyli na czerwono-niebiesko.

Mistrzowie Polski w sezonie 2022/2023 Raków Częstochowa z wizytą na Jasnej Górze przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Spotkali się z ojcami paulinami i złożyli Matce Bożej szczególne wotum-złoty medal Mistrzostw Polski. Na środku wraz z drużyną przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski.

Piłkarzom, trenerowi i władzom klubu pogratulował przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Zapewnił, że paulini wiernie im kibicują.
„My jako paulini kibicujemy wam z całego serca. To, co dzieje się w naszym mieście, także ten wymiar sportowy jest dla nas bardzo ważny. Jesteście rozpoznawalną marką, już nie tylko Jasna Góra jest od dawna rozpoznawalna w Częstochowie, ale od wczoraj w sposób wyjątkowy także Raków Częstochowa. Cieszymy się z waszej obecności i z całego serca gratulujemy sukcesu” – powiedział o. Samuel Pacholski. Przeor zapewnił piłkarzy o dalszej modlitwie i przekazał im różańce.

„Stacjonowaliśmy blisko Jasnej Góry, przychodziliśmy tutaj na spacery przed meczami. Duże wrażenie na nas zrobiło podświetlenie wieży w barwach naszego klubu. Wiemy, że mamy też kibiców wśród paulinów i to zwycięstwo też im zawdzięczamy” – powiedział trener Marek Papszun.
Raków Częstochowa został założony w 1921 roku. Jego nazwa pochodzi od dzielnicy Raków, gdzie znajduje się siedziba klubu. Drużyna jest dwukrotnym wicemistrzem Polski oraz dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski i Superpucharu Polski.

© (MARB)