KONFEDERACJA. Nowy gracz w Polsce.

Konfederacja to największe zaskoczenie w wyborach do Sejmu w 2019 roku. Zdobyli 6,81 procent głosów. Prawie 1,3 miliona Polaków zagłosowało na konfederatów. Czy to początek drogi na szczyt ?

KONFEDERACJA (2019r.) Liderzy.

Trzech liderów.

Prawicowa partia Konfederacja Wolność i Niepodległość to porozumienie trzech partii : Wolność (Janusz Korwin-Mikke ), Ruchu Narodowego ( Robert Winnicki ) i Konfederacji Korony Polskiej ( Grzegorz Braun ). W rzeczywistości najsilniejsze są dwie frakcje: tzw. korwiniści i środowisko narodowe. To Internet zagwarantował im dobry wynik, bo młody elektorat Konfederacji jest bardzo silny w sieci . TVP próbowała im zaszkodzić, ale nie dała rady.

Janusz Korwin – Mikke (2019r.)

Sojusz z Rosją ? Blef czy prawda ?

Największe obawy budzą prorosyjskie wypowiedzi niektórych liderów. Korwin – Mikke mówi coś o sojuszu z Rosją i wyjściu z NATO. Grzegorz Braun jest także przeciwny stacjonowaniu wojsk NATO w Polsce i często udziela wywiadów rosyjskiemu Sputnikowi. Sputnik to tuba propagandowa Kremla.

Niektórzy tłumaczą te wypowiedzi taktyką, która ma pokazać USA, że Polska ma alternatywne rozwiązania do wyboru. Według liderów Konfederacji, PiS jest całkowicie uzależniony od USA i środowisk żydowskich, nie mając gwarancji, że w razie potrzeby Polska otrzyma pomoc. Kurdowie też wierzyli Amerykanom i zostali wystawieni do wiatru.

Grzegorz Braun (2019r.)

Jedynie narodowcy nie opowiadają bzdur o wyjściu Polski z NATO. Wydają się być najmocniejszym i najbardziej patriotycznym ogniwem Konfederacji. Zobaczymy, jaką drogę wybiorą. Razem czy osobno. Ich prezes, Robert Winnicki , wydaje się być mocną osobowością.

Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego. (2019r.)

Konfederacja czy PiS ?

Konfederacja – nowa partia parlamentarna na prawo od PiS – to nowa sytuacja i wielki ból głowy prezesa Kaczyńskiego. Rządzenie zużywa i to właśnie Konfederacja może stopniowo przejmować dotychczasowy elektorat PiS. Co zrobi prezes, aby zminimalizować straty ? Na pewno jest lepszym strategiem i taktykiem niż Korwin , Braun i Winnicki razem wzięci. Chyba, że zaczną pojawiać się nowe ” sprawy Banasia i KNF „. Wtedy nawet prezes Kaczyński nie ugasi „pożaru” i zyska na tym Konfederacja.

Inny możliwy rozwój wydarzeń w przyszłości to awantura wewnątrz Konfederacji i jej rozpad na trzy oddzielne zwalczające się nawzajem partie. To scenariusz wymarzony dla PiS. Zresztą Korwin – Mikke zbliża się do osiemdziesiątki i jego aktywność polityczna będzie systematycznie maleć.

© ( MARB )