KONFEDERACJA. Nowy gracz w Polsce.

To największe zaskoczenie ostatnich wyborów do Sejmu w Polsce. Konfederacja zdobyła 6,81 procent głosów i ma swoich posłów. Prawie 1,3 miliona Polaków zagłosowało na konfederatów.

Liderzy Konfederacji

Trzech liderów.

Prawicowa partia Konfederacja Wolność i Niepodległość to porozumienie trzech partii : Wolność (Janusz Korwin-Mikke ) , Ruchu Narodowego ( Robert Winnicki ) i Konfederacji Korony Polskiej ( Grzegorz Braun ). W rzeczywistości najsilniejsze są dwie frakcje : tzw. korwiniści i środowisko narodowe. To Internet zagwarantował im dobry wynik , bo młody elektorat Konfederacji jest bardzo silny w sieci . TVP próbowała im zaszkodzić , ale nie dała rady.

Janusz Korwin – Mikke

Sojusz z Rosją ? Blef czy prawda ?

Największe obawy budzą prorosyjskie wypowiedzi niektórych liderów. Korwin – Mikke mówi coś o sojuszu z Rosją i wyjściu z NATO . Grzegorz Braun jest także przeciwny stacjonowaniu wojsk NATO w Polsce i często udziela wywiadów rosyjskiemu Sputnikowi. Sputnik to tuba propagandowa Kremla. Niektórzy tłumaczą te wypowiedzi taktyką , która ma pokazać USA , że Polska ma alternatywne rozwiązania do wyboru. Według liderów Konfederacji , PiS jest całkowicie uzależniony od USA i środowisk żydowskich , nie mając gwarancji , że w razie potrzeby Polska otrzyma pomoc. Kurdowie też wierzyli Amerykanom i zostali wystawieni do wiatru.

Grzegorz Braun

Jedynie narodowcy nie opowiadają bzdur o wyjściu Polski z NATO itd. Wydają się być najmocniejszym i najbardziej patriotycznym ogniwem Konfederacji. Zobaczymy , jaką drogę wybiorą . Razem czy osobno. Ich prezes , Robert Winnicki , wydaje się być mocną osobowością.

Robert Winnicki – prezes Ruchu Narodowego

Konfederacja czy PiS ?

Konfederacja – nowa partia parlamentarna na prawo od PiS – to nowa sytuacja i wielki ból głowy prezesa Kaczyńskiego. Rządzenie zużywa i to właśnie Konfederacja może stopniowo przejmować dotychczasowy elektorat PiS. Co zrobi prezes , aby zminimalizować straty ? Na pewno jest lepszym strategiem i taktykiem niż Korwin , Braun i Winnicki razem wzięci. Chyba , że zaczną pojawiać się nowe ” sprawy Banasia i KNF „. Wtedy nawet prezes Kaczyński nie ugasi „pożaru” i zyska na tym Konfederacja.

Inny możliwy rozwój wydarzeń w przyszłości to awantura wewnątrz Konfederacji i jej rozpad na trzy oddzielne zwalczające się nawzajem partie. To scenariusz wymarzony dla PiS. Zresztą Korwin – Mikke zbliża się do osiemdziesiątki i jego aktywność polityczna będzie systematycznie maleć.

A po lewej stronie sceny politycznej lewica będzie przejmować elektorat rozbitej wewnętrznie Koalicji Obywatelskiej. Ale to już temat na inne opowiadanie. © ( MARB )