EURO 2028 i EURO 2032. Gospodarze.

UEFA ogłosiła, że gospodarzami EURO 2028, czyli piłkarskich Mistrzostw Europy będą Wielka Brytania (Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna) i Irlandia, a gospodarzami EURO 2032 będą Włochy i Turcja. Ogłoszono również, które miasta są brane pod uwagę na Euro 2028. Są to Belfast (Casement Park), Birmingham (Villa Park), Cardiff (Principality Stadium), Dublin (Aviva Stadium), Glasgow (Hampden Park), Liverpool (Everton Stadium), Manchester (Etihad Stadium), Newcastle (St James’ Park) i Londyn (Tottenham Hotspur Stadium i Wembley).

Puchar dla triumfatora EURO.

Wszyscy gospodarze EURO 2028 zamierzają startować w eliminacjach do turnieju mimo zagwarantowanego udziału w nim. Ma to pozwolić im na lepsze przygotowanie się do imprezy i na zdobycie kolejnych punktów rankingowych.

Spotkania towarzyskie nie są punktowane przez UEFA i FIFA. UEFA zarezerwowała dwa miejsca “bezpieczeństwa” dla gospodarzy, którzy nie awansują do turnieju. Jeśli więcej niż dwóch gospodarzy nie zakwalifikuje się do imprezy, to nie wszyscy zagrają w turnieju finałowym.