Ekstraklasa. Sezon 2021/2022. Kasa dla klubów.

Ekstraklasa SA , spółka zarządzająca rozgrywkami, wypłaciła klubom piłkarskiej Ekstraklasy prawie 240 milionów złotych za sezon 2021/2022. To prawie o 10 milionów więcej niż w poprzednim sezonie.

Niespodzianek nie ma , bo najwięcej zarobił mistrz Polski Lech Poznań i kluby z górnych rejonów tabeli, a najmniej spadkowicze, ale to i tak kilka razy więcej kasy niż zarobią w 1. lidze w następnym sezonie. W Pro Junior System Legia dostała prawie 2 mln. złotych. Opłaca się wystawiać młodych piłkarzy w meczach ligowych. Finansowo polska Ekstraklasa idzie w górę , ale sportowo spada. W rankingu UEFA Ekstraklasa jest dopiero na 28.miejscu w Europie. Nie jest dobrze.

„To kolejny sezon, w którym zwiększyliśmy pulę wypłat dla klubów. Jej trzon stanowią kontrakty z głównymi nadawcami telewizyjnymi i partnerami marketingowymi, ale w trakcie sezonu pracujemy też nad tym, żeby do tych środków móc dodać coś więcej, na przykład poprzez dodatkowe umowy na prawa międzynarodowe czy umowy marketingowe” – powiedział prezes zarządu Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

© (MARB)