Liga hiszpańska. Prawa telewizyjne na lata 2021 – 2026.

Władze ligi hiszpańskiej sprzedają prawa telewizyjne aż na pięć lat. To nowość. Dotychczas sprzedawano te prawa tylko na trzy lata. Zmiany wprowadzone przez rząd hiszpański do dekretu królewskiego usunęły ten limit czasowy. Ale to nie jest przymus dla telewizji na całym świecie. Można kupić te prawa na 3 lub 5 lat.

Argentyńczyk Lionel Messi to największa gwiazda ligi hiszpańskiej.

Wielka kasa w LaLiga.

Za sezon 2018 / 2019 kluby LaLigi zarobiły z tytułu praw telewizyjnych krajowych i międzynarodowych 1 miliard 420 milionów euro ( 1,59 mld. USD ). Jest oczywiste , że główna w tym zasługa FC Barcelony i Realu Madryt. To te dwa wielkie kluby i ich wielkie gwiazdy generują tak wielkie zyski. Zyskują na tym wszystkie 20 klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

FC Barcelona. 2 miejsce w sezonie 2019 / 2020.
FC Real Madryt. Mistrz Hiszpanii w sezonie 2019 / 2020.

Są pierwsi zwycięzcy przetargów.

Są już pierwsze rozstrzygnięcia przetargów w Europie. W Norwegii i Danii wygrała telewizja kodowana TV2 , która wykupiła prawa telewizyjne na pięć lat do 2026 roku. Rozstrzygnięto też przetargi w Czechach i Słowacji. Jest jedna ważna zmiana. Telewizja , która wygra przetarg będzie miała obowiązek transmitować co tydzień jeden mecz drugiej ligi .

Kto wygra w Polsce ?

Agencja Mediapro ogłosiła we wrześniu 2020 roku przetarg na prawa telewizyjne meczów La Liga od sezonu 2021-22 do 2025-26 , czyli na pięć lat. Ten przetarg dotyczy siedmiu krajów. Są to : Polska , Niemcy , Austria , Francja , Włochy , Belgia i Grecja. Polska znalazła się w doborowym towarzystwie. Tu prawa TV są najdroższe.

Ciekawe , którą opcję wybierze polska telewizja kodowana , która wygra przetarg : 3 lub 5 letni kontrakt. A może tak jak dotychczas , telewizje Canal + i Eleven Sports podzielą się prawami , które są bardzo drogie i każda z nich pokaże po 5 meczów z każdej kolejki.

DAZN i NENT w Polsce.

Do Polski wchodzą oficjalnie dwie potężne platformy, które zajmują się strumieniowymi , czyli przez Internet , transmisjami sportowymi. Są to DAZN i NENT Group , który będzie pokazywał Bundesligę w Polsce od sezonu 2021/22. Ciekawe , czy złożyły swoje oferty na prawa telewizyjne do ligi hiszpańskiej w Polsce ?

Czekamy na wieści z Hiszpanii.

Nieoficjalnie: wygrał Eleven Sports.

Według nieoficjalnych informacji z dnia 13 listopada 2020 roku to stacja Eleven Sports wygrała przetarg na pokazywanie meczów LaLiga w Polsce przez kolejnych 5 sezonów. Czekamy na oficjalne potwierdzenie i szczegóły umowy.

© ( MARB )

2 thoughts on “Liga hiszpańska. Prawa telewizyjne na lata 2021 – 2026.

  1. I enjoy you because of your whole effort on this site. Betty really likes managing research and its really simple to grasp why. A number of us hear all of the dynamic manner you give both useful and interesting tactics through the blog and as well as strongly encourage contribution from some others about this subject matter plus our favorite girl is actually discovering a lot of things. Have fun with the rest of the new year. You are always carrying out a really good job.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.