Messi , Bóg i Matka Boża Różańcowa.

Piłkarski geniusz i najlepszy piłkarz świata Lionel Messi stale powtarza, że: „To Bóg sprawił że tak gram. Dał mi ten dar. Bez jego pomocy nigdzie bym nie zaszedł”. Po zdobyciu tytułu mistrza świata przez Argentynę na Mundialu w Katarze zapowiedział, że pójdzie na pielgrzymkę dziękczynną do Matki Bożej Różańcowej.

Pielgrzymka Messiego.

Messi wielkim kultem i szacunkiem darzy Matkę Bożą Różańcową z San Nicolas w Argentynie. Objawiła się tam Maryja prawie czterdzieści lat temu. Organizowane są co roku piesze 50 kilometrowe pielgrzymki z Rosario, czyli rodzinnego miasta Messiego do tego sanktuarium. Teraz także Messi wybierze się pieszo do San Nicolas i podziękuje Maryi za mistrzostwo świata dla Argentyny i całe swoje pełne sukcesów życie.

Religijne tatuaże Messiego.

Messi ma dużo religijnych tatuaży na swoim ciele. Jeden z nich przedstawia Jezusa z koroną cierniową. Na ramieniu ma wytatułowany różaniec, a na łokciu wytatuował sobie okno kościoła Sagrada Familia w Barcelonie.

Podziękowanie Messiego.

Lionel Messi: „Dziękuję Bogu. Dał mi wszystko”. Kapitan reprezentacji Argentyny i piłkarz francuskiego PSG jest znakomitym ambasadorem chrześcijaństwa i kościoła katolickiego na całym świecie.

© (MARB)