Puchar Anglii do 2024 roku w Eleven Sports.

Telewizja ELEVEN SPORTS pozyskała wyłączne prawa do transmitowania w Polsce piłkarskich rozgrywek o Puchar Anglii, czyli The Emirates FA Cup w trzech sezonach: 2021/2022, 2022/2023 i 2023/2024. Umowa obejmuje również coroczne mecze o Tarczę Wspólnoty, w których mistrz Premier League gra ze zdobywcą FA CUP na tydzień przed rozpoczęciem każdego sezonu w Anglii.

Aż trudno w to uwierzyć, ale rozgrywki o Puchar Anglii rozpoczęły się w 1872 roku. Było to 9 lat po upadku Powstania Styczniowego w Polsce pod zaborami. U nas rozpacz i dramat, a w Anglii pozytywne emocje piłkarskie.

Arsenal FC rekordzistą.

ELEVEN SPORTS transmituje spotkania The Emirates FA Cup od 2015 roku, czyli od momentu wejścia do Polski. To najstarsze i jedne z najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich na świecie. Na mocy nowego kontraktu stacja pokaże kilkadziesiąt meczów rocznie, w tym wielki finał odbywający się na legendarnym stadionie Wembley. Rekordzistą jest Arsenal FC, który 14 razy wygrywał wielki finał na Wembley. Manchester United triumfował 12 razy.

© (MARB)